Zeeland Allévo krikt bezetting van hospice op re® PZC12t Middelburg SCHOUWEN-DUIVELAND 1« 22 en 23 ZORG Professionele hulp 24 uur per dag Relaxfauteuil Blandy in zwart uitgevoerd uit voorraad leverbaar Nu 249,- 24 en 25 Bibberende torens in dubbeiproject Ongeluk A58 almanak Avondvierdaagse Campagne confronteert leerling met verkeersgedrag Vrijdag 11 juni 2010 door Ton van den Nouweland zierikzee - Zorgverlener Allévo in Goes gaat 24 uur per dag professio nele hulp aanbieden in het hospi ce Kaaskenshuis in Zierikzee. Al lévo gaat ook regelen dat artsen en ziekenhuizen hun terminale pa tiënten vaker verwijzen naar het bijna-thuis-huis. Net als veel andere hospices in het land, kampt het Kaaskenhuis met structurele onderbezetting. Met vier bedden is het hospice ook te groot voor Schouwen-Duiveland. Deze capaciteit is toereikend voor een verzorgingsgebied van 80.000 mensen. „Wij gaan voor een betere bezet ting en een betere uitstraling zor gen", licht Korrie de Koning, ma nager extramurale zorg van Allévo toe. „Individuele mensen, maar ook verwijzers als huisartsen en ziekenhuizen moeten vaker kiezen voor het Zierikzeese hospice. Daar voor moet het beeld van het hospi ce in positieve zin worden bijge steld." Om dat doel te bereiken, biedt Al lévo de klok rond professionele zorg in het hospice. Personeel van Allévo is 24 uur per dag aanwezig of direct oproepbaar. „Wij werk ten al samen met Kaaskenshuis in die zin dat we op afroep zorg lever den. Dat gaan we nu intensiveren. Wij maken afspraken met het hos pice hoe vaak wij daar aanwezig zijn en wat de taken van de vrijwil ligers zijn. In het verleden was dat wat meer vrijblijvend en vrijwillig geregeld, nu worden zaken sterk op elkaar afgestemd." „Eh, nee hoor. Allévo gaat bij ons niet de dienst uitmaken," reageert voorzitter Adriaan van den Berge van het Schouwen-Duivelandse hospice. „Onze vrijwilligers blij ven de bewoners begeleiden tot het moment dat er medisch, pro- 1 - 38 fflgStitS&glifflM Schouwse bedrijven worden innovatief van een miljoen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl zmssmsmsmmsms fessionele hulp nodig is. Dat was zo en dat blijft zo. Alleen daar waar het zin heeft, wordt de sa menwerking met Allévo versterkt. Voor het overige blijft ieder zijn ding doen." Van den Berge is blij met de con tacten die Allévo onderhoudt met huisartsen en ziekenhuizen. „Voor behoud van overheidssteun en do natie moeten we het gebruik van het hospice intensiveren. Daarin zijn we in Nederland niet uniek. Samenwerking met een zorgaan bieder is hierbij nodig." Van den Berge zei eerder dat hij intensive ring van het gebruik ook kijkt naar hospicebewoners van buiten Schouwen-Duiveland. Ook andere taken dan stervensbegeleiding sluit de voorzitter niet uit. Het hospice Schouwen-Duiveland heeft een pand aan de Mauritsweg in Zierikzee. Daar zijn vier kamers beschikbaar voor mensen in de laatste levensfase. Iedere kamer heeft een eigen douche, toilet en terras. Daarnaast is er logeerruim- te voor familie. Het hospice levert ook de vrijwillige zorg voor men sen die thuis willen sterven. Cijfers hospice Het hospice Schouwen-Duiveland werkt met zestig geschoolde vrij willigers. Het Kaaskenshuis aan de Maurits weg in Zierikzee werd in 2006 geo pend. initiatiefneemster Laura van der Voorde begon in 2001 met plan nen voor het hospice. Aanvankelijk was zij als coördinator in dienst van Allévo. Tot aan haar afscheid in maart dit jaar was zij vrijwillig pr-functionaris. Het hospice ontving dit jaar een eenmalige bijdrage van 15.000 eu ro van de stichting Renesse. noordwelle - Wie de komende week het Oerolfesti- val op Terschelling bezoekt, kan ze op zijn weg tegenko men: bibbertorens, maar veel dichter bij huis zijn ze ook te aanschouwen. In de parktuin van Huize Zélandia bij Noordwelle staan inmiddels ook vier bibberende to ren én de constructie Windvanger, die de bibberenergie genereert. De torens zijn ontworpen door kunstenaar Michiel van Overbeek en ze 'dansen' op drie composi ties: Atto di Nascita, Gioia di Viver en Convoglio Fune- bre. De duur van de voorstelling is ongeveer vijf minu ten. Daarna moeten de torens een paar minuten rusten. Deze bibberdansvoorstelling vormt een dubbeiproject: bij het Oerolfestival wordt de dans simultaan uitge voerd door een tweede serie torens. De torens zijn een onderdeel van de Kunstschouw Wes- terschouwen, die vanavond wordt geopend in de Neder landse hervormde kerk in Haamstede door gedeputeer de Harry van Waveren. foto Ronald den Dekker www.profijtmeubel.nl mooier wonen voor minder geld! Op woonboulevard de Morfiere, 0118-606669, meubel@profijtmiddelburg.nl goes - Bij een ongeluk op de noordbaan van de A58 bij Goes is gistermiddag rond 15.45 uur een 25-jarige Arnemuidenaar gewond geraakt. Hij was bijrijder van een bestelbus die in botsing kwam met een vrachtwagen. De Arne muidenaar raakte bekneld. Nadat hij was bevrijd, werd hij met diver se botbreuken in armen en benen per ambulance overgebracht naar het Erasmus ziekenhuis in Rotter dam. De noordbaan van de A58 was wegens het ongeluk tot 18.45 uur afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl De avondvierdaagse was voor de Zie rikzeese altijd iets uit haar jeugd. De herinnering aan vier avonden lopen in regen en zonneschijn begon zelfs al een beetje te vervagen. Sinds kort weet ze er echter weer alles van. Haar zoons zijn inmiddels zo groot dat ze voor de eerste keer mee mo gen wandelen. Zoiets gaat natuurlijk niet vanzelf. Acht kilometer is voor de jongens toch een hele tippel. In voorbereiding op de tochten is al eens flink geoe fend om alvast warm te draaien voor de sportieve prestatie. De sport- broeken zijn uit de kast gehaald, de schoenen zijn aan een grondige in spectiebeurt onderworpen en het on derwerp is al vaak ter sprake ge bracht. Toch bekroop de moeder onlangs het gevoel dat de jongste van de twee niet helemaal heeft begrepen wat hij gaat doen toen hij zei: 'zeg, hoeveel nachten moet ik nu eigenlijk gaan wandelen?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49