door Contador w sport!35 Griek komt één punt te j B Dobbeleir stopt M.-M. t I wmFk .mfvf als voorzitter kort voor zeiltitel J24 vc viissingen Ride for the Roses: voor Klaas O O" Tankink blijft bergkoning Rick Mulder ontvangt Gouden Schoen vrijdag 11 juni 2010 door Koen de Vries KAMPERLAND - Het EK zeilen in de klasse J24 dat sinds zondag op de Oosterschelde bij De Roompot werd gehouden, heeft gisteren een onverwachte ontknoping gekre gen. De Griek Alexandras Tagaro- poulos maakte in de afsluitende drie races een enorme opmars, maar kwam bij het scheiden van de markt welgeteld één punt te kort om zijn europese titel te pro longeren. De Brit Bob Turner werd de nieuwe kampioen. Tagaropoulos was als de nummer zes van het algemeen klassement en met 29 punten achterstand op de koploper aan de slotdag begon nen. Hij won met zijn boot Helle nic Police alle drie races terwijl de koploper, de latere kampioen Tur ner met zijn boot Serco, respectie velijk als derde, vijftiende en 21e eindigde. Dat bleek precies genoeg voor de voorzitter van de sectie J24 van de wereldzeilbond om te titel te veroveren. Turner nam na twee dagen zeilen de leiding over de Duitser Mahlmann, die op de slotdag zijn tweede plaats aan Tagaropoulos moest prijsgeven. Opvallend is dat de boot van Turner liefst 21 jaar oud is. Hij nam het vaartuig ooit over van een Amerikaanse wereld kampioen. Turner en flink wat an dere EK-deelnemers richten nu hun pijlen op het WK, dat in au gustus in Malmö (Zweden) wordt gehouden. De enige Zeeuwse deelnemer Has- se van Opbergen beleefde een slechte laatste dag. Hij finishte als 27e, 26e en 23e en eindigde daar door als 23e in het eindklasse ment. Aan het begin van de dag stond hij nog twintigste. KLOETINCE - Kloetinge-voetballer Rick Mulder (links) heeft gisteravond de Gouden Schoen van de Raayberg, een uitspanning in Bergen op Zoom, ge wonnen. Hij kreeg het kleinood uit handen van Frank van der Avert. Mulder won dit voetbalseizoen de wedstrijd balletje hooghouden. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - Eddy Dobbeleir is gis teren opgestapt als voorzitter van VC Vlissingen. De Zeeuws-Vla ming kampt met zijn gezondheid en voelt zich niet meer in staat de kar bij de eersteklasser te trekken. Dobbeleir kampt met hartrit mestoornissen en moet de komen de maanden rust nemen. Piet de long, van wie Dobbeleir de voor zittershamer vorig jaar overnam, is de tijdelijke opvolger. „Een grote aderlating", noemt De Jong het vertrek van zijn opvolger. De Mid delburger probeert de komende da gen de eerste selectie van de club te versterken met nog drie spelers. Dobbeleir blijft wel voorzitter van de Businessclub Sealand Soccer, die VC Vlissingen de komende drie jaar van geld moet voorzien. Oud-NAC-directeur Martien Vreij- sen beheert de commerciële zaken van de stichting. door Edward Swier RISOUL - Denis Mentsjov mag dan aan de beterende hand zijn, hij is in ieder geval - en dat is niet verras send - minder dan Alberto Conta dor. De Rabo-Rus lichtte gistermid dag in de vierde rit van het Cri- térium du Dauphiné twee keer zijn gat en nam een kleine voorsprong. Zoveel kracht het hem kostte een kloof te slaan, zo snel kwam Conta dor weer terug. Er was door velen uitgekeken naar de eerste serieuze rit met een aan komst bergop in de Dauphiné. Niet alleen boden de vergezichten in de Alpen een eerste voorproefje van.de Tour, er zou ook wat meer duidelijk worden hoe het stond met de vorm van Zijne Hoogheid. De grote vraag na de eerste vier da gen van het Critérium du Dau phiné was immers waar Alberto Contador nu precies stond. In de proloog had hij zijn nieuwe tijdrit- fiets getest. Met goed gevolg, want de Spanjaard won de korte chrono. Woensdag echter, toen er alweer een tijdrit gepland stond, had hij verrassend veel (1.46 minuten) toe moeten geven op Janez Brajkovic. De discussie in het peloton, gister morgen bij de start in Saint- Paul-Trois-Chateaux, was of Conta dor verstoppertje had gespeeld, of niet beter had gekund. De rit naar Risoul zou meer duidelijk maken over zijn fysieke gesteldheid. Welnu, duidelijk is dat de Span jaard sterk is, dat er weinig mis is met zijn intervalvermogen. Telkens als hij even aanzette, was een gat naar voor hem rijdende vluchters zo gedicht. Maar wegrijden bij de Sloveense klassementsaanvoerder Brajkovic kon de Astana-kopman niet. Of wilde hij dat eigenlijk hele maal niet? Er werd opvallend veel naar elkaar gekeken. Er waren renners voor wie de rit door de Hautes-Alpes belangrijker was. Mentsjov, woensdag nog vijf de in de tijdrit, had vooraf al aange geven zich bergop te willen testen. In aanloop van de slotklim naar het wintersportoord Risoul hield de Rabo-ploeg de marge met de vroege vluchters Ste.fan Denifl en Danny Pate beperkt. Op de slot klim sprong Mentsjov - óndanks fikse tegenwind - tot twee keer toe weg. Op 3,6 kilometer van de streep keek Mentsjov, die lange tijd met een bronchitis kampte, voor de eerste keer hoe het met zijn vormpeil stond. Frans Maassen zag vanuit de ploeg leiderswagen dat het goed zat. De 32-jarige Rus verteerde de slotklim van 12,8 kilometer, met een gemid deld stijgingspercentage van 7 pro cent, naar wens. „Denis had er zelf ook een heel goed gevoel aan over gehouden. Als Contador niet even zelf had gedacht de rit te kunnen winnen en was blijven zitten, had Denis zelfs een serieuze kans op de ritzege gehad. Maar goed, het is vooral belangrijk dat hij zich goed voelde. Misschien wil hij zich van daag, in de klim naar Chamrousse, nog wel een keer testen." Nadat Mentsjov door Contador was ingerekend, koos de Fransman Nicolas Vogondy een beter mo ment. Hij kreeg wel de zegen. In het klassement steeg Mentsjov naar de zesde plaats, op 2.55 van Brajkovic. Contador staat derde, op 1.41. Maassen zag vanuit een ooghoek wie deze Dauphiné echt sterk is. Hij laat zich niet foppen. „Er is er feitelijk maar één die top is. Alber to Contador is absoluut de allerbes te in koers. Schrijf hem maar op voor de rit van zaterdag naar Alpe d'Huez, daar zal hij vast wel gemo tiveerd voor zijn. Als hij echt wil, wint hij deze ronde ook nog." Martien Schijvenaars: „ledereen zal morgen aan Klaas denken." foto Izaak Verkeste Duizenden fietsers komen zaterdag naar Goes om geld in te zamelen voor de kankerbestrijding. In de aan loop naar de Delta Ride for the Ro ses laat de PZC elke dag een bijzon dere deelnemer aan het woord. Van daag: Martien Schijvenaars (49) uit Middelburg. door Sven Remijnsen MIDDELBURG - „Twee jaar geleden heb ik meegedaan aan de landelij ke versie van de Ride for the Roses in Goes. Het was een unieke erva ring, zo veel mensen bij elkaar voor hetzelfde goede doel. Dat ver geet ik nooit meer. Ik ben een enorme fietsliefhebber. Met Toerclub Walcheren, waar ik voorzitter van ben, trainen we twee avonden per week, tachtig ki lometer per keer. De tocht van 120 kilometer moet morgen dan ook te doen zijn voor onze club. Ik probeer zo veel mogelijk leden van de vereniging op te tromme len om mee te doen. We verzame len in Goes en vertrekken samen. Van start tot finish blijven we bij elkaar. Wij racen niet, het is echt toeren wat we doen. Als iemand een lekke band heeft, dan wachten we met zijn allen op hem. Wij rijden voor Klaas Jasperse. Hij is een gewaardeerd lid van onze vereniging en heeft longkanker. Die diagnose is in de loop van vo rig jaar gesteld. Er lopen nu nog onderzoeken en Klaas hoopt dat hij toch nog kan worden geope reerd. Het is zo'n vreemde gewaarwor ding als iemand in je naaste omge ving ziek wordt. Je mist hem ge woon, Klaas was er altijd bij. Op dinsdag en donderdag, onze trai ningsavonden, en tijdens de toch ten die we vaak maakten op zater dag. Dat zijn lange ritten en dan praat je veel met elkaar, zo leer je iemand kennen. Eerder dit jaar was hij nog bij de ledenvergade ring, maar inmiddels hebben we hem al een tijdje niet meer gezien op de fiets. Klaas is voor mij dé reden om weer mee te rijden in de Ride for the Roses en om anderen te sti muleren om mee te gaan. Het is ontzettend belangrijk dat zo veel mogelijk mensen meedoen, het moet een succes worden. Voor al die mensen die gebaat zijn bij het werk van KWF Kankerbestrijding. En voor Klaas. Elke keer als we samenkomen met de club, wordt er naar hem gevraagd. 'Heeft iemand nog iets gehoord van Klaas?' Dat zal morgen niet anders zijn. Iedereen zal aan hem den ken." www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Rabo-coureur Bram Tankink leidt ook na de eerste echte bergetappe nog in het bergklassement. Hij staat met 23 punten één punt voor op de Fransman Cuillaume Bonnafond van AC2R.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37