Kamermuziekfestival verbreedt opzet Benefietconcert rond Tour cultuurl 29 Inschrijven door derde editie van Zing Zeeuws jaarlijks evenement in Middelburg zoekt nu ook combinaties met film en literatuur agenda vrijdag 11 juni 2010 door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het Muziekfestival Middelburg krijgt dit jaar een bre dere opzet dan voorgaande jaren. Er worden ook combinaties ge zocht met andere disciplines, zoals film en literatuur. Daarvoor is sa menwerking gezocht met uiteenlo pende instellingen binnen en bui ten Zeeland. Ook wordt de Middel burgse binnenstad bij het festival betrokken. De twaalfde editie van het Zeeuw se kamermuziekfestival is van za terdag 26 juni tot en met zaterdag 3 juli. Initiatiefnemer Stichting Ka mermuziek Zeeland en artistiek lei der Bart Schneemann zijn tot een programma gekomen met, zoals ze het zelf omschrijven 'muziek en méér'. Als partners daarvoor zijn de Middelburgse boekhandel De Drukkerij, filmtheater Schutters hof en het befaamde Nederlands Blazers Ensemble gevonden. De bredere aanpak blijkt al uit het openingsconcert op 26 juni. Onder de titel Het Paradijs heeft de Vlaamse auteur Bart Moeyaert zijn eigen, poëtische verhaal gemaakt bij Haydns oratorium Die Jahreszei- ten. De muziek is speciaal bewerkt voor het Nederlands Blazers En semble. Eerder op die dag treden Moeyaert en Bart Schneemann (hobo) op in De Drukkerij. Om de Middelburgse binnenstad bij het festival te betrekken - een al langer gekoesterde wens van de organisatie - is zaterdag 26 juni de Middag van het Jonge Talent. Op drie monumentale locaties (Van de Perrehuis, kruidentuin Abdij, Kloveniersdoelen) zijn concerten van jonge musici. De Vlaamse auteur Bart Moeyaert brengt met het Nederlands Blazers Ensemble een eigen versie van Haydns Die Jahreszeiten. foto Evert-Jan Daniels Als gevolg van de samenwerking met Schuttershof is tijdens het fes tival, op dinsdag 29 juni, in het filmtheater Le Concert te zien, een even dramatische als humoris tische film over de avonturen van een rebellerend Russisch orkest. Wegens succes staat de muzikale rondvaart op het Veerse Meer dit jaar opnieuw op het programma, deze keer voor zondagmiddag 27 OVEZANDE - De inschrijving voor de derde editie van Zing Zeeuws is geopend. Het tweejaarlijkse festi val wordt deze keer gehouden in De Klomp in Ovezande, op zater dag 6 november. Zing Zeeuws is een Zeeuwstalige variant op bekende talentenjach ten als Idols en wordt georgani seerd door Stichting De Zeeuwse Taele, samen met de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland. In 2008 won Bennie Hek 8c De Houdoes, in 2006 de band Donder. juni. Aan boord van de Lady Made leine treedt het Erasmus Trombo ne Kwartet op,. met opnieuw Bart Schneemann. De andere optredens in het kader van het Muziekfestival Middelburg vinden plaats in de Zeeuwse Con certzaal. Een van de verwachte hoogtepunten is woensdag 30 juni als pianist Paolo Giacometti, een internationaal erkende Schu- mann-vertolker, samen met het Al- legra Kwartet en Bart Schnee mann, een Schumann-programma verzorgt onder de titel Du bist wie eine Blume. Een dag later, donderdag 1 juli, klinkt er in de concertzaal Franse, Duitse en Italiaanse barokmuziek op authentieke instrumenten, met Zsuzsi Tóth (sopraan), Schnee mann (hobo), Menno van Delft (klavecimbel) en Lucia Swarts (ba- rokcello). Het slotconcert op zaterdag 3 juli is van het Wereldorkest, bestaande uit tien musici aangevuld met - op nieuw - Bart Schneemann. Meer informatie over het festival is te vinden op www.kamer-muziek.nl. Het programmaboekje komt vlak voor het begin van het evenement uit. Deelnemers kunnen óf een tekst schrijven en een groep of solist zoeken om het van muziek te voor zien en uit te voeren óf een tekst maken en het zelf uitvoeren. In beide beide categorieën zijn geld prijzen te verdienen. De inzendin gen worden door een jury beoor deeld op taalgebruik en originali teit en in de categorie liederen bo vendien op presentatie, uitvoering en muzikaliteit. De inschrijvings termijn sluit op 1 september. www.zingzeeuws.nl. WILHELMINADORP - Het Zeeuws ka merorkest TY verzorgt zaterdag 3 juli een groot benefietconcert op een bijzondere locatie: het terrein van Koninklijke Maatschap de Wil- helminapolder bij Wilhelmina- dorp. Omdat de Tour de France de dag erna Zeeland aandoet, staat het optreden in het teken van Frankrijk en fietsen. Het concert is een initiatief van stichting RAS (een samenwer kingsverband van drie Bevelandse Rotaryclubs), die het voor het der de achtereenvolgende jaar organi seert. De opbrengst is deze keer be stemd voor de realisering van een 'belevingstuin' voor de kinderen van revalidatiecentrum Reigerbos en mytylschool De Sprienke in Goes. Kamerorkest TY brengt een spe ciaal, eenmalig programma ten ge hore, met Christiaan Blaha als diri gent en pianiste Marianne Boer en bariton Rob van der Meule als so listen. Vóór de pauze staan Symfo nie nr. 40 en Pianoconcerto nr. 21 in C (KV 467) van Mozart op het pro gramma. Na de pauze komen Frankrijk en fietsen uitgebreid aan bod. Eerst klinken er vier Franse chansons (Plaisir d'amour, La vie en rose, Ma demoiselle de Paris en Non, je ne re- grette rien). Daarna is er een 'Fran se fietsmedley'. Christian Blaha ar rangeerde bekende melodieën die betrekking hebben op Frankrijk en/of de fiets, zoals Bicycle race van Queen en De eenzame fietser van Boudewijn de Groot. Het concert, met na afloop vuur werk, begint om 20.15 uur en kan worden bijgewoond door maxi maal 1000 mensen. Kaarten zijn te reserveren via secretaris@rcgdb.nl of 06-46157792. De complete agenda met bioscopen vindt u op de website van deze krant. OP PAD IJzendijke Benefiet avond voor Haïti. Mauritshof, 19.30 uur Kamperland *Nachtvlinders kijken bij de Schotsman onder begeleiding van leden van de Vlin der- en libellenwerkgroep Zeeland. Verza melen op parkeerplaats bij strandje surf- school Roha Veerse Gatdam, 22.00 uur Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Nieuwdorp 14e Nationale Klompenrace over par cours van 400 m voor deelnemers vanaf 4 jaar. Inschrijven vanaf 18.45 uur in Café 't Ploegje aan de Ring. Na de race after party met bekende regionale artiesten. Ring, 19.30 uur Ritthem Bezoek oudste fort West Europa, met ex positie @Emergo van Betsy de Jonge Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies le Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur PODIUM Middelburg Try out-voorstelling door Loes Luca en Peter Blok met 'Doek' van Maria Goos. Stadsschouwburg 20.00 uur *BCUC uit Zuid-Afrika staat voor: traditio nele Afrikaanse chants, rock riffs, moder ne beat en soul. Supportact: de Hobbyis ten (hip hop). De Spot. 21.00 uur *Zangavond m.m.v. Gemengd Koor Soli Deo Gloria o.l.v. Peter Marijs en Kinder koor Klein Gloria o.l.v. Mirjam Wisse. Or ganist is Simon van Keulen. Gasthuiskerk, 19.30 uu. Vlissingen Het Vlaamse ensemble Euterpe Baroque Consort brengt een programma dat ge wijd is aan componist G.F.Handel. Sint Jacobskerk, 20.00 uur *Young Fogertys met CCR tribute. De Piek, 21.00 uur UIT-ACENDA De complete agenda van de Zeeuwse theaters en bioscopen is te vinden op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31