zeeland27 Voorwaardelijke celstraf voor eigenaar Miami Eis: Dertig maanden celstraf voor verkrachting van stiefdochter (13) vrijdag 11 juni 2010 door Emile Calon middelburg - De eigenaar en de bedrijfsleider van de Temeuzense coffeeshop Miami zijn veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf en een werkstraf. De Middelburgse rechtbank be paalde gisteren dat de - eigenaar drie maanden voorwaardelijk krijgt en 180 uur moet werken voor de maatschappij. Zijn mede werker kreeg ook drie maanden voorwaardelijk en een taakstraf van 150 uur. Volgens de rechtbank staat vast dat ze samen flinke hoeveelheden softdrugs hebben vervoerd en afge leverd. „Weliswaar heeft Neder land ten aanzien van hennep een gedoogbeleid, maar ook dit beleid kent zijn grenzen", aldus de recht bank. In het vonnis wordt benadrukt dat vervoeren en afleveren nadrukke lijk niet gedoogd wordt en dus strafbaar is. Om de beide verdach ten ervan te weerhouden in de toe komst nieuwe strafbare feiten te plegen hebben ze ook een voor waardelijke straf gekregen, zo staat in het vonnis. De officier van justitie had twee weken geleden ook een geldboete van veertig mille tegen de eigenaar geëist. De rechtbank legt echter geen boete op. De beide raadslieden van Miami wilden gisteren na afloop van de uitspraak door de rechtbank geen inhoudelijke reactie geven. Ook niet of hun clienten van plan zijn om in beroep te gaan tegen het vonnis. Twee weken geleden stelden de raadslieden dat een voorwaardelij ke celstraf een zeer zware straf voor de beide mannen van Miami is omdat hun zo het werken bijna onmogelijk wordt gemaakt. middelburg - Een 42-jarige inwo ner van de gemeente Reimerswaal hield gisteren, tegenover de Mid delburgse rechtbank vol, dat hij maar een tiental maal seks had ge had met zijn dertienjarige stief dochter. Rechtbankvoorzitter M. Steenbeek wees hem er echter op dat het volgens het meisje veel va ker was gebeurd. Zeker twee maal in de week, zo had ze verklaard tij dens haar gesprekken met de poli tie. Het misbruik kwam uit toen de moeder van hem besloot te schei den. Dat was voor het meisje de ge legenheid haar alles te vertellen. Daarvoor durfde ze dat niet omdat hij gezegd had dat het gezin uit el kaar zou vallen als ze hun geheim openbaar maakte. Zij zou dan ook uit huis geplaatst worden. Officier van justitie W. Suijker- buijk beschuldigde de man niet al leen van verkrachting van zijn stiefdochtertje maar ook van mis bruik van het dochtertje van vrien den. Dat zou jaren geleden ge beurd zijn toen hij op haar oppas te. Voor beide feiten eiste de offi cier een celstraf van 36 maanden waarvan zes voorwaardelijk. Raads man H. Goedegebure vond dat er geen overtuigend bewijs was voor het misbruik van het dochtertje van vrienden. Hij vroeg de recht bank de man te bestraffen met al leen een onvoorwaardelijke cel straf. Uitspraak 24 juni. te meerderheid van de jongeren rea geert daar niet op: dertig procent laat zich registreren; de rest wil dat niet of wil op dat moment geen be slissing nemen. Donor on Tour haakt aan bij de Tour de France die dit jaar op 3 juli be gint in Rotterdam. Op 4 juli rijdt de wielerronde ook door Zeeland. Aan Donatie on Tour deden ook mensen mee die een donorgaan hebben ge kregen. foto Izaak Verkeste het Erasmus Medisch Centrum aan dacht vragen voor orgaandonatie on der jongeren, ledereen die achttien wordt, krijgt een formulier in de bus waarin wordt gevraagd zich als donor te laten registreren. Een gro- tijd geleerd dat Admiraal de Ruyter juist ten strijde trok tegen 'rovers nesten'! Gezien het graaigedrag van deze bestuurders moet men de naam maar wijzigen in: Abnor maal de Ruyter Ziekenhuis! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Directie ziekenhuis 5 Mijn dochter Romy is een engeltje met gouden handen, ze wil wer ken in de zorg. T\vee euro zes en ze ventig netto 'meer geld hebben we niet'. Te veel om dood van te gaan, te weinig om van te leven. En dat in vergelijking met de slecht betaal de 'Heren van de zorg' de hard vochtige planters die, volgevreten, graaien naar iedere bonus voor god en vaderland. Romy, als ik jou was zou ik nog maar een paar jaar naar school gaan: If you can't beat them, join them. M. Romijn St. Jorisstraat 3, Middelburg Directie ziekenhuis 6 Na jarenlang de abominabele, bijna failliete situatie van Zieken huis Goes gevolgd te hebben, zie ik nu in het jaardocument 2009 van de ADRZ een goede financiële po sitie. Het totaal aan schulden is in 2009 gedaald van 134 miljoen euro naar 115 miljoen. Ik moet dan ook in het algemeen constateren dat het Ziekenhuis Goes, nu samen met Ziekenhuis Vlissingen, aan de beterende hand is. Het totaal sala ris voor de Raad van Bestuur be droeg 965.000 euro. Dat is te veel en is niet te verkopen aan de han den aan het bed. Wim Boogaart Pauwstraat 19, Noordgouwe Directie ziekenhuis 7 Zieke mensen die behoeftes heb ben en afhankelijk zijn van ande ren. Zij krijgen de beperkingen op gelegd welk de besparingen in de zorg moeten opleveren. Zij kiezen niet voor dit bestaan maar moeten stappen achteruit accepteren waar een ieder met fatsoen verontwaar digd over zou moeten zijn. Op de werkvloer heerst onvrede en de kwaliteit van de zorg neemt af door te hoge werkdruk en minima le bezetting. Een interim-directeur die met verlies draait maar met 2 miljoen van de stad geleend zijn belachelijk buitensporig salaris kan innen voor weer een wanprestatie. Goes overweegt de lening terug te vorderen mits er geen goed verhaal komt. Blijft de vraag; wie vordert het salaris terug van deze 'graaier'. Dit is Goes anno 2010,en de echte bezuinigingen komen eerst na de verkiezing. Abko Paauwe 's H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Directie ziekenhuis 8 Soms zijn er zaken die in onze net te Nederlandse maatschappij blij ven doorzeuren met ellenlange dis cussies zonder oplossing. Als het gaat om graaiers, dan vind je die overal in de politiek, van links tot rechts. Er is maar een oplossing: maximale honorering van organisa ties die met gemeenschapsgeld wer ken vastleggen in de wet en op geen enkele manier meer uitgaan van zelfregulering: die bestaat im mers niet. Om er een Zeeuws tint je aan te geven verwijs ik naar He breeën 13:5. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Roken Over de boetes voor het roken in de trein, vraag ik me af, of de NS ook een gepeperde rekening krijgt van de Voedsel en Waren Autotri- teit?! Kroegbazen krijgen die ook, omdat zij moeten toezien op hand having. Lijkt me dat de NS dat ook kan, of is dat weer anders omdat het een semi-overheidsbedrijf is? Fanny Hagens Reigerstraat 7, Middelburg Parkeerinkomsten Volgens de krant van 3 juni wordt wethouder Streng van Middelburg geconfronteerd met 75.000 euro minder aan parkeerinkomsten dan begroot, vooral in de binnenstad. Geen wonder. De gemeente heeft het terrein op de hoek Zuidsingel/ Koepoortlaan, zonder wijziging van het geldende bestemmings plan, vrijgegeven als openbaar par keerterrein. Daar wordt nu gratis parkeren gedoogd. Veel bezoekers hebben deze voordelige locatie ont dekt. Dagelijks staan er 40 a 50 au to's. Snelle rekensom: 40 auto's a 1,40 euro per uur, 6 dagen geduren de 9 uur en 50 weken op jaarbasis. Ziehier 151.200 euro aan gederfde parkeerinkomsten. Wellicht is dat bedrag aan de overdreven kant, maar aan de helft daarvan heeft de gemeente al genoeg. Dus het toege zegde pakket maatregelen is over bodig. Onmiddellijk afsluiten van dat ter rein betekent dat het benodigde be drag aan parkeerinkomsten direct weer binnenkomt via de nu overal constant leegstaande parkeerplaat sen in het Molenwatergebied. Waar wacht u nog op, wethouder Streng? Jaap Minderhoud Molenwater 61, Middelburg Op 4 juni 2010 is ten laste van J.J.W.C. Kriesels, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechts deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisge ving gegeven van beslaglegging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondememersweg 5 4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29