zeeland 123 aquaduct droog Rechter vraagt cijfers op over crematorium k waterdichte laag van pvc Informatiemarkt voor kinderen met dyslexie Rommelmarkt met schapen scheren Open dag biologische web-bezorgwinkel Herdenkingsconcert voor nabestaanden Spinningmarathon voor MS-onderzoek TOT 50% KORTING Fietswedstrijd voor basisschoolkinderen Goes zoekt 'beste burgemeester van Nederland' vrijdag 11 juni 2010 MIDDELBURG De vereniging Balans organiseert zaterdag een informatiemarkt voor ouders van en kinderen met dyslexie. Deze markt is bedoeld om betrokkenen te informeren over de verschillende hulpverle ningsinstanties en de hulpmidde len die er bestaan. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg en is te bezoeken van 10 tot 13 uur. AAGTEKERKE De Protestantse Gemeente Aagte- kerke houdt zaterdag van 9 tot 16 uur een rommelmarkt op het Dorpsplein. De helft van de op brengst is bestemd voor het onder houd van de oude dorpskerk. De rest gaat naar goede doelen. Vanaf 13 uur is het schapen scheren. Ver der is te zien hoe een 'Belg' wordt beslagen met behulp van een rij dende travaille. Voor de jeugd zijn er attracties en spelletjes. KRUININGEN De Grote Verleiding, een biologi sche webwinkel en bezorgdienst, en biologisch landbouwbedrijf Meulwaeter in Kruiningen houden zaterdag 12 juni van 11.00 tot 17.00 uur een open dag. Een groot aantal producenten, waaronder bierbrouwer De Lecke- re, La Bio Idea en Biobackstube zijn aanwezig. Ook regionale telers komen er hun verhaal vertellen. Meer informatie op www.degrote- verleiding.nl. MIDDELBURG Vrijdag 18 juni wordt voor de ne gende keer het Concerto in Memo- riam georganiseerd. Dit openlucht concert op de Middelburgse be graafplaats geeft nabestaanden de gelegenheid overleden dierbare(n) te herdenken door middel van mu ziek. Dit jaar wordt er medewer king verleend door het Middel burgs Muziekkorps, pianist Wouter Izebout en vocalisten José Dorleijn en Peter Adriaanse. Het herden kingsconcert begint om 19.30 uur. voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl VLISSINGEN De spinningmarathon die is gehou den bij Fitness Fitaal in Vlissingen heeft achthonderd euro opgebracht voor onderzoek naar de ziekte mul tiple sclerose (MS). De spinningmarathon werd gehou den op 5 juni. Er deden zeventien mensen aan mee: zeven MS-patiën- ten, drie mantelzorgers en zeven anderen die zich voor het goede doel wilden inzetten. Volgens Fit ness Fitaal wordt de opbrengst overgemaakt naar de stichting MS Research. OP DE ZOMERCOLLECTIE Kleine Markt 3, 4381 EJ Vlissingen tel.0118-41 31 66 VLISSINGEN Op donderdag 17 juni wordt in Vlis singen de Delta Dikke Banden Ra ce gehouden. Alle leerlingen van basisscholen in de gemeente, mo gen hieraan meedoen op hun gewo ne fiets. Inschrijven kan tussen 15 en 16 uur bij de Leeuwentrap. Voor de deelnemers ligt er een Delta Dikke Banden T-shirt klaar. Het startsein wordt om 16 uur gegeven door wethouder Marin de Zwarte. De Dikke Banden Race wordt ge houden als voorwedstrijd van de Rabo Ster Zeeuwse Eilanden, waar van de proloog voor dames ook die dag gehouden wordt. door Theo Giele middelburg - De gemeente Mid delburg moet van de kantonrech ter cijfers over het gebruik van de ontvangstruimte in het cremato rium overleggen zodat kan wor den nagegaan of de gemeente de firma Markusse heeft benadeeld. De vraag is of een extra heffing aan nabestaanden door de ge meente de oorzaak is van minder gebruik van de ontvangstruime. Markusse huurde en verzorgde vanaf 1981 de koffiekamer en de au la van het crematorium. De ge meente zegde echter de huur op om de zaak in eigen beheer te ne men. Nadat de rechter tot drie maal toe Markusse uitstel had gege ven, moest het bedrijf in septem ber vorig jaar definitief stoppen. Gaandeweg de juridische procedu res kwam Markusse erachter dat de gemeente een bedrag in reke ning brengt bij een uitvaartonder neming of nabestaanden als ze lan ger dan één uur gebruik maken van de ontvangstruimte. Een be grafenis of crematie werd zo al gauw 20 procent duurder. Markusse vond dat de gemeente hierdoor 'ongerechtvaardigd is ver rijkt' en dat het extra bedrag die tussen 2000 en 2009 is geheven aan Markusse, zijnde de hoofd huurder, moet worden afgedragen. Want, zo stelt Markusse, de kosten liepen voor hem gewoon door. Deze vorderingen heeft de kanton rechter afgewezen. Het argument van hoofdhuurder zou in normale omstandigheden nog wel kans van slagen maken, maar omdat de ge meente formeel geen huur maar een heffing, dus een soort belas ting, heeft ingesteld voor het extra uur is van 'onderhuur' geen spra ke. Maar dat betekent niet dat de gemeente geen rekening had moe ten houden met de effecten die de ze heffing had voor haar huurder, de firma Markusse. „Indien de heffing de exploitatie van de ontvangstruimte door Mar kusse heeft geschaad, dan had de gemeente een vorm van heffing moeten kiezen die de exploitatie niet schaadde, dan wel daarvan af moeten zien of Markusse moeten compenseren", aldus de kanton rechter in het tussenvonnis. En nu moet dus duidelijk worden of en hoeveel schade Markusse heeft ondervonden van de heffing. Markusse zegt dat vroeger bij 90 procent van de uitvaarten mensen van zijn koffiekamer gebruik maak ten en dat dat is teruggelopen tot 70 procent en dat wordt uitgewe ken naar crematoria elders. In het vonnis van de rechtbank staat dat de gemeente het 'te tijdro vend vond om deze administratie' te onderzoeken. Maar daar gaat de kantonrechter dus niet mee ak koord. „Het is niet toereikend om bij gebrek aan wetenschap te ont kennen dat er een daling is De zaak komt op 12 juli opnieuw voor de rechter en dan moet de ge meente de gevraagde cijfers over leggen. goes - Goes is gemeente van het jaar, dus de nieuwe burgemeester moet de beste van Nederland zijn. Dat staat in de concept-profiel- schets die volgende week aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Goes heeft een nieuwe burgemees ter nodig, omdat er op 1 decem ber, na 17 jaar, een einde komt aan het tijdperk-Dick van der Zaag (CDA). Kandidaten zullen aan be hoorlijk hoge eisen moeten vol doen. Een voortrekkersrol in de re gio en de provincie, een daadkrach tige vernieuwer, een aanjager en netwerker zijn enkele van de kwa lificaties, maar hij of zij moet bo venal een 'mensen-mens' zijn. loos worden uitgerold. Om een breedte van 30 tot 35 meter te over spannen, werden de banen ter plaatse aan elkaar gelast. Ook aan de zuidkant van het Dam poortaquaduct komt folie onder het asfalt. Daar is nu al een grote plas water te zien. De foliecon structie is een gangbare bouwme thode, licht Mostert toe. „Net als bij de aanleg van een vijver ligt on der de waterdichte folie een witte beschermlaag van geotextiel." Het duurt een dag of twee voordat de folie naar de bodem is gezakt. Vandaag beginnen de bouwers met pompen. Zodra de bodem is bereikt, voeren duikers een inspec tie uit om te kijken of de folie over al goed ligt. Ook .wordt gecontro leerd op lekken. Als die inspecties achter de rug zijn, kan het afvul len met zand beginnen. Rijkswaterstaat neemt nu al maat regelen voor als de folie ooit zou gaan lekken. „Omdat je er later niet meer bij kan, plaatsen we met een drainagepijpen en een pomp." Langs de toeritten naar het Dam poortviaduct verrijzen de komen de maanden nog dijken. Mostert: „We doorsnijden drie polders en willen voorkomen dat water van de ene naar de andere polder kan gaan stromen." De hoogte van de, dijken is volgens hem bij de Kle- verskerkseweg al goed te zien. In december gaat het eerste stuk van de nieuwe N57 open. De tunnel moet het centrum van Middelburg voor een belang rijk deel verlossen van doorgaand verkeer richting Vrouwenpolder. Het duurt niet lang meer voordat het publiek voor het eerst het aquaduct voor de nieuwe N57 in kan. Op zaterdag 17 juli organise ren Rijkswaterstaat en aannemer Kunst een open dag om de voort gang van het werk te laten zien. De vorige kijkdag in oktober trok zo'n 2500 belangstellenden. te pompen. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25