221 zeeland Vaart achter Folie houdt toerit van coffeeshop Bellamypark Krotten aan Kerkstraat worden gerestaureerd Groot vraagteken maakt nieuwsgierig MONUMENTENZORG Gemeente negeert advies Noordelijke ingang van tunnel onder kanaal bekleed met een vrijdag 11 juni 2010 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wat betreft de 'holle kies' op het Bellamypark' wil het Vlissingse college maar één ding: bouwen. Zeker met de herinrich ting van het park in het vooruit zicht. En als het daarvoor tegen de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed moet ingaan, dan gebeurt dat. De bouw van een coffeeshop wordt zowel letterlijk als figuurlijk belemmerd door een muurtje dat volgens de Rijksdienst monumen taal is, maar waarvan zelfs de mo numentencommissie in Vlissingen dat er niet aan af ziet. Over precies een week beslist de Rijksdienst of het pand, waarvan dus nog slechts het muurtje rest, van de monu mentenlijst af mag. Volgens de ge meente valt te verwachten dat dat niet zo is. In dat geval belooft het college, met wethouder Piet Polderman voorop, 'contrair te gaan'. Dat bete kent dat ze het advies naast zich neer zal leggen, mits de raad zich achter dat standpunt schaart. Daar kan de dienst dan nog wel tegen in beroep gaan. De coffeeshop had al lang open moeten zijn. Maar eerst was het VLISSINGEN - De verkrotte monu mentenpanden achter de Sint Ja- cobskerk in Vissingen worden ge restaureerd. De gemeente moet daar wel financieel aan bijdragen. Het gaat om Kerkstraat 10 en Ach ter de Kerk 15, die een bouwkundi ge eenheid vormen. Projectontwik kelaar Marsaki, die de panden on danks een Rijkssubsidie niet ver kocht kreeg, heeft een principe overeenkomst bereikt met ME Vastgoed. Dat wil de panden na aankoop restaureren en in gebruik nemen als pension. Dat gaat vol gens een driehoeksconstructie. Kerkstraat to, nu nog eigendom www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Oranje bakfiets wordt gedoogd 2. Meer doen voor Vlissingen 3. Run op bedrijfsunits Aagtekerke INDONESIË Verslaggeefster Wendy van den Hurk is naar Indonesië en Ambon geweest. Lees haar verhalen op het weblog www.pzc.nl/amatoo. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Selma Osman wachten op de horecanota, toen waren er bezwaren en vervolgens het muurtje. Om over voorgaande obstakels maar te zwijgen. Eige naar Gerard Aarden, die in totaal al tien jaar bezig is om zijn droom- shop te verwezenlijken, zit er zoge zegd behoorlijk doorheen. Hij heeft van wethouder Piet Polder man zelfs al de suggestie gekregen om het plan te verkopen. „Dan ben je van het gesodemieter af', gaf die hem mee. De gemeente heeft de bouw nooit dwars willen -zitten, laat burge meester Wim Dijkstra via een voorlichter weten. „Daar ga ik als burgemeester niet eens over. Maar de raad heeft gezegd dat twee ge noeg is. Nu zijn er nog drie. Gaat er eentje weg, dan treedt de uit sterfconstructie in werking. Met Gerard Aarden is echter in het ver leden afgesproken dat, als hij zijn shop in Kerkstraat eenmaal heeft gesloten, hij aan het Bellamypark verder mag gaan. Hij moet dan nog wel een bouw- en exploitatie vergunning aanvragen en voldoen aan de drank- en horecawet." Dit najaar neemt de gemeente het Bellamypark volledig op de schop. Ook het De Ruyterplein krijgt een opknapbeurt. Een grote lap folie bedekt sinds gisteren het on diepste deel van de noor delijke toerit van het aquaduct onder het Ka naal door Walcheren. De bouwers zijn daar bezig met het waterdicht maken van de laatste driehonderd meters richting de Krooneveld- weg. Dichter bij de tunnel houdt een stalen damwand het grondwater tegen. Die constructie hadden de bouwers door kunqen trekken, maar vanwege de hoge staalprijs is gekozen voor folie. „We maken een bak waarin je droog kunt rij den", wijst Eric Mostert van Rijks waterstaat aan. De zwarte folie drijft nu nog óp het water, maar wordt de komende dagen afgezon ken. Dat gebeurt door het water er op te pompen. De weggebruiker ziet er straks niets meer van want de folie verdwijnt onder een laag grond, zand en asfalt. De enorme lap kon met behulp van liertjes aan de kant probleem van de gemeente, wordt verkocht aan Marsaki. Die is wel al eigenaar van Achter de Kerk 15. De project ontwikkelaar verkoopt beide pan den aan de vastgoedpartij, die een restauratieplicht heeft. Met de opbrengst van Kerkstraat 10 dekt de gemeente de boekwaar de van dat pand af Maar ze draagt ook vier ton bij aan de restauratie kosten. Wethouder Piet Polder man staat daar niet om te trappe len. Maar, zegt hij, dan zijn ze ten minste wel opgeknapt. Van het lijstje 'onrendabele restauratiepro jecten' uit 2003 is dan alleen de Pe- truskerk nog niet doorgestreept. De pvc-folie drijft nu nog hoog op het water, maar wordt de komende dagen afgezonken door het water er op Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VLISSINGEN - Een enorm vraagte ken bij de rotonde op de Sloeweg in Vlissingen mist zijn uitwerking niet. „Het idee was natuurlijk ook juist om mensen nieuwsgierig te maken", zegt makelaar Bert Bim- mel, het brein achter het vraagte ken. Waar het vraagteken voor staat, wil hij nog niet verklappen. „Binnen een paar dagen wordt het bord vernieuwd. We lichten dan alvast een tipje van de sluier op." Wat hij al wel kwijt wil, is dat er iets gaat gebeuren op het terrein tussen de Sloeweg en Hooglicht, de hoge flat die in aanbouw is te genover de Gamma. Op dat terrein staat nieuwbouw gepland. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek 1 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24