Zeeland Elke wijk krijgt eigen coördinator BS® 'Oranje is leuk, niet op dieren' Middelburg Avondvierdaagse WALCHEREN 24 en 25 COMMUNICATIE Vlissingen begint met wijkgerichte aanpak Relaxfauteuil Blandy in zwart uitgevoerd uit voorraad leverbaar Nu 249,- Man loopt botbreuken op bij ongeluk A58 almanak 22 en 23 Vrijdag 11 juni 2010 Ooievaars ringen is simpel als je bij hun nest kunt komen Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Je zou zeggen dat het nu niet meer mis kan gaan in de communicatie met de gemeente Vlissingen. Met een coördinator in elke wijk hebben burgers er een aanspreekpunt bij. Er is een ambtenaar burgerpartici patie, er is een servicebus, een ser viceteam, een handhavingsteam, een meldlijn, een gewone telefoon lijn, een digitaal loket en tot voor kort waren er nog wijkwethouders ook. Toch blinkt de gemeente Vlis singen nog steeds niet uit in com municatie met haar burgers. Inte gendeel zelfs. Die klachten werden onlangs nog bevestigd in een lan delijk onderzoek door televisiepro gramma Kassa. Maar nu zijn er wijkcoördinatoren. In elke wijk in Vlissingen (binnen stad, Middengebied, Paauwenburg en de boulevards, Groot-Lamme- renburg en Souburg/Ritthem) zor gen zij dat klachten en suggesties uit hun buurt direct op het juiste bureau terecht komt, om zo de stad 'schoon, heel en veilig' te ma ken. Daarin werken ze samen met instanties als politie en woningcor poratie l'Escaut. Alle coördinatoren zijn ambtena ren met een leidinggevende func tie, die de wijk 'erbij doen'. Alleen die van het Middengebied is vol tijds met zijn wijk in de weer. Dat zit er niet in voor Jeroen Hinz, die Souburg en Ritthem onder zijn hoede heeft gekregen. Zijn af deling sport en accommodaties vergt veel aandacht. Toch is hij niet bang dat de dorpelingen on derop de stapel belanden. „Zeker in het begin zal er heus wat tijdge brek ontstaan, maar dan is het aan mij om dat intern te regelen. Als al les goed gaat, kost de wijk mij steeds minder tijd." De eerste afspraken heeft Hinz al in zijn agenda staan. Het zijn nog vooral kennismakingen met dorps comités. Ook heeft hij een klacht over te stevig begroeide bouw grond al naar de juiste afdeling doorgemaild. Mensen weten hem te vinden doordat de gemeente fol ders heeft verspreid over de wijkge richte aanpak. Dat gebeurt ook in andere wijken. En ook die krijgen borden met daarop een foto van hun coördinator en een verwijzing naar de gemeentelijke website. MIDDELBURG - Dat voetballiefheb bers van alles oranje verven moe ten ze zelf weten, maar van dieren moeten ze afblijven. Coby Louwer- se van vogel- en zoogdierenop- vang De Mikke in Middelburg is boos. „Pure dierenmishandeling." Gisteren is bij De Mikke een vol wassen zilvermeeuw binnenge bracht, helemaal besmeurd met oranje verf. Niet eens waterverf dus het is er ook nog eens niet af te krijgen. Althans, Louwerse weet niet hoe. „Het plakt enorm. Ik moet deskundigen raadplegen om te weten wat ik eraan kan doen. Ie mand van een verfwinkel of zo." Ze is ervan overtuigd dat de meeuw niet in de verf is gevallen. „Dan zouden zijn poten ook oran je zijn, maar die zijn schoon. Dit is door mensen gedaan." De meeuw is gevonden op de Mortiere in Mid delburg, bij de meubelboulevard. Zijn verenpak is nu lek. Als hij nat wordt, dringt water door tot zijn huid en wordt hij ziek. Louwerse hoopt dat ze de verf eraf krijgt. „Als hij schoon is, kan hij weer meeuw zijn. Misschien moet hij de rest van het jaar wel blijven, tot hij in de rui gaat en nieuwe veren krijgt. Ik wil hem in ieder geval een kans geven. Laten inslapen is te gemakkelijk. Dan is er weer een dier slachtoffer van de mens." Coby Louwerse met de zilvermeeuw die is besmeurd met oranje verf. „Zijn verenpak is lek en hij kan niet meer vliegen. Het zal heel moeilijk worden om hem weer schoon te krijgen." foto Lex de Meester www.profijtmeubel.nl mooier wonen voor minder geld! Op woonboulevard de Mortiere, 0118-606669, meubel@profljtmiddelburg.nl GOES Bij een ongeluk op de noordbaan van de A58 bij Goes is gistermid dag rond 15.45 uur een 25-jarige Ar- nemuidenaar gewond geraakt. Hij was bijrijder van een bestelbus die in botsing kwam met een vracht wagen. De Arnemuidenaar raakte bekneld. Nadat hij was bevrijd, werd hij met diverse botbreuken in armen en benen per ambulance overgebracht naar het Erasmus zie kenhuis in Rotterdam. De noord- baan van de A58 was wegens het ongeluk tot 18.45 uur afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl De avondvierdaagse was voor de Zie- rikzeese altijd iets uit haar jeugd. De herinnering aan vier avonden lopen in regen en zonneschijn begon zelfs al een beetje te vervagen. Sinds kort weet ze er echter weer alles van. Haar zoons zijn inmiddels zo groot dat ze voor de eerste keer mee mo gen wandelen. Zoiets gaat natuurlijk niet vanzelf. Acht kilometer is voor de jongens toch een hele tippel. In voorbereiding op de tochten is al eens fink geoe fend om alvast warm te draaien voor de sportieve prestatie. De sport- broeken zijn uit de kast gehaa ld, de schoenen zijn aan een grondige in spectiebeurt onderivorpen en het on derwerp is al vaak ter sprake ge bracht. Toch bekroop de moeder onlangs het gevoel dat de jongste van de twee niet helemaal heeft begrepen wat hij gaat doen toen hij zei: 'Zeg, hoeveel nachten moet ik nu eigenlijk gaan wandelen?' Folie moet water tegenhouden bij toegang aquaduct

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23