Ergernis uitverkochte aanbiedingen groeit U—j Airbus ziet eerste tekenen herstel Luchtverkeersleiding boekt miljoenen verlies Boek nu voordelig uw vakantie via: Grootste radiotelescoop ter wereld 1 vakantiekrant.nl Zl e n i T-Mobile krijgt BAM begonnen met Justitie onderzoekt miljoenendwangsom bouw Britse busbaan grote bierfraude BORGER - In het Drentse Borger wordt de laatste hand gelegd aan het centrale deel van de Lofar radiotele scoop. De grootste radiotelescoop ter wereld bestaat uit 25.000 antennes verspreid over 36 velden in Noord-Nederland en van Zweden tot Frankrijk en van Engeland tot aan het oosten van Duitsland. Glasvezelka bels verbinden de antennes met een supercomputer. Op de foto de bouw van een High Beam Antenna (HBA). Koningin Beatrix neemt morgen de telescoop in officieel in gebruik. foto Vincent Jannink/ANP SUPERMARKTEN Boodschappers letten steeds meer op de kleintjes DEN HAAG - Supermarktklanten er geren zich groen en geel als aanbie dingen uitverkocht blijken te zijn. Vorig jaar stond deze ergernis nog op plaats zeven, inmiddels is ze de grootste steen des aanstoots gewor den in de supers. Dat blijkt uit het onderzoek ConsumentenTrends 2010 van het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel (CBL). Op de tweede plaats staat de on vrede over andere uitverkochte producten, gevolgd door het per manent uit het assortiment halen van artikelen. De top vijf van erger nissen wordt afgesloten met lange wachttijden bij de kassa en het bij vullen van vakken tijdens ope ningstijden. Dat de ergernis over uitverkochte aanbiedingen nu de eerste plaats inneemt, wordt mede ingegeven door het feit dat boodschappers in alle supermarkten steeds meer op de kleintjes letten. Ze houden ster ker dan ooit de aanbiedingen in de gaten. Vorig jaar deed de helft van de supermarktklanten dat. Inmid dels is hun aantal tot 65 procent ge stegen. Ook via andere wegen proberen supermarktklanten zo voordelig mogelijk uit te zijn. Zo worden de folders van de supermarkten meer en meer bestudeerd. In 2009 wer- BERLIJN - De Europese vliegtuig bouwer Airbus ziet de eerste teke nen van herstel in de luchtvaart sector. Bestuurder John Leahy van Airbus deed die uitspraak na afloop van de ILA luchtvaartshow in Berlijn, waar het concern voor ruim 15 mil jard dollar aan opdrachten in de wacht sleepte. Airbus ontving in Berlijn voor 15,3 miljard dollar (12,7 miljard euro) aan orders en toezeggingen voor in totaal 67 vliegtuigen. Dinsdag werd al be kend dat de luchtvaartmaatschap pij Emirates uit Dubai nog eens 32 SCHIPHOL - De Luchtverkeerslei ding Nederland (LVNL) heeft over het afgelopen jaar een verlies gele den van 23 miljoen euro. Het jaar daarvoor was dat 8,5 miljoen euro. Het tekort is opgelopen door de da ling van het aantal vluchten als ge volg van de crisis. Hoewel het nog wel enkele jaren duurt voordat de luchtvaart is her steld, blijven de tarieven tot 2014 ongewijzigd. Dat is gedaan om de luchtvaartsector een handje te hel pen. Ondertussen zit de LVNL al enkele jaren met een tekort. In het tekort over 2009 zit overigens ook 21 miljoen voor ontslagvergoedin gen, zodat het eigenlijke tekort maar twee miljoen was. De LVNL heeft veel bezuinigd op het inhuren van tijdelijk personeel en consultants. Verder moet het personeelsbestand omlaag. Vorig jaar zakte men al in met 38 men sen tot 900 actieve personeelsle den. Eind dit jaar moet de teller op min honderd banen staan. Ui terlijk in 2014 moeten er nog 28 eens weg zijn. Tegelijkertijd-is het aantal perso neelsleden, dat een salaris boven de Balkenendenorm (188.000 eu ro) kreeg, gestegen van 71 naar 95. Veertien zijn er veroorzaakt door de vertrekregeling die zij kregen. De andere stijging zit vooral bij het aantal senior verkeersleiders. Al eerder was er ophef over het ho ge aantal duurbetaalde mensen bij de LVNL. Een gewone luchtver keersleider zit echter royaal onder de Balkenendenorm. Een deel van de luchtverkeersleiders heeft er echter extra taken bij of is al lang in dienst. Verder zitten de be stuursleden, directie en consul tants in de topgroep. De personeelsreductie treft niet de luchtverkeersleiding zelf Daar is al jaren sprake van een personeelste kort, ondanks de werving en het royale salaris. den ze door 43 procent onder de loep genomen, momenteel door 58 procent. Tevens wordt veel va ker voor de goedkopere huismer ken gekozen dan voor de A-mer ken. Nu doet bijna de helft van de boodschappers dat, een stijging van tien procent ten opzichte van vorig jaar. Tenslotte worden er van wege prijsverschillen ook door veel meer mensen meer dan één supermarkt bezocht: 40 procent nu tegen 23 procent vorig jaar. De omzet van de levensmiddelen handel steeg vorig jaar met 2,6 pro cent naar 31,2 miljard euro. Ook voor dit en volgend jaar verwacht het CBL 'een bescheiden groei'. [Zuid-Engeland, [8 dagen v.a.€429.- fi superjumbo's van het type A380 wil kopen. Die bestelling alleen is al 11,5 miljard dollar waard. Voor de overige toestellen gaat het om principe-overeenkomsten met het Braziliaanse TAM Airlines, het Finse Finnair en de Duitse prijs vechter Germania. [Noorwegen rondreis, 110 dagen v.a. €799.- PT*i d. Pi I f£T7ï] Amazone en Orinoco, 143 dagen v.a. 4558.-p.p. [Berlijn, 14 dagen v.a. 109.- p.p. Va Jv ÊB M [Sauerland, 3 dagen v.a. 115.- p.p. CwyTl [Tirol, 8 dagen v.a. 199.- p.p. P-W *1 fcl 1 DEN HAAG GENT BUNNIK Telecombedrijf T-Mobile heeft een dwangsom opgelegd gekregen van 5 miljoen euro van Agentschap Te lecom. Dat heeft de toezichthouder gisteren bekendgemaakt. T-Mobile voldoet volgens de toe zichthouder niet aan de vergun ningsvoorwaarden door onvol doende gebruik te maken van de UMTS-frequenties van het overge nomen Orange. Bouwbedrijf BAM is begonnen met de bouw van een busbaan in het Verenigd Koninkrijk. De klus, die naar verwachting in 2012 wordt af gerond, heeft een waarde van meer dan 55 miljoen euro. De zogeheten Luton Dunstable Busway wordt 13,4 kilometer lang en verbindt de centra van Dunstable en Luton en Luton Airport. De opdracht is af komstig van de gemeente Luton. Justitie in Gent is bezig met een grootschalige fraudezaak waarbij zo'n duizend horecazaken zijn be trokken. Vorige week werden vijf huiszoekingen uitgevoerd bij Cre- ve Drinks, een groothandel in dran ken. Dit bedrijf zou jarenlang grote hoeveelheden bier, koffie en ande re dranken zwart hebben geleverd aan horecazaken in de buurt van Gent en aan de Belgische kust. [Oostenrijk - Salzburgerland, [5 dagen v.a. 199.-p.p. fij Spanje, rTTtHiMliU] 10 dagen v.a. 149.- I M'y#4 Kroatië, 1 week V.a. 390.- (4 pers.) |r/*l fil ff »1 J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15