121 buitenland Levenslang genocide Srebrenica Vaderfiguur of All Inclusive TURKIJE JOEGOSLAVIË-TRIBUNAAL Verdwenen in Kasjmir DUITSLAND Linkse tegenkandidaat in media Acupuncturist besmet klanten met hiv Berlusconi loopt weg uit persconferentie Amerikaans zeilmeisje vermist op zee IJsjesoverval door vrouwenbende Zuid-Koreaanse raket crasht na lancering Fransen bereid Wallonië te adopteren mWÊaËS^ BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm f vrijdag 11 juni 2010 CENÈVE Een acupuncturist in Zwitserland wordt ervan verdacht ten minste vijftien mensen opzettelijk met het aidsvirus te hebben besmet Een onderzoeksrechter bevestigde gisteren berichten daarover in schandaalblad Bliek. De zaak kwam in 2005 aan het licht. De rechter overweegt de man aan te klagen wegens toebrengen van ern stig lichamelijk letsel. ROME De Italiaanse premier Silvio Berlus coni, toch al niet verlegen om aan dacht, heeft gisteren weer eens voor opschudding gezorgd. Halver wege een persconferentie met zijn Spaanse college Jose Luis Zapatero liep Berlusconi plotseling weg. De premier van Spanje, die een bezoek aan Rome bracht, bleef verbijsterd achter. Berlusconi heeft een moei zame relatie met de Italiaanse pers. LOS ANGELES De Amerikaanse Abby Sunderland (16), die probeert als jongste ooit solo de wereld rond te zeilen, wordt vermist. Op de Indische Oceaan was ze in slecht weer te rechtgekomen. Donderdag stuurde ze een aantal noodsignalen uit. Dat heeft haar moeder gezegd. Abby wil het record overnemen van de Australische Jessica Watson (ook 16 jaar). WELLINGTON De Nieuw-Zeelandse politie heeft een 18-jarige vrouw aangehouden, die met vier anderen een overval op een winkel zou hebben ge pleegd in de regio Auckland. De bende, die vooral uit vrouwen be staat, ging er met zestig tot zeven tig ijsjes vandoor. Dat meldden Nieuw-Zeelandse media. De eige naar werd onder schot gehouden met, bleek later, een gaspistool. SEOUL Een Zuid-Koreaanse raket die een satelliet de ruimte in moest breng en, is gisteren twee minuten na de lancering neergestort. Dat heeft de Zuid-Koreaanse tv gemeld. Het con tact met de Naro-i ging na 137 se conden verloren. De wetenschappe lijke satelliet had zich op 302 kilo meter moeten losmaken van de ra ket. Een eerdere poging de Naro-i te lanceren mislukte vorig jaar ook. BRUSSEL Twee op de drie Fransen is er voor stander van om Wallonië onder deel te maken van Frankrijk indien België zou worden opgesplitst in een Franstalig en een Vlaams ge deelte. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerde Franse opiniepeiling in opdracht van de krant France Soir. In het grensgebied met België gaf zelfs 75 procent van de onder vraagden aan voorstander te zijn. Tribunaal veroordeelt twee of ficieren tot zwaarste straf voor aandeel in volkerenmoord. Andere verdachten krijgen straffen opgelegd tussen de vier en 35 jaar. Levenslange straf zeldzaam bij tribunaal. DEN HAAG - Twee sleutelfiguren in de massamoorden rond het Oost- Bosnische Srebrenica in juli 1995 zijn gisteren door het Joegosla- vië-Tribunaal in Den Haag tot le venslang veroordeeld wegens vol kerenmoord. Als de strafmaat in hoger beroep gehandhaafd blijft, zijn ze de eer sten die van het tribunaal wegens genocide levenslange gevangenis straf krijgen opgelegd. Het tribunaal oordeelde dat de Bosnisch-Servische kolonels Ljubi- sa Beara (70) en Vujadin Popovic (53) willens en wetens een leiden de rol speelden bij de moorden op moslimjongens en -mannen na de val van de moslimenclave Srebreni ca. Vijf andere beklaagden kregen straffen van vijf tot 35 jaar cel. De rechters, onder voorzitterschap van de Maltese magistraat Carmel Agius, oordeelden dat Beara en Po povic tot de belangrijkste uitvoer ders behoorden. Beara had als chef K'<>\ mssss&mii veiligheid in de generale staf van bevelhebber Ratko Mladic volgens de magistraten 'vanaf het begin af aan een compleet overzicht over de enorme omvang van de massa slachtingen'. Hij wist bij zijn inspanningen om de volkerenmoord te laten plegen energiek talrijke enorme logistieke obstakels te overkomen. Hij is 'de drijvende kracht achter de moordoperatie geweest', aldus Agius. Ook Popovic wist van het begin af aan wat de bedoeling was. En hij toonde volledig achter de hele operatie te staan, volgens het vonnis. Popovic was een organisa tor die 'ferm deelnam' aan de orga nisatie van de moordpartijen, al dus de magistraat. Beara, Popovic en luitenant Drago Nikolic kwamen 14 juli bijeen om die te organiseren. Nikolic kreeg gisteren 35 jaar voor zijn rol. In totaal stonden zeven beklaag den voor de rechter in dit tot dus verre omvangrijkste proces voor het in 1993 opgerichte tribunaal. De aanklagers eisten levenslang te gen alle beklaagden. Die ontken nen schuld. Volgens de aanklacht zijn na de val van Srebrenica meer dan zevenduizend moslimman nen en -jongens uitgemoord. Het Nederlandse bataljon van de Verenigde Naties stond machte loos tegenover de tragedie die zich rond Srebrenica voltrok. Christian WulfF (50), de man die een bindend fi guur voor Duitsland zou moeten zijn, vormt voor alsnog een grote splijtzwam. WulfF, door de centrum-rechtse re gering van bondskanselier Angela Merkel voorgedragen voor het ambt van bondspresident, is vol gens critici kleurloos, 'een man zonder eigenschappen'. Bij een echte presidentsverkiezing Hotel Orange County* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 15 juni t/m 31 oktober Dit schitterende 5-sterren resort is ronduit uniek van opzet, want het gehele hotel is opgetrokken in Amsterdamse stijl. Werkelijk aan alles is gedacht om van dit resort eeh waar Nederlands paradijs te maken. Zie www.kras.nl/72075 zou WulfF het dan ook afleggen te gen de linkse tegenkandidaat, Joachim Gauck (70). peze partijlo ze politicus, verrassend genomi neerd door oppositiepartijen SPD en Groenen, zou anders dan CDU'er WulfF bóven de partijen staan. Precies wat Duitsland in tur bulente tijden nodig heeft, heet het. Op zijn 70ste verjaardag hield Merkel - ook Oost-Duitse - een lan ge lofzang op Gauck. Ze noemde Hotel IC Green Palace* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 15 juni t/m 31 oktober In dit TOP-hotel zal het u aan werkelijk niets ontbreken, want alles is tot in de puntjes ver zorgd! IC Green Palace is een waar paleis, omgeven door een grote tropische tuin met - Balinese accenten. Hotel Dynasty*** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 15 juni t/m 25 oktober Dit kleinschalige hotel is een uitstekende keuze wanneer u op zoek bent naar een voor delig en comfortabel hotel. Gelegen in het levendige centrum van Kumköy met diverse winkeltjes en restaurants op loopafstand. Zie www.kras.nl/77715 Hotel Onura***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 6 juli t/m 21 oktober Al jaren een populair hotel, in 2009 gerenoveerd! Onura is een comfortabel hotel met een mooi uitzicht over zee, direct aan het strand en nabij het centrum van Kusadasi gelegen. Zie www.kras.nl/77602 SRINAGAR - Een vrouw wijst naar in de Indiase stad Srinagar. Deelne- een portret van haar vermiste zoon. mers eisen van de overheid duide- Ze is aanwezig bij een demonstratie lijkheid over het lot van mensen die Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12