binnenland I n Altijd feest op Oranjecamping 'Joran wilde vrouw dumpen' Gescheurd, verkleurd, versleten? WK VOETBAL Kamperen en voetbal. Deze combinatie maakt de Oranjecamping al vier jaar tot een succes. Ook nu weer. 800 6.000 25 2.700 12.700 90 5.500 18.000 220 Oranjecamping ook naar Spelen in Londen r Tv-presentatrice RTL ontving kogelbrief Goede hoop verkoop U ruzga n-materieel Kerkorgel scheurt door verwarming Hof heft voorarrest Damschreeuwer op vrijdag 11 juni 2010 Aantal gasten Aantal overnachtingen Personeelsleden EK 2004 Portugal WK 2006 Duitsland EK 2008 Zwitserland De Oranjecamping ziet nog wat witjes, maar vanaf van daag brengen honderden supporters er kleur. „Die gekke Hollanders hebben al- I le campers gereserveerd." door Annemieke Kooper De mogelijk allergrootste voetbalfan van Neder land heet Henk. Henk (69) reist zo mogelijk al tijd Oranje-en Ajax achterna. Al leen de oefenwedstrijd van Neder land tegen Australië, 'down un der', in oktober vorig jaar, liet hij aan zich voorbij gaan. „Want als je daaraan begint, loopt het wat geld betreft natuurlijk snel uit de klau wen." Maar Henk zou Henk niet zijn als hij ook een WK in Zuid-Afrika zou laten schieten. En dus pakte Henk - oranje FIFA-trui, sneakers en Ajaxpetje die 'heus af gaat als Oranje speelt' - zijn spul len om de crème de la crème van de voetbalevenementen te bezoe ken. Op de Oranjecamping in Pretoria, iets ten noorden van Johannes burg waar het Nederlands elftal maandag zijn eerste wedstrijd speelt, is hij de allereerste bezoe ker. Zojuist heeft hij een camper toegewezen gekregen en daarmee rijdt hij alvast rondjes over het kampeerterrein. „Even oefenen", lacht Henk. „Ze rijden hier links hè." Ondertussen draaien veertig vrijwilligers al enkele dagen flink wat uren om het gasten als Henk r: naar de zin te maken. Op twee gro- P te grasvelden worden witte tenten ingeruimd. Een 'receptie' waar alle Voetbalfan Henk (69) is de allereerste bezoeker van de Oranjecamping. foto GPD oranjefans worden ontvangen. Er tegenover een feesttent, geschikt voor ongeveer achthonderd gas ten, waar iedere bezoeker omgere kend ongeveer een vierkante me ter tot zijn beschikking heeft. Wie op de camping blijft slapen, doet dat in een van de 175 tenten, trucks of witglimmende campers, waarmee het Nederlands elftal ach terna wordt gereisd. Volgende week eerst naar Durban, daarna naar Kaapstad. Liefhebbers kun nen op eigen gelegenheid verder gaan. Zo ook Henk, die in ieder ge val tot 7 juli in het land blijft. „Vooruitziende blik", grapt hij. „Nederland gaat namelijk heel ver komen. Als Robben tenminste meedoet." Terwijl de tenten wordt opgebouwd, kijken Zuid-Afrika nen hun ogen uit. In maart al had het nieuws over de camping de lo kalen bereikt. Nederlanders in tien tallen campers en dat in de winter. Heel, heel vreemd, hadden men sen gezegd. „Weet je wat die gekke Hollanders hebben gedaan", schamperde destijds woordvoer der van Kaapstad, Nicholas White- ley. „Ze hebben alle campers in het hele land gereserveerd. Alle maal." Nu helpt een handjevol Afrikaanse vrijwilligers die gekke Nederlanders. Oscar, de tuinman van de eigenaresse van de met tul pen beschilderde snackkar die te vens hoofd campingcatering is, is voor de sfeer alvast in een oranje shirt gehesen en aan het werk ge zet. Hij vindt het allemaal wel mooi, geeft hij toe. Hij houdt im mers van voetbal. Voor de echte oranjefans moet de camping vooral dat zijn, geen vei- PRETORIA - De Oranjecamping die bij grote voetbalevenementen ter plaatse Nederlandse voetballiefheb bers onderdak biedt, gaat zich ook richten op andere sportfestivitei- ten. Naar alle waarschijnlijkheid krijgt de camping navolging op de Olympische Spelen in 2012 in Lon den. De organisatie van de Oranje camping overlegt daarover met En gelse autoriteiten en potentiële me de-organisatoren. „Voorgaande ja ren waren de afstanden naar Olym pische Spelen wel erg groot en wa ren er relatief weinig Oranjefans te vinden. Londen is een stuk dichter bij en dus de moeite waard," aldus Wieke de Vries van de organisatie. Dit jaar wordt de Oranjecamping voor de vierde keer georganiseerd. De camping biedt onderdak aan zo'n achthonderd gasten en reist het Nederlands elftal achterna. Zo vertrekt de camping woensdag in een karavaan van zo'n 175 voertui gen naar Durban. Na de wedstrijd tegen Japan verplaatst de camping zich naar Paarl bij Kaapstad. ligheidsbolwerk, maar een feestje. Met de oranje vlaggetjes al wappe rend aan het busje, komen Alex en René aan het einde van middag grijnzend de camping opgereden. Hun pret begon al in het vliegtuig waarin ze volledig uitgedost in oranje kledij aan hun reis begon nen. Ook voor Henk kan het nu al niet meer stuk. En mocht Neder land onverhoopt toch niet zover komen als gehoopt, dan nog is er geen vuiltje aan de lucht. Een feest je viert Henk sowieso op 26 juni. Dan wordt hij zeventig. GRONINGEN - Een tv-presentatrice van RTL heeft begin vorig jaar een kogelbrief ontvangen. Dat bleek gisteren in Groningen tij dens een rechtszaak tegen een va der en dochter uit Coevorden. De twee zouden de presentatrice, vol gens regionale media Margreet Beetsma van Editie NL, bovendien maandenlang hebben bestookt met brieven en telefoontjes. De vader zei gisteren verliefd te zijn op de vrouw. Het lastigvallen begon toen hij geen reactie kreeg op zijn verzoek hem een foto toe te sturen. Omdat de man blind is, werden de brieven geschreven door zijn dochter. Tegen de Coe- vordenaar is een voorwaardelijke celstraf van acht weken geëist en een boete van 500 euro. Tegen de dochter een voorwaardelijke werkstraf van tachtig uur en een boete van 250 euro. AMSTERDAM. - Joran van der Sloot heeft overwogen om voor zijn vlucht uit Peru een grote koffer aan te schaffen en daarin het ont zielde lichaam van Stephany Flo- res te verbergen. Vervolgens wilde hij de koffer dumpen op zee, zo dat de stoffelijke resten van de 21-jarige Peruaanse nooit meer zouden worden teruggevonden. Die verklaring zou hij hebben afge legd tegenover de politie, bericht ten Peruaanse kranten gisteren. „Ik had geen tijd meer en wist niet waar ik een koffer kon ko pen", zou hij hebben verklaard. De rechercheurs zouden in de ba gage van Van der Sloot een getij- dentabel hebben gevonden. Forensische specialisten van de Pe ruaanse antimisdaadeenheid Dirin- mmmmzmsmt Ricardo Flores, de vader van de ver moorde Stephany Flores. foto ANP cri zeggen te hebben vastgesteld dat de Nederlander onder invloed van drank en drugs is geweest ten tijde van de moord. Ook is een psychiatrisch profiel gemaakt. Van der Sloot wordt door psychiaters van Dirincri omschreven als 'een psychopaat, antisociaal en een se riemoordenaar'. Hoewel de ver dachte in de Peruaanse media al schuldig is verklaard, tracht zijn nieuwe advocaat zijn schuldbeken tenis van tafel te krijgen. Van der Sloot zou onvoldoende op zijn rechten zijn gewezen. DEN HAAG Demissionair minister Eimert van Middelkoop (Defensie) heeft goede hoop dat voertuigen van het Neder landse militaire kamp in Uruzgan aan Australië en de VS kunnen worden overgedragen. Ook op 'het gebied van containers, waterleidin gen en dergelijke infrastructuur ziet het er goed uit', zei hij. Hij gaat er vanuit dat er een 'adequate fi nanciële vergoeding' komt. ZAANDAM Kerkorgels in Nederland hebben zware schade opgelopen als gevolg van verwarming tijdens de winter. Bij orgelbouwer Flentrop in Zaan dam zijn er drie gemeld, waarvan de schade in één geval ongeveer 100.000 euro beloopt. In de kerken is vanwege het koude weer flink ge stookt. Daardoor scheurde het hout van essentiële onderdelen. AMSTERDAM - Het gerechtshof heeft de voorlopige hechtenis op- geheven van de man die schreeuw de tijdens de dodenherdenking op de Dam. Tijdens de paniek die uit brak vielen ruim zestig gewonden. limM 1M Ml I (—Urn Ik I wil in—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11