Oude geuze, vol, wrang en zuur uit 17 Poetry International in Rotterdamse Schouwburg Kunsthal organiseert een Trap-je-rot Dag Welke graansoorten worden gebruikt bij bierbrouwen? donderdag 10 juni 2010 Vlissingen O Belgisch Bierhuizeken Hobeinstraat89 Het Poetry International Festival biedt een week lang (van 11 tot 18 juni) programma's, lezingen, interviews en debatten met Nederlandse en internationale dichters. Dichters uit de hele wereld - van Afghanis tan tot de Verenigde Staten, van Brazilië tot Zuid-Korea - komen naar de Rotterdamse Schouwburg voor een van de grootste en meest toonaangevende poëziefestivals ter wereld. Het festival gaat op zoek naar de grens tussen poëzie en pro za. Ook krijgt poëzie uit de Vere nigde Staten veel aandacht. Daar naast zijn er vele speciale program ma's, over tweetalige dichters zo als Fernando Pessoa, over de epiek van Herman Gorter, over de Kra- kause poëzie met unieke beelden van Wislawa Szymborska. Het festival begint op vrijdag 11 juni met 'Amerika, Amerika!', een avond met Rotterdamse dichters over de nostalgie van de Hol- land-Amerikalijn. 'Manieren om naar een merel te kijken' biedt op zaterdag 12 juni met een doorlo pende poëzieparade een vooruit blik op de week en vormt de offi ciële opening van het festival. Kunsthal Rotterdam presen teert de Trap-Je-Rot Dag: een groot fietsevenement in het Museumpark. De hele zon dag (13 juni) van 11.00 tot 17.00 uur zijn allerlei activiteiten te bele ven in het kader van de tentoon stelling 'Tour Experience, Hol lands wielerglorie'. Leer eenwieler rijden in een work shop van Circus Rotjeknor. Kijk naar een demonstratie Urban Bike Polo, de nieuwste rage op het ge bied van biking en straatcultuur. Kan je fiets wel een metamorfose gebruiken? Neem hem mee en laat hem pimpen door graffitikun stenaars. Wil je jezelf opwarmen voor de Tour de France. Leef je uit op het virtuele parcours in Le Grand Dé- part Truck. Wil jij de Tour de France-proloog door Rotterdam fietsen? Dat kan! Rotterdam Bycycle biedt op zon dag 13 juni de mogelijkheid met een oud wielercoryfee de proloog door de stad te fietsen. wolf die een aantal jaren gesigna leerd werd in het Waasland. Waase Wolf, een amberbier, herin nert aan die wolf. Het sterkste bier dat hij verkoopt bevat twaalf procent alcohol. Meer is volgens hem niet mogelijk bij eennatuurlijke gisting. Hij wijst er ook op dat echt bier een natuur product blijft. „De kwaliteit van de grondstoffen bepalen de kwali teit van het bier." lineceritrum. Start vanaf 11.00 uur. ZONDAG 13 JUNI Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de wa tergeschiedenis. Deltapark 10-17 uur Nieuw-Vossemeer Merijntje Gijzen Braderie met modeshow, kinderbraderie, muziekoptredens en brandweerdemonstratie. Aanvang 11 uur Ritthem Bezoek aan Fort Rammekens van 13.00 tot 17.00 uur. Rondleiding 14.00 uur. Vlissingen Kunstmarkt Sea. Boulevard Evertsen, 12.00 uur Wemeldinge Open tuindag in 't Hof Overwellingen. Rosarium, kruidentuin, borders en vijvers. Kerkweg 14, 13.00-17.00 uur Westerschouwen Waar is Robinia? Speurtocht op skelters. Start bij Natuurinformatiepunt/tram-po- linecentrum vanaf 11.00 uur. *Fietstocht langs Oosterscheldedijk waar oranje mossen kleuren. Lengte 56 kilome ter. Vertrek vanaf 11 uur bij Na- tuur-rinformatiepunt/trampolinecentrum DINSDAG 15 JUNI Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over 25 kenmer kende gebeurtenissen watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezoek aan Fort Rammekens, 13-17 uur Avondrondleiding 19.30 uur. Vee re Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies le Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Zierikzee Stadswandeling met gids en torenbeklim ming. Start 11 uurVW Nieuwe Haven. WOENSDAG 16 JUNI Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie over 25 meest kenmerkende ge beurtenissen uit de Nederlandse waterge schiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezoek aan Fort Rammekens, 13-17 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies le Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Zoutelande Bezichtigen van in aanleg 13e eeuwse Ca- tharinakerk van 11.00 -tot 15.00 uur. foto's Ruben Oreel Welke graansoorten worden er gebruikt bij het brou wen van bier? Wie de oplossing van deze vraag weet maakt kans op een bierpakket van 't Belgisch Bierhuizeken. Antwoorden kunt u tot en met dinsdag 15 juni doorge ven. 't Belgisch Bierhuizeken is gevestigd in de Hobeinstraat 894381 PC in Vlissingen.Telefoon: 0118-430633. De prijsvraag van vorige week van Het pand van Ferdinand in Veere was: hoeveel takken zitten er in een bepaald boeket lathyrus? An- nemarie Janse uit Veere zat met haar antwoord (95 takken) het dichtst bij het werkelijke aantal - (96 takken). Zij wint een set taffel- linnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87