Zoektocht in een bos voldode liefjes' Vijf bands in Zeeuwse Belofte uit 5 donderdag 10 juni 2010 door Ali Pankow Alle aspecten van de liefde houden zich schuil in 'Het bos van dode Liefjes'. De cur sisten van de Zeeuwse Ama teurtheaterschool De Ambitie komen op hun zoektocht tal van opmerkelijke gevallen tegen. De toneelvoorstelling waarmee zij hun 2-jarige opleiding afronden gaat morgen in theater Vest- zak'99 in Vlissingen in premère. Blinde liefde, oprechte liefde, na- maakliefde en afwachtende liefde zoeken tevergeefs hun heil in het bos. Daar dwalen ook 'de bruiden' rond. Zij zijn fanatiek op zoek naar de man van hun dromen. Maar ondanks dat 'de Hartenjager' wel goed kan richten, missen zijn speren wel eens doel. „Het gaat over dood en liefde in dit stuk", zegt regisseur Jora Möhlmann. Volgens hem vindt el ke toeschouwer er wel iets herken baars in. „Niet als hapklare brok, het publiek heeft er wel werk aan de onderliggende lijnen op te pik ken", waarschuwt hij maar even vooraf Het bos van de dode liefjes is ge schreven door Anouk Saleming in een beeldende poëtische stijl. De schrijfster liet zich voor dit stuk in spireren door onder meer de film 'Noorderlingen' van Alex van War merdam, 'De Midzomernachts- droom' van Shakespeare, het hoor spel 'Onder het Melkwoud' van Dylan Thomas en een gedicht van Piet Paaltjens. Möhlmann had het stuk al twee jaar op de plank liggen om het als Ambitie-voorstelling op te voeren. „Zo'n afstudeervoorstelling moet aan diverse eisen voldoen. Uiter aard moeten alle cursisten er een behoorlijke rol in kunnen vervul len. Daarnaast moeten zij de kans krijgen te laten zien dat ze de afge lopen twee jaar iets geleerd heb ben op het gebied van acteren." Möhlmann gaf de cursisten aan het begin van het seizoen de keus Scène uit de voorstelling 'Het bos van dode liefjes' door cursisten van De Ambitie. foto Lex de Meester tussen een montage-voorstelling of een stuk 'met een kop en een staart'. De keus viel op het laatste. „In dit geval ligt de nadruk dan wat meer op individuele presta ties. Dan moet het wat meer uit de spelers afzonderlijk komen. Bij een montage-voorstelling is het vooral een groepsproces en is de voltallige cast meestal voortdu rend op de speelvloer. Nu zijn er voornamelijk wisselende scènes met slechts enkele spelers", legt Möhlmann uit. Het bos van dode liefjes biedt vol gens hem volop spelmogelijkhe- den met talrijke conflictsituaties waarin humor en verdriet met el kaar verweven zitten. „De cursis ten kunnen hier veel van wat ze geleerd hebben in kwijt. Het stuk vergt vooral een behoorlijke dosis elementair spel." Möhlmann maakte in het eerste cursusjaar van De Ambitie al ken nis met deze groep toen hij daar de cursus Improvisatie verzorgen. Hij heeft ze bij deze productie een extra uitdaging gegeven door bij de rolverdeling niet uit te gaan van typecasting. Het invullen van rolfi- guur dat verder van hun eigen per soon afligt, moet immers wat meer worden bevochten. Vrijdag 11 juni en zaterdag 12 juni, 20.00 uur; zondag 13 juni 14.30 uur, Theater Vestzak '99, Vlissingen. Reserveringen via Scoop: 0118-682500. De leden van Dan Musk, na hun winst bij RegioRuis. foto Dirk-jan Gjeltema Vijf bands strijden zaterdag in 't Beest in Goes om de ti tel Zeeuwse Belofte: Volt Violin, The Chimney, Dan Musk, Zaniac en De Formatie. De winnaar mag volgend seizoen meedoen aan het Zeeuwse band- coachingsproject Popaanzee en wordt klaargestoomd voor deelna me aan de Sena Performers Pop- NL Award 2011, in De Melkweg in Amsterdam. De band die de mees te stemmen van het publiek in de wacht sleept, ontvangt een waarde- cheque van 500 euro. De finalisten zijn voortgekomen uit de regionale bandtalentprojec- ten Hooilkoorts, 2nd InfluenZ en RegioRuis. De winnaars daarvan - respectievelijk The Chimney, Volt Violin en Dan Musk - waren auto matisch geplaatst voor de Zeeuwse Belofte. Daarnaast kon elke Zeeuw se band met eigen repertoire zich aanmelden voor een van de twee wildcards. Die wees de demojury uiteindelijk toe aan Zaniac en De Formatie. Dan Musk is een Waicherse rock band, die is opgericht in 2008 en bestaat uit Redmat Hiemstra, De mi van de Worp, O.J. Boekesteijn en Joost Adriaanse. Hun stijl is een mix van power-, indie-, brit-, sto- ner- en psychedelische rock. Hiphopgroep De Formatie bestaat uit frontmannen Thomas Meiss- ner en Christian van Zweden, be geleid door DJ Salmon en beatma- ker Darjo Louwe Kooijmans. Ze wonnen al meerdere talentenjach ten. De leden van Zaniac omschrijven hun muziek als zonnige pop met een stevig randje. De band bestaat Anouk van de Sande, Harrie Roel- se, Sjoerd Schunselaar, Patrice Winfteld en Daniel Suykerbuyk. The Chimney is een rockband, be gin 2009 ontstaan in Bruinisse. Lennart Dorrestein, Willem de Leeuw, Maurice Frickus, Lennen Jonker en Jos Frickus vormen de groep. Ook de Zeeuws-Brabantse forma tie Volt Violin is een rockband, ge vormd door Niels Hereijgers, Nico van Heiningen, Niek van Hese en Paul van Hese. De vier geven op tredens in het hele land. Finale Zeeuwse Belofte, zaterdag in 't Beest in Goes. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85