Kunstschouw prikkelt zintuigen en emoties Passie, funk en straatfilosofie uit! 3 Comedy-talent in finale podium donderdag 10 juni 2010 DONDERDAG 10 JUNI Middelburg Jammen met en luisteren naar BCUC uit Zuid-Afrika. De Spot, 19.30 uur. VRIJDAG 11 JUNI Middelburg Try out-voorstelling door Loes Luca en Peter Blok. Beiden kennen elkaar van de toneelschool, maar spelen voor het eerst samen met 'Doek' van Maria Goos. Stadsschouwburg 20.00 uur *BCUC uit Zuid-Afrika staat voor: traditio nele Afrikaanse chants, rock riffs en mo derne beats, overgoten door een enorme dosis goudeerlijke soul. Supportact: de Hobbyisten (hip hop). De Spot. 21.00 uur *Zangavond m.m.v. Gemengd Koor Soli Deo Gloria o.l.v. Peter Marijs en Kinder koor Klein Gloria o.l.v. Mirjam Wisse. Or ganist is Simon van Keulen. Gasthuiskerk, 19.30 uur. Vlissingen Het Het Vlaamse Euterpe Baroque Con sort brengt een programma dat geheel gewijd is aan de componist G.F.Handel (1685-1759). Sint Jacobskerk, 20.00 uur *Young Fogertys met Noorse CCR tribu te. De Piek, 21.00 uur. ZATERDAG 12 JUNI Burgh Concert Willie den Hollander (orgel) en Annette Kik (viool). Kerk, 16.00 tot 17.00 uur. Dreischor Zangavond Duivelands Mannenkoor met medewerking van het gemengd koor de Lofstem uit Arnemuiden en het Schouws Jeugdorkest. Adriaanskerk, 19.30 uur. *Muziekvereniging Crescendo meets Oos- terlands Fanfare Dorpshuis, 20.00 uur. Goes Finale van de Zeeuwse Belofte, met Volt Violin, The Chimney, Dan Musk, Zaniac en De Formatie. 't Beest, 20.00 uur Middelburg Try out-voorstelling door Loes Luca en Peter Blok. Beiden spelen voor het eerst samen met 'Doek' van Maria Goos. Stadsschouwburg 20.00 uur Vlissingen Lies Noordhof en Marja de Waard. Duet ten voor sopraan en alt, begeleid op de vleugel, afgewisseld met klarinetspel. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. *Finale Nationale Comedy waaraan zes co- medy-idols deelnemen. De Piek, 20.00 uur Vogelwaarde Benefietconcert in het kader van de vie ring van het 150-jarig bestaan van de pa rochie, m.m.v. de bekende violist Ma- thieu van Bellen, pianist Jaap Kooi en het JoRo Choir uit Kloosterzande onder lei ding van Joop Roctus. H. Gerulphuskerk, 20.00 uur ZONDAG 13 JUNI Goes Vier voorstellingen op één middag: Am sterdam Made (13.30 uur), Alba (14.45 uur), Rotterdam SKVR (16.15 uur) en The Mask (17.15 uur). 't Beest, vanaf 1330 uur Perkpolder Bluesman Cool Franki Jazz verzorgt optre den. Paviljoen De Perk, 14.00 uur Terneuzen Het Londense trio Manatees speelt lood zware psychedelische sludge. Ook optre dens van Fehler uit Den Bosch, het Til- burgse GGu:ll en het Utrechtse Starve. TARVE. De Pit, 16.00 uur Veere Pianist Frederic Voorn speelt werk van Prokofiev, Janacek, Mompou en Voormo len Grote Kerk, 15.30 uur WOENSDAG 16 JUNI Vlissingen Accordeon-duo De Bintjes, Grand Café De Schutterij, 14 uur De Kunstsalon Sant, de biënnale voor beeldende kunst in Brugge, is toe aan haar zesde editie. Dit jaar is er een recordaantal kunstenaars en werken. Uit de 518 ingediende wer ken selecteerde de jury er 43. Deze zijn vanaf komend weekeinde te bekijken tijdens de prestigieuze tentoonstelling in de Jan Garemijn- zaal van de Stadshallen. De drie winnaars (goed voor prijzen van 1500,1000 en 500 euro) worden morgen bij de officiële opening be kend gemaakt. De tentoonstelling bestaat uit wer ken van Luc Adam, Francoise Beck, Nina Bokdan, Brantt, Anja Brugghe, Thierry Buysse, Mat- thieu Claus, Sylvie Crutelle, Jan Darthet, Marie-Jeanne De Smet, Inge De Zutter, John Decoene, Horst Einfinger, Olivier Goethals, Irene Goethuys, Arnold Hilder- son, Glenn Marys, Vincent Matte- laer, Zjos Meyvis, Anke Nijsmans, Jos Peters, Luc Rabaey, Lily Rappe- let, Claudine Tousseyn, Marjan Tuyttens, Sofie Van Der Linden, Preben Van Der Straeten, Miet Van Stichel, Frans Vandenheede, Aline Vandeplas, Kaat Vandermar- liere, Hans Vandeweghe, Patrick Ver tenten, Joke Werbrouck en Zuz. Kunstsalon Sant, van 12 t/m 27 juni in de Stadshallen in Brugge. Dagelijks gratis toegankelijk van 12.00 tot 17.00 uur. De finale van de Nationale Co medy Slam is dit jaar plaats in De Piek in Vlissingen. De pu blieks- en jurywinnaars van de re gionale voorrondes in Heemskerk, Utrecht en Pijnacker nemen het za terdag tegen elkaar op. Het gaat om: Arjen van WifFeren (juryprijs Heemskerk), Frank Brasser (pu blieksprijs Heemskerk), Fabian Franciscus (juryprijs Utrecht), Sij- men Groot (publieksprijs Utrecht), Raymon Hofkens (ju ryprijs Pijnacker) en Doe Mwem- bé (publieksprijs Pijnacker). De finale wordt gepresenteerd door Bas Birker. Afsluitend ver zorgt Patrick Meijer, een eerdere winnaar van de Comedy Award, tijdens het juryberaad een gastop treden. Finale Comedy Slam, zaterdag in De Piek in Vlissingen. Aanvang20.00 uur. modderpoel voor je vleesvarken'. De bibberende stalen torens die gaan dansen op het landgoed van Huize Zélandia bij Noordwelle zij'n ontworpen door Michiel Over- beek. Dat deed hij specifiek voor de Kunstschouw, maar de organisa tie van Oerol was er ook als de kip pen bij. Zodoende dansen er tij dens dat grote festival op Terschel ling komende week ook bibberto- rens. Bij het Oerolfestival is een i-pod vereist voor het beluisteren van de bijbehorende muziek. In de tuin van Huize Zélandia is geko zen voor versterkt geluid. Als ie mand de toren nadert, gaan de to ren bewegen op de muziek. Het kunstenaarsduo Ckwadraat, bestaande uit Caroline Diepstra ten en Caroline Penris bouwde in de kerk van Noordwelle de installa tie Carpe Diem, ofwel een labyrint van draden om een innerlijke reis te maken. De twee Carolines lie ten zich daarbij inspireren door het eeuwenoude verhaal uit de Griekse mythologie over Ariadne en Theseus en door het labyrint van de kathedraal in Chartres. Voor de eerste keer in het bestaan van de Kunstschouw mag er dit keer ook kunst op het strand wor den getoond én gemaakt. Edwin Kragten uit Enkhuizen installeert zich op het strand bij de eerste duinovergang vanuit de Boswach- terij met zijn kampeerbusjeHij creëert daar kunstobjecten van af- valmaterialen en juttersvondsten. Verder is op het strand werk te zien van Rien Claessens, Joke Sent- se, Annelies Hordens en Eline Ou- wendijk. Gedeputeerde Harry van Waveren van Cultuur verricht morgena vond in de hervormde kerk in Haamstede om 19.30 uur de offi ciële opening van dit breed opge zette kunstevenement. Zien, horen, ruiken, proeven en voelen, alle vijf zintuigen komen ook aan bod met de dagelijkse activiteiten en de eenmalige performances van De Kunstschouw, 12 t/m 20 juni. Zie ook voor een volledig overzicht: www.kunstschouw.nl. 'Zij ziet' (2009), gemengde tech niek op doek, van Annette Jas- perse. Momentopna me in alumini umfolie 'Echo', Marleen Hartjes Terwijl de wereldkampioen schappen voetbal op het punt staan te beginnen, haalt muziekpodium De Spot Zuid-Afrika naar Middelburg. De muzikanten van Bantu Conti- nua Uhuru Consciousness (BCUC) treden zowel vanavond als morgen op. Morgen verzorgt de groep een concert, met in het voorprogramma de Zeeuwse groep De Hobbyisten, die vorig week de landelijke hitlijst wist te bereiken met het WK-nummer Wij gaan door. Vanavond doet BCUC mee aan het Muziekcafé, de wekelijkse jamsessie in De Spot. De groep is afkomstig uit Soweto en staat voor 'een explosie van pas sie, funk en straatfilosofie die doet swingen maar ook ontroeren en nadenken'. Naast haar muziek heeft de band een duidelijke me ning over een modern Afrika. Het beeld van de zielige zwarte moet maar eens afgelopen zijn, vinden de groepsleden. BCUC strijdt te gen vooroordelen over het conti nent en vertelt de ongehoorde ver halen van Zuid-Afrika. De muziek van de formatie wordt omschreven als een mix van tradi tionele Afrikaanse chants, rockriffs en moderne beats, gecombineerd met een flinke dosis soul. BCUC in De Spot in Middelburg, vanavond jamsessie (Muziekcafé), zaal open om 19.30 uur; morgen concert met De Hobbyisten, zaal open om 21.00 uur. BCUC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83