2 uit selectie donderdag 10 juni 2010 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij dè PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Ali Pankow Een lang weekend voor je soepkip boeken, dansen met bibberende stalen torens van 6 meter hoog, een innerlijke reis maken door een labyrint van rode dra den of'gewoon' je favoriete ge dicht laten voorlezen. Het kan al lemaal tijdens de Kunstschouw Westerschouwen, het beeldend kunstfestival dat van 12 tot en met 20 juni op Schouwen-Duive- land wordt gehouden. De Kunstschouw brengt dit keer weer verrassende variaties op het beleven van kunst. Het doel lijkt al le zintuigen en emoties te prikke len. Dat is veel meer dan alleen klassieke en moderne kunst bekij ken in galeries en beeldentuinen. Natuurlijk kan dat ook nog steeds. Met 43 locaties vanaf de rand van de Westhoek tot en met Kerkwer- ve in het midden van Schouwen wordt de kunstliefhebber een over vloedige keus geboden. Maar de ac centen zijn in de loop der jaren verschoven en liggen nu meer op installatiekunst en allerlei vormen van kunstbeleving. „Dat is een bewuste keus. De Kunstschouw is destijds begonnen met als doel seizoensverlenging voor de recreatie. De nadruk is in middels veel meer op het kunst aanbod zelf komen te liggen",zegt voorzitter Barbara Sanders van de Stichting Kunstschouw Wester schouwen. Volgens haar heeft dat te maken met de samenstelling van de organisatie: allemaal kunst minnende vrijwilligers, die echter geen enkele commerciële binding hebben met een galerie of atelier. Verder wijst zij op het belang van prikkelend en vernieuwend aan bod. Zelf vervult Sanders vooral een bestuurlijk functie en laat zij het speurwerk naar bijzondere in stallatiekunst en vooral ook naar jong talent graag over aan de artis tieke leiding van Marjolijn van den Adel en Marijke Romijn. Dat jong talent is dit keer neerge streken in recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Der- de-jaars studenten van de Willem de Kooning Academie afdeling il lustratie geven daar een kijkje in het hoe en waarom van hun keuze voor deze kunstrichting. De jonge kunstenares en activiste Viviane Rose (30) uit Groningen opent in de Agrarische Schuur aan de Meeldijk 20 in Burghsluis haar 'Reisbureau voor bio-industriedie- ren'. Bezoekers kunnen daar een reisje boeken voor hun toekomstig vleesstukje. Dus niet alleen 'een lang weekend voor je soepkip', maar bijvoorbeeld ook 'weekje Doek! Try-out van de voorstelling Doek! van Maria Goos, met Peter Blok en Loes Luca. Een man en een vrouw, die elkaar kennen van de toneelschool en altijd intuïtief af stand van elkaar hebben gehou den, staan na dertig jaar voor het eerst samen op het toneel. Het gaat om een stuk over hun grote liefde: toneel. Vrijdag 11 en zaterdag 12 juni, Stads schouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Benefietconcert De viering van het 150-jarig be staan van de parochie in Vogel waarde kent zaterdag een hoogte punt met een benefietconcert. Daaraan werkt onder anderen de uit Hulst afkomstige violist Ma- thieu van Bellen mee. Hij treedt op met Jaap Kooi aan de vleugel. De opbrengst van het concert is voor het onderhoud van de kerk. Zaterdag 12 juni, H, Gerulphuskerk, Vogelwaarde, 20.00 uur. Frederic Voorn Muziekpodium Zeeland luidt de zomerprogrammering in met een concert van pianist Frederic Voorn. Hij speelt enkele hoogte punten uit de modern-klassieke muziek, waaronder Janaceks On an overgrown path (1901) en Ta bleaux des Pays-Bas (1919) van de Veerse componist Alexander Voor molen. Zondag 13 juni, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. 'Vorm'keramiek en hout van Elt de Boer De Pit wordt tijdelijk een slud- ge-tempel, met optredens van di verse bands uit het genre. De be kendste is het Londense trio Mana tees, dat momenteel bezig is met een Europese tournee. De band speelt loodzware psychedelische sludge Ook treden op: Fehler uit Den Bosch, het Tilburgse Ggu:ll en het Utrechtse Starve. Zondag 13 juni, De Pit, Terneuzen, 16.00 uur. 'Glasses Rouen II' van Martine de Jong Manatees 'Knikkerkoning' van Margari ta van der Velden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82