Ivanovic bant geweld op school uit 321 Turner verdringt Mahrmann aan kop van klassement EK J24 GRASTËNNiS De eerste Unicef Open, daar kon Ana Ivanovic niet ontbreken. De Servische hoopt in Rosmalen de weg naar de top tien terug te vinden en zal buiten de tennisbanen als ambassadrice van Unicef ook van zich laten horen. Turkse bond roept Esra Bi^er weer op Familieloop op zoek naar vrijwilligers Acht nieuwe spelers voor Nieuwdorp Mevo en Wijnands gaan uit elkaar donderdag 10 juni 2010 46 De Servische Ana Ivanovic is de huidige nummer 46 van de wereldranglijst. Ana Ivanovic is de voormalige nummer één van de wereld. Komende week doet de Servische tennisster mee aan het eerste Unicef Open in Rosmalen. foto Nebojsa Babic «i door Koen de Vries KAMPERLAND - Het Europees kam pioenschap zeilen in de klasse J24 heeft een nieuwe leider. In de twee races die gisteren op de Oos- terschelde bij jachthaven De Roompot werden gevaren, was de Brit Bob Turner aanmerkelijk be ter dan klassementsleider Mare Daniël Mahrmann. Turner finishte met zijn boot Serco als eerste en als zesde, ter wijl Mahrmann met zijn Xenon niet verder kwam dan de veer tiende en de elfde plaats. Turner voert het algemeen klassement nu aan, met Mahrmann in zijn kiel zog. Net als zondag en dinsdagmiddag was er ook gisteren weer weinig wind. Vooral 's morgens konden de 29 overgebleven boten daar door nauwelijks in beweging ko men. Toen de wind 's middags wat aantrok werden er nog twee races gevaren, maar vooral in de eerste hadden de schippers het moeilijk. Liefst negen boten be reikten niet bijtijds de finish en werden gediskwalificeerd. Hasse van Opbergen, afkomstig uit Wilhelminadorp, deed het met zijn Jeetje goed. De enige Zeeuwse deelnemer eindigde als twaalfde en als dertiende en steeg daardoor in het algemeen klasse ment van de 22e naar de 20e plaats. Vandaag is de laatste dag van het EK. Er staan nog drie races op het programma. HIER KAN JOUW TEKST STAAN!!!! SPANDOEK Maak voor het WK voetbal je eigen virtuele spandoek op www.pzc.nl/jouwspandoek WEBLOG PZC-verslaggever Barry van der Hooft vólgt het WK in Zuid-Afrika. Lees zijn blog op pzc.nl/wkvoetbal STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - De puinhopen die de burgeroorlog in het voormalig Joe goslavië hebben nagelaten, worden beetje bij beetje opgeruimd. Maar het uitwissen van de sporen bij de slachtoffers is een veel trager pro ces. Op scholen in Servië heerst bij voorbeeld buitensporig veel ge weld. Ana Ivanovic kan het weten, want als ambassadrice van Unicef bezoekt de Servische tennisster ge regeld scholen in haar land. „Of het een direct gevolg is van de oorlog durf ik niet met zekerheid te zeggen, maar met het program ma 'School zonder geweld' probe ren we het wel terug te dringen. Tij dens mijn laatste bezoek aan Belgra do, een paar maanden geleden, heb ik bijvoorbeeld in een klaslokaal met kinderen een rollenspel ge daan om ze te laten zien hoe je moet reageren als je ooggetuige bent van een pesterij of andere na re incidenten op school." Ivanovic woont in Basel, Zwitser land, maar is door het tennis een wereldburger geworden. Deze week strijkt de voormalig nummer één van de wereld in Rosmalen neer. Met groot genoegen, want het grastoernooi op het Autotron beleeft zijn eerste editie als Unicef Open. „Het is een geweldig initiatief en ik ben echt blij en trots dat ik een uit nodiging heb gehad. Dat heb ik ook van andere deelnemers ge hoord. Ik denk dat Marcel Hunze en zijn team veel lof verdienen voor deze samenwerking met Uni cef" Ivanovic verbindt niet alleen haar naam aan de kinderorganisatie van de Verenigde Naties, ze doneert ook geld. „Ook dat is belangrijk. Hoe meer geld, hoe meer scholen aan het programma kunnen mee- SINT-MAARTENSDIJK Voetbalster Esra Bi^er van eerste klasser Smerdiek is weer opge roepen voor een interland van het Turks vrouwenelftal. De 21-jarige verdedigster zat eind mei al een keer bij de nationale se lectie en dient zich nu op 18 juni weer te melden. Dit keer voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk, op 23 juni in Oosten rijk. MIDDELBURG De organisatie van de PZC Familie loop is op zoek naar vrijwilligers. Ze zullen worden ingezet voor het beveiligen van het parkoers en bij de drinkpost. De derde Familieloop wordt op za terdag 19 juni in Vlissingen gehou den. De afstanden zijn 3,10 en 21,1 kilometer. Opgeven bij antonvael@zeelandnet.nl doen. Ambassadeur zijn is voor mij een grote eer. Ik was door het dolle heen toen Unicef me vroeg. Ik neem de rol erg serieus. Ik weet dat ik, toen ik zelf jong was, opkeek naar andere sporters. Omdat kinde ren mij zien als een rolmodel, is het belangrijk dat ik het goede voor beeld geef en me netjes gedraag. Ik denk dat sport een grote rol kan spelen voor goede doelen. Zeker ook voor Unicef, omdat kinderen vaak sport op de voet volgen." Hoewel ook zij opgroeide in een land in oorlog, zegt Ivanovic (22) zelf een onbezorgde jeugd gehad te hebben. „Ik ging ook altijd met veel plezier naar school. Eén lerares in het bijzonder heeft een grote in vloed op me gehad. Zij was alles wat een lerares moet zijn: onderwij zend, leuk en begripvol. Ze heeft me ook een beetje met mijn tennis carrière geholpen." Het zal hoe dan ook bijgedragen hebben aan haar bestorming van de wereldtop. In 2007 bereikte ze als negentienjarige de finale van Ro land Garros en een jaar later won ze op het gravel in Parijs haar eer ste Grand Slamtitel. Dat jaar stond ze twaalf weken nummer één van de wereld. Ook op gras heeft Ivano vic laten zien goed uit de voeten te kunnen - met de halve finale op Wimbledon in 2007 als hoogte punt. In haar eerdere twee optre dens in Rosmalen (2006 en 2007) reikte ze tot de kwartfinales. De laatste twee jaar ging het echter bergafwaarts met de Servische. Ze sukkelde met een duimblessure en had motivatieproblemen. Vorig jaar zinspeelde ze zelfs openlijk op een einde van haar carrière. „Maar nu heb ik weer veel geloof in mijn spel en ben ik ervan overtuigd dat ik snel zal terugkeren in de top tien. Ik kan ook nog vele jaren mee doen om de grote prijzen. Ik ben pas 22, hè." NIEUWDORP SV Nieuwdorp heeft acht nieuwe spelers aan de selectie toegevoegd. Trainer Hans Hack verwelkomt Per ry Lukus (Zierikzee), Jelmer Pas veer en Eddison Bos (beiden Dau- wendaele). Ook Pieter de Vos, Ste fan van de Klooster (beiden SSV '65), Haluk Tamambay (Zeelandia Middelburg), Ferhan Topal (Her mes) en Teun Rentmeester (W Kloetinge) keren terug. ZIERIKZEE Trainer Jack Wijnands vertrekt bij de Zierikzeese zaterdag-vierdeklas ser Mevo. Omdat er liefst elf voet ballers vertrekken - acht naar een andere club, drie naar een lager elf tal - wil het bestuur niet langer een hoog gekwalificeerde trainer bo ven de groep zetten. Wijnands zat pas één seizoen bij Mevo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76