281 zeeland Liefst al heel jong sabbelen Middelburger (20) zat halfjaar onterecht vast Internet na 50 Burgemeester ontvangt oudere wandelaars yï PP y-ALVVNO® donderdag 10 juni 2010 zierikzee - De ongeveer honderd deelnemers aan de Wandeldrie- daagse voor senioren worden maandag om 15.00 uur ontvangen door burgemeester Gerard Rabe- link. De ontvangst is een korte onder breking van de eerste middag van deze Wandeldriedaagse. Lopers, rolstoelers en begeleiders worden op het bordes van het gemeente huis toegezongen door leerlingen van de J.L. de Jongeschool uit Zie rikzee. De deelnemers komen uit de Zie- rikzeese verzorgingscentra De Wie ken en Borrendamme. Iedere middag wordt een andere route van vijf kilometer afgelegd. De organisatie van de wandeldrie daagse is in handen van medewer kers van beide zorgcentra. BOEKSTART Bibliotheek De Stolpe in Zierikzee presenteert als eerste de babyhoek door Ali Pankow ORANJEKOORTS? Hebben voetbalfans toegeslagen op de zeedijk? Kijk voor het antwoord op www.pzc.nl/buutekieke TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Tips en foto's voor natuurblog zijn welkom op buutekieke@gmail.com Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 04-06-2010 blijkt, dat t.v.v. Margaretha Magdalena Fleurbaaij-Jansen, wonende te Goes, Willem Fleurbaaij, wonende te Goes en Davie Fleurbaaij. wonende te Middelburg aan AISCHA ELBERS, geboren op 13 augustus 1986 zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een arrest van 11 mei 2010, gewezen en uitgesproken door het Gerechtshof 's-Gravenhage, nevenzittingsplaats 's-Hertogenbosch. Bij dit exploot, waarvan A. Eibers een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Baby's houden van boe ken. Tenminste daar zet ten enkele vestigingen van BiblioOosterschelde op in met het project BoekStart. Om te stimuleren dat baby's zo vroeg mogelijk boeken gaan voe len, erop sabbelen of er mee gooien worden in de bibliotheken speciale babyhoeken ingericht. Bibliotheek De Stolpe in Zierikzee begint donderdag 24 juni als eerste binnen de Oosterschelderegio als proef met dit babyproject. Een week later volgt de bibliotheek in Tholen. BoekStart wordt mogelijk gemaakt met subsidie van het Rijk. Het programma is ontwik keld naar het Engelse voorbeeld BookStart „Wij hebben een knalgroene muur geschilderd, zodat de baby- hoek direct herkenbaar is. Verder komt e.r een bank en twee kasten met specifieke babyboeken. Verder komen er ook wat grote kussens, zodat een ouder de baby desge wenst even kan neerleggen", ver telt locatiemanager Cathy de Vries van de bibliotheek in Zierikzee. Wat betreft die speciale boeken voor baby's wordt er rekening mee gehouden dat er voor een baby nog geen verschil is tussen een boek of speelgoed. „Hij wil op zijn eigen manier ont dekken. Door te voelen, te sabbe len of ermee te gooien", zegt Gon- ny Morriën van BibliOosterschel- de. Zij benadrukt dat een baby boek dus zo gemaakt moet zijn dat het bestand is tegen de onderzoek- drift van een baby. Stoffen boek jes, boeken van plastic of dik kar ton zijn hiervoor geschikt. Ook zijn er uitklapboeken, ramme laarboekjes en knisperboekjes. Houten boekjes kunnen gevaarlijk zijn. Evenals boekjes met losse voorwerpen eraan, zoals een hou ten kraal. Een baby kan zich beze ren of het losse voorwerp in zijn mond stoppen. Volgens Cathy de Vries heeft bibli otheek De Stolpe straks de beschik king over veilige boekjes waar ba by's veel plezier aan kunnen bele ven. „Wij gaan die boekjes uitle nen in speciale plastic hoesjes. Na elke uitleenbeurt worden de boek jes schoon gemaakt. Sommige door Emile Caion middelburg - Een twintigjarige Middelburger zat een half jaar on terecht in de gevangenis. Hij is gisteren in hoger beroep vrij gesproken door het Haagse ge rechtshof, nadat de Middelburgse rechtbank hem vorig jaar veroor deelde tot een gevangenisstraf van één jaar waarvan de helft voor waardelijk. De jongeman werd veroordeeld omdat de rechtbank vond dat hij vorig jaar, tijdens de Middelburgse kermis, geweld had gebruikt. Raadsman Martijn Kalle wees er toen al op dat de jongeman alleen gaan zelfs in de wasmachine." De Vries geeft aan dat bij dit project rekening wordt gehouden met de verschillende groeistadia van een baby. „Wij zullen daarover ook de ouders adviseren. In het ene sta dium regeert een kind meer op kleuren in het boek bijvoorbeeld en in een volgend stadium weer meer op dingen in de directe om geving. Als ouders kun je daarop inspelen." Voorbeelden daarvan zijn: samen met de baby een boek je doorbladeren en iets vertellen bij de plaatjes of erbij zingen. Het project BoekStart heeft tot doel kinderen al vanaf heel jonge leef tijd samen met hun ouders spelen derwijs te laten genieten van boek jes. Juist dat samenspel wordt van belang geacht voor de taalontwik keling van het kind. Een Brits on derzoek heeft uitgewezen dat kin deren die al vanaf een paar maan den samen met hun ouders boek jes lezen, een veel grotere woor denschat hebben dan kinderen die dat niet doen. Bibliotheek De Stolpe werkt in het kader van dit leesbevorderings project samen met de gemeente, consultatiebureaus en kinderop vangorganisaties. Wanneer een ba by ongeveer drie maanden oud is, ontvangen de ouders een gezamen- Baby Milou van ruim 8 maanden beleeft al veel plezier aan een boekje met avonturen van Nijntje. maar geprobeerd had zijn vriend te helpen die in de problemen was gekomen bij een vechtpartij. Het Haagse gerechtshof stelt in het vonnis dat er onvoldoende bewijs is geleverd dat de Middelburger op zettelijk geweld zou hebben ge bruikt. Volgens de raadsman is zijn cliënt zeer blij dat hij nu alsnog is vrijge sproken. Die vreugde weegt echter niet op tegen het feit dat hij een half jaar onterecht vast zat, aldus de advocaat. De raadsman gaat bij het Open baar Ministerie een schadeclaim in dienen voor de onterecht uitgeze ten gevangenisstraf INTERNET na^ WEBV Volledig herziene editie! Internet is niet meer weg te denken uit ons leven. Ook niet voor wie de mijlpaal van 50 jaar heeft bereikt of voor wie niet met internet opgroeide. Dit complete basisboek voor Windows 7, XP en Vista is de perfecte inleiding voor wie écht de leuke kanten van internet wil leren kennen. Met dit boek leert u o.a. efficiënt surfen op internet, vlot mailen en chatten met uw (klein)kinderen. Maar ook online ban kieren en veilig producten kopen. Deze volledig herziene editie is alleen hier te koop! Uitvoering paperback, 556 pagina's. exclusief 2.95 verzendkosten categorie Boeken i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72