dan hebben ze liever naturel' zeeland 127 VERFEXPLOSIE TMC VERF&WAND Storingen treffen Grevelingensluis bij Bruinisse DE BESTE VERF VOORTAAN )T 50% VÓÓRDELIGER! Bouw tijdelijke Aldi start binnenkort Brug N57 Haringvliet een dag afgesloten Vrouw gewond bij botsing op N59 Route langs meidoorn in Kop van Schouwen Christelijk koor viert vijftienjarig bestaan donderdag 10 juni 2010 65 De avondvierdaagse van Zierikzee gaat maandag voor de 65ste keer van start. Wandelaars op de Levensstrijdweg tijdens de Zierikzeesche Avondvierdaagse van vorig jaar. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Lees alles over cultuur op Schou- wen-Duiveland in het weblog: www.pzc.nl/cultuurdichtbij 1. Bouw Aldi over twee weken 2. Gewonde bij ongeval Nieuwerkerk 3. Gieterij hekelt milieuregels Nieuwstip? schouwen-duiveland@pzc.nl bruinisse - Het afgelopen week end is tot drie maal toe storing ge weest aan de deuren van de Greve lingensluis in Bruinisse. In een van de gevallen heeft het vier uur geduurd voordat het pro bleem verholpen was en al die tijd lagen de boten vast in de sluis. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat staan de storingen los van elkaar. „Noem het domme pech. Het ging wel steeds om de deuren, maar daar zit een com plexe techniek in en dan kan het wel even duren voor dat het opge lost is." De storingen hebben vol gens Rijkswaterstaat niets te ma ken met de bediening op afstand. TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl NIEUWERKERK Nog een kleine twee weken dan houdt het Gat van Nieuwerkerk, na meer dan veertig jaar, op te be staan. In de week van 21 juni wordt een staalconstructie gezet waarin de tijdelijke Aldisupermarkt wordt gevestigd. De bedoeling is de zaak in augus tus te openen. Op dit moment wordt gewerkt aan de fundering en het parkeerterrein. Die wordt meer dan 80 plaatsen groot. De tij delijke winkel meet circa 1000 vier kante meter. STELLENDAM De basculebrug in de N57, in de richting van Goedereede naar Hel- levoetsluis, is dinsdag 15 juni de he le dag afgesloten. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de brug. De basculebrug is voor het wegver keer dicht van dinsdag 10.00 uur tot woensdagochtend 5.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid (route 15 op de borden) via de havens van Stellendam, de mr. Snijderweg en de Zuiderdiepstraatweg. Op 22 juni is de brug in de andere rijrichting afgesloten. NIEUWERKERK Een vrouw uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is gisterochtend ge wond geraakt bij een ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk. Het onge val gebeurde rond 6.30 uur bij de stoplichten. De 32-jarige vrouw kreeg geen voorrang van een 22-jarige man uit Capelle aan den IJssel en belandde met haar auto in de sloot. De vrouw is met nekklachten overge bracht naar het ziekenhuis. Tegen de man uit Capelle aan den IJssel is proces verbaal opgemaakt. WESTENSCHOUWEN Om te ontdekken aan welke kant van de duinen de meidoorn zich het meest thuisvoelt, houden de na- tuurgidsen Jan en Ellen Midavaine een flets- en wandeltocht door de Kop van Schouwen. Het uitstapje begint zaterdag om 11.00 uur op de parkeerplaats bij de rotonde in Westenschouwen. Zondag houden de Midavaines een speurtocht op trapskelters en een fietstocht van 65 kilometer langs de (oranje) mos sen op de Oosterscheldedijken. Aanvang beide tochten is 11.00 uur DIRKSLAND Het christelijk jongerenkoor Con Amore uit Dirksland bestaat vijf tien jaar en viert dat met een con cert. Dat wordt zaterdag om 19.30 uur gehouden in de Hervormde kerk van Dirksland. Aen het jubileumconcert werkt ook het christelijk jong gemengd koor Sjier Hasjiriem uit Werken dam mee. De begeleiding van de sa menzang is in handen van Martin Weststrate, die tevens het orgel be speelt Wilhelm Groenendijk bege leidt op trompet. De kerkdeuren gaan om 19.00 uur open en de toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71