281 zeeland Doens Food doet de tijd van de VOC Motie bezinning camperbeleid Hulst PZC Kinderen dagverblijf bouwen eigen feestje Internet na 50 BIOLOGISCHE VOEDINGSINGREDIENTEN Doens uit IJzendijke is groot in de opslag en bewerking van biologische kruiden, DFI IJzendijke www.pzc.nl/webwinkel donderdag 10 juni 2010 tiïz&s*. -1ma aOzm am mta «ssmmmmBt door Sheila van Doorsselaer Wie door de magazij nen van Doens Food Ingredients (DFI) in IJzendijke loopt, waant zich in een exotische pasar of soek. Doordringende geu ren van specerijen vullen de lucht. Er ligt dan ook elfduizend ton op voorraad. En niet alleen kruiden en specerijen, maar ook gedroogde bonen, rijst, granen, noten, zuid vruchten, linzen, zaden. In alle soorten, kleuren en maten... en al lemaal biologisch. Doens is één van de grootste importeurs/exporteurs van biologi sche voedingsingrediënten in Euro pa. Het bedrijf doet niet slechts aan in- en verkoop, maar de mede werkers kunnen in de bedrijfsge bouwen aan de Oranjestraat in de Mauritsstad de producten ook ma chinaal bewerken (sorteren op grootte en op kleur, malen, kneu zen, wassen, pellen) en in special geconditioneerde opslag houden. Het familiebedrijf Doens begon ruim honderd jaar geleden in de IJ- zendijkse molen. Een originele ju ten zak uit 1911 met de naam Doens erop, herinnert nog aan die tijd. Het huidige Doens begon als kleine regionale handelaar in gra nen en is de laatste jaren in een stroomversnelling geraakt en uitge groeid tot een niet te onderschat ten speler op de biologische voe- miï"1 mi11 'i—nanmi Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 04-06-2010 blijkt, dat t.v.v. Margaretha Magdalena Fleurbaaij-Jansen, wonende te Goes, Willem Fleurbaaij, wonende te Goes en Davie Fleurbaaij, wonende te Middelburg aan AISCHA ELBERS, geboren op 13 augustus 1986 zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een arrest van 11 mei 2010, gewezen en uitgesproken door het Gerechtshof 's-Gravenhage, nevenzittingsplaats 's-Hertogenbosch. Bij dit exploot, waarvan A. Eibers een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 dingsmarkt. „Bio is echt een groei- markt", zegt Dennis Minnaard, vi ce-president van DFI. Doens drijft handel met de hele wereld; peper komt uit Sri Lanka, cashewnoten uit Tanzania, basma- tirijst uit Pakistan, sesamzaadjes uit Oeganda, bonen en zaden uit China, vanille uit Madagaskar en alfalfazaad uit Australië. En na be- werking wordt het weer doorver kocht aan zowat alle overige lan den van de wereld. DFI doet op de- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in- terjnationalefaam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- re\1 gevestigd zijn. Vandaag: Doens Food Ingre dients. ze manier de tijden van de VOC herleven. De zeilboten zijn inmid dels vervangen door grote contai nerschepen, maar de vooruitstre vende handelsgeest van onze pio nierende voorvaderen is door het IJzendijkse bedrijf overduidelijk overgenomen. Doens verkoopt niet rechtstreeks aan winkels, het levert uitsluitend ingrediënten van producten. De af nemers gebruiken de producten weer voor hun biologische eind product. DFI verkoopt bijvoor beeld biologische gedroogde brand netelblaadjes voor een bedrijf wat er brandnetelthee van maakt, of le vert biologische pinda's waar een ander weer satésaus van maakt. Af nemers kunnen de producten van Doens enkel kopen per vijfentwin tig kilo. Grootgebruikers kopen meteen een big bag, waar duizend kilo in zit. Alleen vanille, een zeer Familiebedrijf; ruim honderd jaar geleden begonnen in de molen van IJzendijke. In de laatste jaren uitgegroeid tot grote internationale speler op de biologische markt Heeft, naast IJzendijke, ook opslag in Kloosterzande, Vlissingen en Rot terdam. In totaal 24 medewerkers. Doens werft momenteel niet. www.doensfood.com duur specerij, gaat per kilo. In bijna, zo niet alle biologische voe dingsmiddelen die in de winkel te krijgen zijn, zit wel een ingrediënt dat ooit in IJzendijke bewerkt is of opgeslagen is geweest. Biologische producten moeten vol doen aan heel strenge kwaliteitsei sen. „In het land van productie wordt de leverancier al gecontro leerd, dan is er vervolgens nog con trole bij import in Nederland en wij doen hier zelf ook nog contro les van de producten in ons eigen laboratorium", zegt Marco Over- dulve, verkoopspecialist kruiden Dennis Minnaard (links) en Marco Overdulve bij de machine die bruin lijn zaad zeeft. door Sheila van Doorsselaer HULST - Progressief Hulst brengt vanavond tijdens de Hulster ge meenteraadsverkiezing een motie in stemming om te komen tot een heroverweging van het huidige camperbeleid in de gemeente. Aanleiding is het gebrek aan, vol gens Progressief Hulst, steekhou dende argumenten in de weige ring van de gemeente Hulst om een particuliere overnachtings plaats (POP) voor campers te legali seren aan het Heernisse Kerkpad in Hengstdijk. Daar hadden Elly Krist en Gerrit Kulik tot voor kort camperplaats De Zeeuwse Adelaar bij hun woning in de polders tus sen Vogelwaarde en Hengstdijk. Ze boden er een overnachtings plaats voor maximaal drie cam pers. Omdat er geen regels zijn voor par ticuliere camperplaatsen in de ge meente Hulst moest het stel, nadat een ambtenaar de situatie ter plek ke was komen bekijken, De Zeeuwse Adelaar sluiten. De aange vraagde ontheffing werd afgewe zen, evenals het bezwaarschrift te gen die beslissing. Progressief Hulst vindt de grond houding van burgemeester en wet houders, het propageren van klein schalig toerisme, niet rijmen met de afserveren van de POP in Hengstdijk. Bezoekers van de camperovernach- tingsplaats in Hengstdijk zijn heel enthousiast over de locatie, schermt Progressief „Dit college zou gaan besturen in overleg met zijn burgers? De beschikking van het college voldoet niet eens aan de vereisten! De betrokkenen zijn niet gehoord naar aanleiding van hun bezwaar. Kortom: zeer tegen strijdig en onzorgvuldig gedrag van een overheid tegenover haar burgers. Neem de kans om door een heroverweging tot een resul taat te komen dat strookt met de intenties die u als college zegt te hebben", luidt de toelichting in de motie. De gemeente Hulst heeft onlangs wel het aantal reguliere camper plaatsen in de gemeente fors uitge breid tot zeventien plekken. PASCAL VVNCKE |NTERNETNA^ categorie Boeken Volledig herziene editie! Internet is niet meer weg te denken uit ons leven. Ook niet voor wie de mijlpaal van 50 jaar heeft bereikt of voor wie niet met internet opgroeide. Dit complete basisboek voor Windows 7, XP en Vista is de perfecte inleiding voor wie écht de leuke kanten van internet wil leren kennen. Met dit boek leert u o.a. efficiënt surfen op internet, vlot mailen en chatten met uw (klein)kinderen. Maar ook online ban kieren en veilig producten kopen. Deze volledig herziene editie is alleen hier te koop! Uitvoering paperback, 556 pagina's. Lezersprijs* exclusief 2.95 verzendkosten 14,95 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Stichting AZZ huis vest in de gerenoveerde Jacob Catssschool in Terneuzen Intensie ve Pedagogische Thuishulp, Pleeg- zorg en het Medische Kleuterdag verblijf (MKD) voor Zeeuws- Vlaanderen. Bij de officiële ope ning van het gebouw in april wa ren geen kinderen aanwezig en dus hadden de kinderen en hun ouders van het MKD nog een feest je tegoed. Eerst heeft AZZ hen la ten wennen aan het nieuwe ge bouw en aan elkaar. Gisteren was het tijd voor hun eigen openings feestje. Door het oplaten van ballonnen verklaarden de kinderen hun pand voor geopend. Na deze handeling konden ze allerlei leuke spelletjes doen en lekker eten en drinken. Ook kregen de kinderen gistermid dag nieuwe fietsjes en ander spel materiaal voor buiten aangeboden, mogelijk gemaakt door donaties van het Nationaal Fonds Kinder hulp en de aannemer De Bliek/Vos en onderaannemers. Op het MKD behandelt AZZ zo'n 25 kinderen van 2 tot 6 jaar met ontwikkelings- en gedragsproble men, of psychiatrische problemen. Die kunnen nu dicht bij huis hulp op maat krijgen. fitèmi Éw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62