'Mijn stem telt altijd mee' Verleng! verkiezingen 5 Be!£ompany Zeeland, here we come Samsung Wave S8500 internet op je mobiel voor 1,25 p/mnd kpn www.xlfashions.nl En scoor de nieuwe 12 maanden Gratis Gratis kpn S3 Mobile (H) E Gratis donderdag 10 juni 2010 Diana Bosch-Stroo beschouwt het stemrecht als een plicht. „Wie thuisblijft laat zijn stem ten goede komen aan de grote partijen, misschien wel een partij waarmee je niets hebt." foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jagt Wie niet gaat stemmen, verliest het recht om kritiek te uiten op het beleid. Diana Bosch-Stroo (38) komt het best vaak tegen. „Dan hoor je een en al gemopper en dan blijken ze bij de verkiezingen thuis te zijn gebleven. Ronduit dom, vind ik dat." Zelf heeft ze in al die jaren dat ze stemgerechtigd is, nog nooit haar 'plicht' verzaakt. „Ik heb ook wel eens geen idee op wie ik moet gaan stemmen, maar je bent het aan jezelf en aan de samenleving verplicht om er dan maar in te dui ken. Het slechtste is om je schou ders op te halen en er de brui aan te geven. Dan weet je zeker dat jouw stem ten goede komt aan de grote partijen en het kan makke lijk de grote partij zijn waar je hele maal niks mee hebt. Diana Bosch heeft zich deze keer achter de computer gezet om twee verschillende stemwijzers te doen. „Eentje heb ik twee keer gedaan, maar uit alle berekekeningen kwam steeds hetzelfde rijtje in de zelfde volgorde." Naar de debatten heeft ze ook ge keken, maar ze durft te zeggen dat die geen invloed hebben gehad op haar stemgedrag. „Ik vind de pro grammapunten belangrijker dan hoe mensen in zo'n debat overko men. Mark Rutten vind ik echt een leuke vent, hoor. Hij deed het goed, maar ik ga echt niet op hem stemmen." Sinds begin dit jaar kan Diana op haar eigen werkplek naar de stem bus. Ze beheert het gebouw De Le- gerdiek, dat vooral wordt gebruikt door ouderen, die er elke middag- komen biljarten, kaarten, zingen of bingo spelen. De bingo gaat niet door op de verkiezingsdag, want in het lokaal heeft de stembureau zitting. Diana voorziet de leden van een natje en een droogje tot dat de ouderensoos sluit. Het stemmen vraagt van de be heerster wel wat extra werk. „Als vanavond het tellen is afgerond, word ik gebeld om de boel te ko men afsluiten. Dat is rond elf uur, dus de WC's maak ik dan niet met een schoon. Daar kom ik 's och tends wel wat eerder voor terug, hoor." zwemmen. Het is ondertussen 36 graden Celsius hier. In de scha duw, bij een waaier en met een koel drankje is het goed uit te hou den. 16.00 (23.00): De koffer pakken heb ik even gelaten voor wat het is. De achtertuin loopt vol. Zeer ge zellig. Drukke discussies over hoe het nu verder moet. Niet alleen met Nederland, maar ook met ons gezin. Verhuizing re gelen terwijl ik in Nederland ben, het afzeggen van alle aansluitin gen en abonnementen, zoeken naar een nieuw huis in Nederland. Gaan we kopen of huren? Als de PvdA de grootste wordt gaan we huren, als de WD de grootste wordt gaan we kopen. Dat effect is al te zien op de woningmarkt. 16.19: (23.19): Ik heb er enorm veel zin in. De familie staat achter me en we gaan een heel drukke tijd te gemoet. Alle aanpassingen gaan we ook weer doorkomen en we gaan weer terug naar het vertrouwde Middel burg. We gaan weer genieten van de Zeeuwse stranden, ringrijden en de Zeeuwse bolus. Weer heer lijk met vrienden en familie tafe len en genieten. Kortom, wat we hier achter laten gaan we zeker weer oppakken in Zeeland!! Zeeland here we come! André Bosman 'Met de PvdA aan het bewind ziet de toekomst er voor de cultuursector er rooskleuriger uit dan met de WD. De PvdA wil ook bezuinigen maar die partij heeft juist een pleidooi gehouden voor het in stand houden van allerlei culturele voorzieningen' Ton Brandenbarg, voorzitter Culturele Raad Zeeland De grootste casual collectie van Zeeland! dames maat 42 t/m 60 heren XL t/m 8XL Dorpsstraat 123a, Heinekenszand Verstaat je als geen ander Samsung Wave S8500 vanaf een 2-jarige verlenging Afhankelijk van je abonnement en netwerk, los: 429,99 Samsung Monte S5620 Sony Ericsson X10 Mini vanaf een 2-jarige verlenging Afhankelijk van je abonnement en netwerk, los-- 539,99 Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: vodafone Aanbiedingen zijn geldig t/m 16 juni 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld Je aan voor de digitale folder op www belcompany.nl vanaf een 1-jarige verlenging Afhankelijk van je abonnement en netwerk, los: 219,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5