PZC Veel klachten over openbare ruimte Zwanenzang in de kiem gesmoord deDRVKKERY 28 en 29 25 28 en 29 BURCERJAARVERSLAC Gemeente Terneuzen krijgt wekelijks zo'n vijftig meldingen Agressieve buizerd verdedigt nest Honderd deelnemers Ruim vijfhonderd euro aan Trekkertrek voor voetbalclub Sluis Doens Food doet tijd van de VOC herleven Donderdag 10 juni 2010 Kinderen Terneuzens dagverblijf bouwen eigen feestje Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bij de gemeente Ter- neuzen hangen wekelijks zo'n vijf tig inwoners aan de telefoon om te klagen over zaken als overhangen de takken, losliggende stoeptegels, kapotte afvalcontainers of zwerf vuil. Dat meldt het Burgerjaarver- slag. Vorig jaar werden 2.436 meldingen geregistreerd over rioleringen, we gen, trottoirs en straatmeubilair. Er kwamen zeventig schriftelijke klachten binnen bij het team Groenbeheer. Daarnaast werden ook nog 96 mondelinge meldingen rechtstreeks aan een voorman in een kern doorgespeeld. De gemeen te ontving 122 milieuklachten. Het ging dan vooral om geluid, stank, afval en bodemvervuiling. Met ingang van dit jaar kunnen klachten over de openbare ruimte ook digitaal worden doorgegeven via de gemeentelijke website. Die si te is maart vorig jaar vernieuwd en werd tot het eind van het jaar bijna 220.000 keer bezocht. Het digitale loket, waar inwoners thuis vanuit de luie stoel gemeentelijke zaken kunnen afhandelen, krijgt gemid deld bijna 2.800 bezoekers per maand. Verder komen er dagelijks zo'n 425 telefoontjes binnen en be landden er 11.559 poststukken op het stadhuis. De onafhankelijke bezwarencom- missie behandelde vorig jaar 113 be zwaarschriften van mensen die het niet eens waren met een besluit van de gemeente. Het merendeel van die bezwaren, die veelal te ma ken haaden met problemen over uitkeringen, werd overigens onge grond verklaard. In totaal 674 inwoners zagen vorig jaar in de waardebepaling van hun woning aanleiding om bezwaar in te dienen. Het ging hierbij totaal over 870 objecten. Op een totaal van ongeveer 30.000 objecten is dit een percentage van circa drie pro cent, een half procentje hoger dan het landelijk gemiddelde. In meer dan de helft van de gevallen kregen de bezwaarmakers geheel of gedeel telijk gelijk. Tijdens openbare commissieverga deringen kunnen inwoners hun mening geven over onderwerpen die op de agenda staan. Vorig jaar is elf keer van het spreekrecht ge bruik gemaakt. In 2009 hield Ter- neuzen 91 inspraakavonden, hoor zittingen en informatiebijeenkom sten waarop burgers konden reage ren op een voorgenomen besluit van de gemeente. door Sheila van Doorsselaer OSSENISSE - Dolly Vos uit Ossenis- se deed tijdens het uitlaten van haar hond op de Oostdijk bij Osse- nisse een gruwelijke ontdekking; aan de slootrand lagen her en der resten van een zwaan. Het dier was door een maaimachine hele maal verhakseld. „Ze hebben gewoon over die arme broedende zwaam heen gemaaid. Het dier is letterlijk versnipperd. Afschuwelijk!" Niet alleen de zwaan is zo wreed aan haar eind gekomen, ook trof Vos nog een dood jong vogeltje aan en enkele verpletterde eieren. Vos: Dit had voorkomen kunnen worden als de bestuurder van de maaimachine al leen de wegkant had gemaaid en niet, zoals in dit geval, een strook van zo'n twaalf meter breed! Het is onbegrijpelijk dat iemand zo wreed te werk gaat. Een zwaan zie je immers niet over het hoofd. Het is pure dierenmishandeling!" Dijkgraaf Toine Poppelaars van wegbeheerder het waterschap stelt dat de zwaan al dood was, voordat die in de messen van de maaima chine terecht kwam. „Als ze nog leefde, was ze echt wel zelf wegge vlogen. Resten van dode dieren ne men we meestal mee, maar in dit geval waren de resten klein en al in staat van ontbinding en hebben we ze daarom laten liggen." HOEK Mensen die fietsen of wandelen tussen Hoek en Philippine moeten op de Visartpolderdijk bedacht zijn op een agressieve buizerd. De roof vogel beschermt waarschijnlijk zijn nest. Terneuzenaar Hein Haver kamp is zondag en dinsdag terwijl hij daar fietste aangevallen door de buizerd. De vogel vloog onder luid gekrijs uit een boom en viel van achteren aan. AXEL SLUIS Ronkende tractoren komen zon dag 13 juni op het terrein achter de ruitersportaccommodatie aan de Boslaan in Axel aan de start bij de trekkertrek wedstrijd. Meer dan 100 deelnemers uit Nederland en België gaan vanaf 13.00 uur in diver se categorieën de strijd met elkaar aan. Demonstratierijders uit de sportklasse geven eveneens een staaltje van hun kunnen. De voetbalvereniging Sluis krijgt 507 euro. Dat bedrag is de op brengst van de veiling die dinsdaga vond tijdens de haringparty aan de Sluise Kaai werd gehouden. Alle Sluise verenigingen maakten kans op de opbrengst van de haringvei ling. Notaris Eric Verhaegen uit IJ- zendijke trok de voetbalclub als ge lukkige. Wat de club met het geld gaat doen, is nog niet bekend. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 10 juni, 19.00-20.30 uur demonstratie E-readers en E-boeken za. 12 juni Knit in Public Day vanaf 10.00 uur in De Drukkerij van 12.00-16.00 uur in Zeeuws Museumcafé boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59