altijd vrouwen van nu geweest" eeland 127 Slepende strijd over opfokbedrijf voor leghennen in polder bij Waarde VERFEXPLOSIE BIJ TiylC VERF&WAND Oudste foto lérWËÈÈ /t> *Jk Goes kandidaat voor Europese jongerenstad ProRail moet oude dwangsom toch betalen DE BESTE VERF VOORTAAN rOORDELIGER! donderdag 10 juni 2010 excursie SUNLIGHT ZEEP FAMIftt* - - De Noord-Bevelandse leden van de Neder landse Bond voor Boerinnen en Plattelands vrouwen bezochten in 1938 de Sunlight Zeepfabriek in Vlaardingen. Foto uit het ju bileumboek 75 jaar Vrouwen van Nu.. tussen de dorpen. Elke club is ont vankelijk voor nieuwe leden. Wordt een club te groot, dan komt er een tweede van of een derde. Laatst is nog een nieuwe club be gonnen van zes alleenstaande vrouwen die eens per maand sa men uit eten gaan." Zelf trad ze vier jaar geleden ook toe om meer mensen te leren kennen. Al ras werd ze gevraagd het stokje over te nemen van voorzitter Nel Tim merman. De oud-voorzitster werd gisteravond aan boord van de Ma deleine de versierselen van de Or de van Oranje Nassau opgespeld door burgemeester Henny van Kooten. Om haar twaalf jaar als voorzitter van de Noord-Beveland- se kring en haar ondersteuning van de provinciale afdeling, haar initiatieven tot de tuincommissie, wandelclub, bioscoopclub, haar vrijwilligerschap bij de boerencam- pingfietstocht en haar inzet bij het Boerenontbijt waarmee de ge meente nieuwe inwoners ont vangt. Dat ontbijt was voor be stuurslid Marian Giljamse aanlei ding om lid te worden. „Per jaar houden we aan dat ontbijt acht nieuwe leden over." door Raymond de Frel GOES - De provincie Zeeland en ge meente Goes stellen Goes kandi daat voor de titel Europese Jonge- renhoofdstad in 2013. Zij willen daarmee het succesvolle jeugdbeleid van Goes op de Euro pese kaart zetten. Goes denkt in aanmerking te komen, omdat zij een actieve jongerenraad heeft, centraal is gelegen in Zeeland en de thuishaven is voor onderwijsin stellingen als het ROC en het CIOS. Daarnaast werd Goes onlangs uit geroepen tot gemeente van het jaar, waarbij het jeugdbeleid de hoogste score kreeg van alle ge meenten in Nederland. Wat Goes precies moet doen om zo'n titel in dat jaar waar te maken, wordt van daag in het gemeentehuis bespro ken. Rotterdam was twee jaar gele den Europese jongerenhoofdstad, dit jaar is de eer voor Turijn. Voor volgend jaar is Antwerpen aange wezen. DEN HAAG - Railbeheerder ProRail zal toch een oude dwangsom aan de minister van Vrom moeten be talen voor te hard rijden op de Zeeuwse lijn tussen Roosendaal en Vlissingen. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. Het hoogste be stuursrechtscollege is het eens met Vrom, dat ProRail een dwangsom van 65.000 euro oplegde. Vrom leg de in 2007 de dwangsom op om ProRail te dwingen de goederen treinen niet te hard over het spoor te laten rijden om geluidoverlast te voorkomen. De Raad van State ver nietigde in 2008 het besluit van Vrom waarbij de maximale geluid- overlast voor het spoor bepaald werd. Daarmee sneuvelde ook de dwangsom. Maar voor de uit spraak van de Raad heeft een aan tal treinen volgens Vrom te hard gereden en moet ProRail voor die overtredingen alsnog 65.000 euro betalen. door Luc Oggel WAARDE - De gemeente Reimers- waal is in een juridisch steekspel verwikkeld rond de plannen voor een biologisch opfokbedrijf voor leghennen aan de Westveerdijk in Waarde. Initiatiefnemer William Sinke wil in de polder 44.800 leghennen op fokken en heeft daarvoor een aan vraag voor een bouw- en milieu vergunning ingediend. Die zijn door de gemeente afgewezen, om dat het bedrijf niet zou passen bin nen het bestemmingsplan. Een be langrijk argument is volgens de ge meente dat de dieren niet dagelijks in de buitenlucht komen (weide- gang) en daar zelf in hun voedsel voorzien. Daardoor ontstaat een gelijkenis met intensieve veehoude rij. Het bestemmingsplan buitenge bied staat een volledig nieuw en op zichzelfstaand bedrijf niet toe. Volgens Williams broer Cees Sin ke, die een pluimveebedrijf aan de Blauwhoefseweg in Kruiningen heeft, is er helemaal geen bestem mingsplanwijziging nodig. „Als je het goed leest, dan past dit ge woon." Sinke is dan ook van plan door te gaan tot aan de Raad van State. „Het is jammer dat het zo moet, maar we zijn er van over tuigd dat die ons in het gelijk stelt." In Waarde zelf heerst on rust over de plannen. „Tachtig tot negentig procent van de inwoners zijn hier tegen", zegt S. van Iwaar- den van de dorpsraad. „Het wordt immens groot, dus dat gaat leiden tot stank- en geluidsoverlast." De kwestie leeft volgens Van Iwaar- den heel erg in het dorp. „We vra gen ons af waarom dat bedrijf hier moet komen. Maar we kunnen niet veel doen, we zijn afhankelijk van de gemeente als het op rechts zaken aankomt." De commissie be zwaar- en beroepschriften heeft in middels in het nadeel van Sinke beslist. „Maar dat zegt ons niet zoveel", reageert Cees Sinke. van Vrouwen van Nu Noord-Beveland en bestuurslid Marian Giljamse: de vrouwen zorgen voor binding tussne de inwoners. foto Ronald den Dekker VERF6* TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51