O Gr 37 Ride for the Roses: voor Cos Thiemo de Bakker Noodlijdend MW uitgeschakeld in Halle uit de problemen Osse en Nieuwenhuis verder op NK dressuur Alfons Groenendijk trainer FC Den Bosch Brajkovic grijpt macht in Dauphiné Zeeuwse Finale DELTA Dikke Banden Race Het parcours donderdag 10 juni 2010 HALLE MAASTRICHT Thiemo de Bakker is er gisteren niet in geslaagd de kwartfinales van het ATP-toernooi in de Duitse stad Halle te bereiken. De Neder landse tennisser was bij het grastoernooi in de tweede ronde niet opgewassen tegen Lleyton He witt. De als achtste geplaatste Australiër was met twee keer 6-3 te sterk. „Ik heb ontzettend veel moeite met be wegen op gras. Tegen Hewitt wordt dat meteen afgestraft." DE STEEG Maxime Osse uit Heinkenszand en Jeanine Nieuwenhuis uit Seroosker- ke hebben zich geplaatst voor het tweede onderdeel van het NK dres suur voor junioren in De Steeg. In de landenproef scoorde Osse met Navarro 65,081% wat goed was voor de gedeelde negende plaats. Nieuwenhuis kreeg van de jury 62,973% en eindigde als twaalfde. Vandaag is de individuele proef. SORGUES Voetbalclub MW is gered. De club uit de Jupiler League heeft een rege ling getroffen met 96 procent van de schuldeisers. De club uit Maas tricht kan dan ook een doorstart maken, maakte de initiatiefgroep MW gisteren bekend. De achter stallige salarissen van spelers en medewerkers werden nog gister middag betaald. Volgend seizoen kan de club met een begroting van 2,6 miljoen euro beginnen. DEN BOSCH FC Den Bosch presenteert vanmid dag Alfons Groenendijk (46) als nieuwe trainer. De oud-voetballer (Den Haag, Roda JC, Ajax, Manches ter City, Sparta en FC Utrecht) be gint aan zijn tweede baan als hoofdcoach, na een tumultueus jaar in Tilburg. Na precies een jaar en twee dagen werd Groenendijk in februari ont slagen bij Willem II. De Sloveen Janez Brajkovic heeft gisteren de individuele tijdrit in de Dauphiné Libéré gewonnen. De wielrenner van RadioShack bleef over 49 kilometer de Brit David Millar 27 seconden voor. De Noor Edvald Boasson Hagen werd derde op 44 seconden. De 26-jarige Braj kovic nam door zijn zege de lei ding over van Alberto Contador. De Spaanse renner van Astana werd zesde op 1.46. Hij verloor veel tijd doordat hij van fiets moest wis selen. MMMM3B«hhshssm Duizenden fietsers komen zaterdag naar Goes om geld in te zamelen voor de kankerbestrijding. In de aan loop naar de Delta Ride for the Ro ses laat de PZC elke dag een bijzon dere deelnemer aan het woord. Van daag: Vandaag: Peter Nieuwelink (45) uit Breda. door Sven Remijnsen BREDA - „Ik ben een geboren en ge togen Zeeuw, afkomstig uit Goes. Voor de Ride for the Roses kom ik met alle plezier even terug naar de provincie. Met een aantal vrienden rijd ik za terdag de lange afstand, 120 kilome ter. Ik ben een echte toerfietser en zit zeker twee keer per week op de fiets. Het bijzondere aan deze tocht voor mij is het bijzondere thema. Kanker is een ziekte die he laas steeds vaker en intenser voor komt. Het is dan ook zaak om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor de kankerbestrijding. Zeer recent heb ik mijn schoonva der verloren. Cas has prostaatkan ker. Die was jaren geleden al gecon stateerd. Het is vijftien jaar lang goed gegaan, alles was al die tijd onder controle. Vorig jaar werden bij een controle ineens uitzaaiingen geconstateerd. Toen was het mis. Cas heeft het nog een jaar volgehouden. De laat ste vier maanden ging het snel bergafwaarts, de ziekte vrat zijn lichaam beetje bij beetje op. Kan ker is een sluipmoordenaar. Je ziet het niet, maar je weet dat het woe ADVERTORIAL Peter Nieuwelink gaat een belofte inlossen aan zijn overleden schoonvader. foto Bart Lawa kert in je lichaam. Je voert voortdu rend strijd, je vecht met de medi cijnen die je tot je beschikking hebt en met je overlevingsdrang. Maar er komt een punt dat de strijd verloren is. Cas heeft op het laatste moment nog gebruik kunnen maken van een fantastisch initiatief, de Stich ting Ambulance Wens. Hij wilde in IJmuiden nog één keer de zee zien die hem zo lief was. Een am bulance heeft hem daar woensdag overdag naartoe gebracht, 's Avonds kwam hij thuis, 's nachts is hij overleden. Het was zijn aller laatste wens en die hebben we voor hem kunnen vervullen. Dat was begin april. Ik had toen al ingeschreven voor de Ride for the Roses. 'Ik draag deze rit op aan jou', heb ik tegen hem gezegd. Die belofte ga ik nu inlossen. Cas was een geweldige kerel en we zullen hem nooit vergeten. Ster ven is. een deel van het leven, maar ik geloof dat er meer is tus sen hemel en aarde. Zijn geest leeft voort in verschillende vor men. Hij zal zaterdag bij mij zijn." www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Op zaterdag 12 juni wordt de Zeeuwse finale van de DELTA Dikke Banden Races verreden als programma onderdeel van de DELTA Ride for the Roses Zeeland en de profwedstrijd DELTA Tour Zeeland. Maandag 19 april jl. was de start van een reeks van meer dan 20 DELTA Dikke Banden Races door de gehele Provincie. Per regio worden deze races afgesloten met een regionale finale om uiteindelijk de finale te kunnen rijden op 12 juni 2010 op het terrein van de Zeelandhallen in Goes. Het concept waarvoor DELTA en SportZeeland de handen ineen hebben geslagen lijkt een succesformule te zijn. Met een gemiddelde van bijna 90 kinderen per Dikke Banden Race is het telkens weer een waar spektakel, waar bij de kinderen en ook hun ouders het evenement als echte wielerliefhebbers beleven. Op vrijdag 11 juni a.s. vertrekt om 18.00 uur de eerste renner in de tijdrit over 2,7 kilometer. Het parcours is uitgelegd in hartje Hulst met finish op de Markt, recht tegenover het Gemeentehuis. Zaterdag 12 juni tekenen de ren ners om 12.00 uur het wedstrijd formulier voor ze om 12.30 uur starten. Via de Veerse Gatdam gaat het naar Kamperland. Iets vóór Geersdijk ligt een 300 meter lange kasseistrook, het Kaaidijkje. Via de Zeelandbrug gaat het over Bruinisse naar de Philipsdam waar Tholen de primeur heeft de DELTA Tour Zeeland te ontvangen. Via Oud-Vossemeer-Tholen snelt het peloton over de Oesterdam om vervolgens de krachten te testen op een 1,8 kilome ter lange kasseienstrook van de Hoogwaardpolderweg. Dan gaat het richting Goes. De renners komen twee keer langs op de Nansenbaan waar de finish is. Rond 17.00 uur wordt de eerste renner verwacht. Op zondag 13 juni wordt de etappe Terneuzen-Terneuzen gereden met start om 12.00 uur op de Markt. Door het West-Zeeuwsvlaamse land wordt 196 kilometer afge legd. De aankomst is gepland rond 16.30 uur op de Terneuzense Binnenvaartweg bij het hoofdkan toor van Zeeland Seaports. Dan is bekend wie Tyler Farrar opvolgt. Voor een gedetailleerde routebe schrijving zie: www.deltatourzeeland.nl Het bestuur - David Luteijn en zijn team - staat garant voor een 3-daagse Zeeuwse superwedstrijd van in totaal 390 kilometer. Optimale Zeeland-promotie in het Zeeuws Jaar van de Fiets. Zaterdag 12 juni a.s. wordt de finale gereden. De start van de DELTA Dikke Banden Race is om 11.00 uur op het terrein van de Zeelandhallen. De prijsuitreiking is om 13.00 uur. Wellicht zien we op deze zaterdag de jonge opvolger van Jan Raas. Voor meer info: www.deltadikkebandenraces.nl Wie wordt de opvolger van Jan Raas?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39