I Superregelaar Laurens Oele Dokkeren op kasseistroken Het rennersveld Zeeland meer wielerland Een nuchtere sprinter Website ADVERTORIAL Samen met Omer de Zutter is Laurens Oele (37), verantwoordelijk voor de Technische Dienst van de DELTA Tour Zeeland. Laurens:"Wij zorgen voor de opbouw van de start- en finish locaties. Wij .J bouwen het start- en huldigingpodium op, plaatsen dranghekken, vlaggen masten. spandoeken en reclamebor den. Vier weken voor de koers staan de aankondigingborden langs de weg waarvoor wij aparte toestemming heb ben van de provincie. Daarnaast pijlen we de route uit en plaatsen we de kilo meterborden voor alle etappes." Het begin "Samen met mijn vader heb ik eerst als toeschouwer diverse edities van de Ronde van Midden-Zeeland bezocht. Daarna ben ik gaan helpen bij deze Ronde. Je kunt dit werk alleen doen als je een wielerhart hebt. Ik bezoek regelmatig de grote Vlaamse koer sen en ook de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. En niet te ver geten: de Tour de France. Vorig jaar ben ik met vrienden naar de etappe op de Mont Ventoux geweest. Op vrijdagavond zijn we met zijn vieren vertrokken en op zondagavond waren we weer terug in Goes. Zo'n 2200 kilometer gereden voor een passage van nog geen 30 minuten. Niet alleen in het wielrennen is Laurens een regelneef. "Ik ben ook leider van het vierde elftal van de voetbalclub Kloetinge. Kortom, ik vind het leuk om allerlei zaken te regelen en te reali seren. Als inkoper komt deze eigen schap me ook goed van pas." Als tegenwicht voor al het regelen en organiseren loopt Laurens met de gedachte rond zijn racefiets eens af te stoffen. Maar eerst wil hij met de andere vrij willigers de driedaagse DELTA Tour Zeeland tot een goed einde brengen. "Daarna is het mijn beurt om met de racefiets de mooie Zeeuwse wegen op te gaan." Oud-renner Patrick Tolhoek is de nieuwe wedstrijddi recteur van de DELTA Tour Zeeland. Vroeger reed hij in dienst van de ploeg van Jan Raas. Als wedstrijddirec teur moet hij nu het gehele rennersveld overzien. Met de Giro, de DELTA Tour Zeeland en de Tour de France Arnold Parre in het "Jaar van de Fiets" is Zeeland de plek waar je moet Tyler Farrar, net 26 jaar, komt zijn leiderstrui verdedigen. Hij ziet de DELTA Tour Zeeland, die hij verle den jaar won, als een prima voorbe reiding voor de.Tour de France. Kasseien geven de wielersport een speciaal karakter. De nadruk ligt op heroïek, sportiviteit en een bijna bovenmenselijke bereidheid tot afzien en lijden. Kunst is - niet alleen voor de toeschouwer maar ook voor het wedstrijdverloop - zulke stroken in het par cours op te nemen. Voor die uitdaging staat Freddy Scheele die tekent voor de route die de renners in deze driedaagse moeten afleggen. Hij benadrukt het belang van de kasseien en is zeer tevreden dat die op zondag in ruime mate aan bod komen. Freddy: "Dit jaar zijn er enkele extra kassei enstroken opgenomen. Vijftien in totaal. Vanaf kilometer 91 tot 130 kilometer zijn er maar liefst acht kasseienstroken te nemen. Enkele zijn ruim twee kilometer. Rond IJzendijke Biervliet en de Belgische grens ligt het accent. Daargaanwe: Kerkweg (Sint Kruis) 650 meter, Mauritsweg (IJzendijke) 250 meter, Schorerweg (IJzendijke) 860 meter, Noordstraat (Biervliet) 600 meter, Paviljoenweg €00 meter, Bolderweg 850 meter, Smokkelweg maar liefst 2200 meter, Kasseiweg 850 meter, Timmermansweg 2100 meter, Boekhouteweg 660 meter en de Plattedijk in Axel 900 meter." Freddy Scheele lachend: "Dat wordt voor de renners dokkeren geblazen. Voor mij is het hard werken om het juiste plaatje te schieten." Hij laat een foto van verleden jaar zien die wij hierbij afdrukken. Vanuit het open dak van de wagen van de koersdirecteur ziet Tolhoek een prachtig rennersveld. Vice-voorzitter Ronalds Apers is hiervoor verantwoordelijk. De man uit Aardenburg is ook dit jaar uitstekend in zijn missie geslaagd. Trekpleister is het Amerikaanse team van Garmin met de overwinnaar van 2009 Tyler Farrar in zijn gelederen. Farrar neemt onder meer de Canadees Svein Tuft mee. meervoudig tijdritwinnaar. Dat belooft wat in de straten van Hulst als deze twee kleppers hun krachten tonen. Rabobank komt met Lars Boom, Graeme Brown, Rick Flens, Joost Posthuma, Tom Leezer, Steven Kruijswijk en Tom Stamsnijder aan de start. Vacansoleil zal zeker vlammen met krachtmens Lieuwe Westra en sprinter Borut Bozic en niet te vergeten Johnny Hoogerland. Skil-Shimano heeft de snelle jongens Robert Wagner en Kenny van Hummel in zijn gelederen. Hans Dekkers uit IJzendijke vinden we terug bij Landbouwkrediet die ook Dirk Bellemakers en de snelle Fransman David Boucher heeft Foto: Jacobine de Roo opgesteld. Er wordt nog onderhandeld met Cervélo die sprin ter Theo Bos zal opstellen. Ronald Apers is ook verheugd met de komst van Angel Arcos Vicioso van de ploeg Andalucia Casajur, winnaar van wat Spaanse koersen. Een Spanjaard op de Zeeuwsvlaamse kasseien is opmerke lijk en zeker geen alledaags verschijnsel. zijn." Oud-reporter Jean Nelissen zegt hetfraai:"Wielrennen brengt de wereld in de huiskamer. Beelden van wisselende landschappen waar dorpen en steden en de Zeeuwse waterwerken elkaar afwisselen, krijgen we bij deze grote wedstrijden te zien. Zeeland uit de lucht is extra smul len door de grote weidsheid die je in ons land niet meer verwacht. En daartussendoor rijden wielrenners, ze hebben hun klo ten vol met weet ik wat. Dat is wielrennen, dat is de Giro, de Tour de France maar ook DELTA Tour Zeeland. Het is één groot verhaal, één groot boek. Dat moet zo blijven. Voetbal is een wereld van roterende reclameborden. Er is geen natuur, er is alleen een bal en daarom heen lopen voetballers."Nelissen vervolgt:"Maar wielren nen is een wereld van en voor bijzondere mensen, die allemaal op zoek zijn. Naar wat? Op zoek, naar een ander en beter leven dat de winnaar wacht. Echter van de 180 starters kan er maar één winnen. En alle 180 moeten bij de les zijn of blijven." Om met oud-coureur Fedor den Hertog te spreken: "De geest is als een paraplu, hij functioneert alleen als hij open is." Of zoals burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg het zo mooi zegt:"Een burgemeester is als een fiets, zonder ketting is hij niets!" Tyler Farrar en speaker Kees Maas: beiden prominent aanwezig in de 2010 editie. op de juiste waarde heeft ingeschat. Om Tyler een hart onder de riem te steken plaatsen we een foto van hem met Miel Verstraete, de winnaar van de eerste Ronde van Midden Zeeland. We gaan dan terug naar 1959. Ruim een halve eeuw later probeert de in Gent wonende Amerikaan voor de tweede keer de DELTA Tour Zeeland te winnen. Fanatieke voetbalsupporters verpesten veel. Ze kosten met hun uitspattingen de samenleving erg veel geld. Wielersupporters zijn uit ander hout gesneden, gaan niet met elkaar op de vuist. Zij staan er voor het spek takel, het aanmoedigen van hun favorieten. Zeeland is meer wielerland dan voetballand, aldus Johan Derksen. Hij zégt:"lk ben overal geweest waar een bal rolt. En in Zeeland rolde geen bal. Het is kommer en kwel op voetbalgebied. Koos Schouwenaar: een burgermeester is als een fiets, zonder ketting is hij niets. Farrar is een kei die dit jaar alle sprin ters achter zich liet in de Scheldeprijs en twee keer zegevierde in de Giro. Tyler is een nuchtere vent zonder kap sones. Het lijkt hem voor de wind te gaan maar hij heeft ook te maken met tegenslagen. Afkomstig uit een spor- ij tief gezin - skiën en fietsen - werd hij geïnspireerd door zijn sportieve vader die neurochirurg was. Was, wel te verstaan: anderhalfjaar geleden werd Farrar sr, geschept door een auto. Het gevolg: een hoge dwarslaesie die hem veroordeelde tot de rolstoel. Tyler l wilde toen definitief terug naar Seattle waar zijn vader woont. Zijn vader vond I dat het beter was dat hij voor zijn car rière in Europa bleef, j Nu draagt hij elke overwinning op aan zijn vader die hem inspireert een goed coureur te zijn. In de de DELTA Tour Zeeland gaat hij voor de sportieve eer maar ook om I zijn vader te tonen dat hij zijn advies Alles over DELTA Tour Zeeland - namen van de teams, namen van de deel nemers en routekaarten - kunt u op de website DELTA Tour Zeeland aan de weet komen: www deltatourzeeland nl Website ontwerp en beheer zijn in handen van Reinier Meijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38