Zeeuws gras Duo Duurzaam Rood zit er alleen namens zichzelf bd store :eeland 129 daadkracht Ria Geluk ProRail moet oude dwangsom toch betalen Zomermarkt voor cliënten Emergis Wrangier ...OP DE VOORJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE KOKïïN' donderdag 10 juni 2010 De SP kreeg genoeg stem men voor twee zetels in de gemeenteraad van Middel burg. Drie maanden later zit niet meer de SP maar 'Duur zaam Rood' in de raad. door Theo Giele de geoliede propagandamachine draaiende houden, onderzoek la ten verrichten en andere socialis tische werken doen. De afdrachtregeling is de achilles hiel van de partij. Alleen al in Mid delburg heeft dit tot tweemaal toe geleid tot heibel in de lokale frac tie en verlies van SP-zetels in dé ge meenteraad. In 2003 was dat Ria van den Boog- aart; vorige week maakten Jeannet- te de Vis en Henriëtte Minekus be kend uit de SP te zijn gestapt. De Vis had eens zitten rekenen en kwam erachter dat ze met haar on kostenvergoeding niet toe kwam. Een verzoek aan de penningmees ter om aanpassing leidde tot niets. De Vis is er de persoon niet na om met gebogen hoofd en de pet in de hand een tweede verzoek in te dienen. Graag of niet, dacht ze en zegde haar lidmaatschap van de to- matenpartij op. Minekus toonde zich solidair. Samen zitten ze nu als 'Duurzaam Rood', synoniem voor groen en links, in de raad. Tijdens de raadsvergadering van af gelopen maandag hield De Vis het bij een korte verklaring over het verlaten van de SP. PvdA'er Peter de Doelder sprak er echter schan- dê van. De SP-kiezers waren be roofd van hun zetels. Op het inter net regende het negatieve reacties van dezelfde strekking. De Vis en Minekus hebben er niet voor gekozen hun raadszetels op te geven. Argument: mensen kie zen niet alleen voor de partij, maar ook voor de poppetjes. Die vlieger was opgegaan als de dames niet de nummer één en twee van de lijst waren geweest, maar op ei gen kracht met een vracht voor keurstemmen waren gekozen. Maar dat was niet het geval. Het was zuiver geweest als ze, zeker zo kort na de verkiezingen, hun raads zetels hadden opgegeven, zodat de kiezers op de SP weer door SP'ers zouden worden vertegenwoor digd. Een partij zullen ze niet op richten, heeft De Vis gezegd. De Duurzaam Rood-dames komen nu weliswaar uit de kosten, maar zitten er alleen nog namens zich zelf. niet."De grote test kwam tijdens de Confederations Cup van 2009. De Bruijn: „Dat is een toernooi tussen de kampioenen van elk con tinent. Het land dat het WK orga niseert, is ook gastland voor de Confederations Cup. Daar hebben ze de proefvelden van de diverse aanbieders uitgeprobeerd. Op ba sis daarvan heeft dr. Schoenman foto Car! Fourie/EPA voor ons gekozen." Een opsteker voor het bedrijf, dat de smaak nu te pakken heeft „We willen er ook bij het WK in Brazilië bij zijn. Dat heeft een klimaat vergelijkbaar met dat van Zuid-Afrika. Maar voor die tijd is er nog een toer nooi, dat al over twee jaar plaats vindt: het EK in Polen en Oekraï ne." Emile Roemer zei afgelo pen vrijdag nog 'trots' te zijn op de afdrachtregeling die de Socialistische Partij hanteert. Die regeling komt er op neer dat iedereen die namens de SP als volksvertegenwoordiger of (beroeps-)bestuurder actiefis zijn vergoeding of salaris linea recta overmaakt naar de penningmees ter van de partij. En die keert dan weer een onkostenvergoeding aan hen uit. Want zelfs de SP vindt het wat al te veel van mensen ge vraagd geld toe te moeten leggen op hun werk als, bijvoorbeeld, raadslid. Wie ambitie heeft om po- liriek-bestuurlijk actief te zijn voor de SP, verklaart akkoord te zijn met die afdrachtregeling. Zo zal de SP nooit het verwijt kunnen krij gen een partij van 'zakkenvullers' te zijn. De enige grootverdiener is de partij zelf en die kan daarmee den haag - ProRail moet toch een oude dwangsom aan de minister van Vrom betalen voor te hard rij den op de Zeeuwse lijn tussen Roosendaal en Vlissingen. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. Die is het eens met Vrom, dat ProRail in 2007 een dwangsom van 65.000 euro opleg de om de spoorbeheerder te dwin gen de goederentreinen niet te hard over het spoor te laten rijden om zo geluidoverlast te voorko men. De Raad vernietigde in 2008 een ander besluit van Vrom waar bij de maximale geluidoverlast voor het spoor bepaald werd. Daar mee sneuvelde ook de dwangsom. kloetinge - De activiteitencom- missie van Emergis houdt morgen een zomermarkt bij het hoofdge bouw van de zorginstelling aan de Oostmolenweg in Kloetinge. De opbrengst van de markt komt ten goede aan activiteiten voor cliënten van Emergis. De markt duurt van 16.00 tot 20.00 uur. Voorafgaand (vanaf 14.00 uur) is er in het lunchcafé een bingo. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl Koningin Beatrix wordt geflankeerd door de vier laureaten: Rob Lokin, Jan Sonneveld, Ena Dankmeijer-Maduro en Ria Geluk (vlnr). Uiterst links en ui terst rechts: Adriana Esmeijer en Alexander Rinnooy Kan, respectievelijk di recteur en voorzitter van het Prins Bernhard Cultuurfonds. foto anp www.bouwmanlifestyle.nl domburg OOSTSTRAAT 1 middelburg MARKT 73 goes GROTE MARKT 1 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger. Napapijri, Geisha. CNB, Rosner, Scotch Soda, McGregor, La Martina, NZA, Polo-jeans en CKS Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bridgewater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31