Van Persie, Ronaldo en Messi op 281 and Jury Zilveren Anjer looft Auto's slippen sloot in door plensbui op A58 Scholier wint eerste prijs bij Toptoets Agressieve buizerd verdedigt nest donderdag 10 juni 2010 WK VOETBAL Zuid-Afrikaanse organisatoren kiezen zaad van Innoseeds in Kapelle Hendrik Nagelhoud (I) en Peter de Bruijn van Innoseeds in de loods van hun bedrijf. foto Willem Mieras Het Nelson Mandela Bay Stadium in Port Elizabeth. GOES Door hevige regen zijn dinsdag rond 18.30 uur twee auto's in de sloot geraakt naast de A58 bij Goes. Een 34-jarige automobilist uit 's Gravenhage slipte op de linker rijstrook door aquaplaning. Hij reed voorlangs de auto van een 31-jarige Oost-Souburger, die schrok en ook in een slip raakte. De bestuurders en hun twee passa giers moesten naar het ziekenhuis. DEN HAAG Wouter de Voogd uit Middelburg heeft gisteren een eerste plaats ge haald bij de Toptoets, een strijd tus sen veertienhonderd topleerlingen in Nederland. Gisteren was de fina le tussen 25 leerlingen. Wouter is twaalf jaar oud en is leer ling van de Herman Faukelius- school in Middelburg. Wouter heeft geld gewonnen dat hij in de toekomst kan gebruiken voor zijn studie. HOEK Mensen die fietsen of wandelen tussen Hoek en Philippine moeten op de Visartpolderdijk bedacht zijn op een agressieve buizerd. De roofvogel beschermt waar schijnlijk zijn nest. Terneuzenaar Hein Haverkamp is zondag en dinsdag terwijl hij daar fietste aangevallen door de bui zerd. De vogel vloog onder luid ge krijs uit een boom en viel van ach teren aan. door Lilian Dominicus Sterk verhaal dat het goed zal doen in het voetbalca fé: de donkergroene gras mat waarop in Zuid-Affi- ka het Wereldkampioen schap voetbal wordt gespeeld, komt uit Zeeland Voor wie zich graag van zijn Zeeuws-chauvinisti sche kant laat zien: opscheppen mag echt deze keer. Graszadenpro- ducent Innoseeds uit Kapelle sleep te ongeveer een jaar geleden de op dracht binnen om het gras voor het WK in Zuid-Afrika te leveren, zo maakte het bedrijf recent be kend. „Puur op basis van de zeer goede technische kwaliteit van ons gras", vertelt Hendrik Nagelhoud, van de afdeling marketing en sales van In noseeds. Het idee om graszaad voor het WK te leveren is bij Innoseeds drie jaar geleden ontstaan. „Wij willen laten zien dat we 's werelds beste graszaadleverancier zijn", ver klaart directeur retail en marketing Peter de Bruijn. „Qua omzet worden we er niet zo veel wijzer van, hoewel we er wel aan verdienen. De levering is maar een fractie van wat wij jaarlijks produceren. Maar het WK voetbal is een toptoernooi en het is van be lang om daarbij te zijn." Nagel houd: „Het is goed voor de naams bekendheid." De Fifa organiseert het toernooi, maar Zuid-Afrika is verantwoorde lijk voor de accommodaties en der gelijke, zo wisten ze bij Innoseeds. "Ze moeten daar miljarden in ste ken. Ook voor het gras, dus", zegt De Bruijn. En zo gaven ze de exportmanager van moederbedrijf DLF Trifolium die in Zuid-Afrika is gevestigd, de opdracht eens uit te kijken naar in gangen en contacten. „Hij kwam uit bij dr. Schoenman, een grassenexpert die verbonden is aan de universiteit van Pretoria. Ze hebben hem de verantwoor ding voor de beslissing gelaten. Ze hebben vertrouwen in zijn kennis. Daarom hebben we hem op onze kosten naar Europa laten komen. Naar Denemarken trouwens, waar ons moederbedrijf DLF Trifolium is gevestigd, niet naar Kapelle." De eerste dag lieten ze hem het be drijf zien, op dag twee heeft de de legatie zich opgesloten in een spreekkamer. De Bruijn: "Om door te spreken aan welke eisen het gras moet vol doen. Wat voor materiaal is het ge schiktst? We hebben allerlei proef veldresultaten uit de hele wereld. Het doel is om materiaal te vinden dat zich onder bepaalde omstan digheden optimaal gedraagt." Schoenman waarschuwde wel van tevoren: hij had meerdere kandi daat-leveranciers en de wedstrijd was nog niet gelopen. „Ook voor een Amerikaanse pro ducent was er belangstelling. In de Verenigde Staten hadden ze van dat donkergroene gras gezien en dat wilden ze graag. Kwestie van smaak, op zich. Maar het zal te ma ken hebben met het feit dat het goed op een tv-scherm staat. In Eu ropa kiezen we er minder snel voor. Dat heeft te maken met het feit dat hier onkruidgrassen groeien, van dat straatgras. Dat heeft een licht- tot middengroene kleur en als dat zich nestelt in een donkergroene mat, dan krijg je van die lelijke plekken. Dat pro bleem hebben ze in Zuid-Afrika Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 04-06-2010 blijkt, dat t.v.v. Margaretha Magdalena Fleurbaaij-Jansen, wonende te Goes, Willem Fleurbaaij, wonende te Goes en Davie Fleurbaaij, wonende te Middelburg aan AISCHA ELBERS, geboren op 13 augustus 1986 zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een arrest van 11 mei 2010, gewezen en uitgesproken door het Gerechtshof 's-Gravenhage, nevenzittingsplaats 's-Hertogenbosch. Bij dit exploot, waarvan A. Eibers een afschrift kan krijgen op één van onder staande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 INTERNET NA WEB categorie Boeken Volledig herziene editie! Internet is niet meer weg te denken uit ons leven. Ook niet voor wie de mijlpaal van 50 jaar heeft bereikt of voor wie niet met internet opgroeide. Dit complete basisboek voor Windows 7, XP en Vista is de perfecte inleiding voor wie écht de leuke kanten van internet wil leren kennen. Met dit boek leert u o.a. efficiënt surfen op internet, vlot mailen en chatten met uw (klein)kinderen. Maar ook online ban kieren en veilig producten kopen. Deze volledig herziene editie is alleen hier te koop! Uitvoering paperback, 556 pagina's. exclusief €2,95 verzendkosten door Ali Pankow AMSTERDAM - Ria Geluk uit Nieu- werkerk kreeg gisteren in het Pa leis op de Dam in Amsterdam door Koningin Beatrix de Zilveren Anjer opgespeld. Het is een bijzon dere Koninklijke onderscheiding voor culturele doorzetters. Geluk stond in 1993 aan de basis van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk en was projectleider van de grote uitbreiding van het museum tot vier caissons, die vo rig jaar gereed kwam. Ook is ze een van de drijvende krachten ach ter de stichting Behoud Hoogaars. Die stichting maakt gebruik van de historische scheepswerf Meer man in Arnemuiden. De jury loofde in het bijzonder haar daadkracht en haar durf. Ge luk in een reactie op de uitreikings ceremonie: „Ik ben normaal ge sproken niet zo gauw emotioneel, maar dit raakt me toch zeer. Het filmportret dat ter gelegenheid van deze onderscheiding is ge maakt, woelde nogal wat bij me los." „Normaal vertel ik in het alge meen het verhaal over de ramp in 1953. In dit ftllmportret, dat ik nog niet had teruggezien, vertel ik mijn persoonlijke verhaal over de beleving van de ramp. Hoe ik als 6-jarig kind met mijn ouders op het dak van onze boerderij in het buurtschap Capelle heb gezeten en dat mijn opa en oma, die aan de overkant van de weg woonden allebei zijn verdronken." 'A'-fTy:-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30