of zonder historie O 'Meer doen voor Vlissingen' Run op units voor bedrijfjes 1 zeeland 127 r Middelburger zat half jaar onterecht in cel VERFEXPLOSIE iSJ TMC VERF&WAND Meer dan twintig gegadigden Aagtekerke DE BESTE VERF VOORTAAN TOT 50% VOORDELIGER! donderdag 10 juni 2010 „Vorig jaar hebben we samen door Australië en Nieuw-Zeeland gereisd. Al die leuke hotels en hostels gaven ons inspiratie. Dat wilden we ook. En een maal terug bleek het nog te kunnen ook. We hebben er heel veel zin in." door Wendy van den Hurk ok al is er nog geen muurtje geschil derd, geen vloer ge legd; Hotel Zilt aan de Nieuwendijk is nu al een plaatje. De allervlissing- ste accommodatie die er is. De oude Dert-panden, althans twee ervan, worden op dit mo ment omgetoverd tot logeerpara- dijs. Het zullen weer eens niet de mannen van ME Vastgoed zijn, te vens verantwoordelijk voor de her rijzenis van de Belgische loodsen- huizen en veel pandjes in de bin nenstad, die achter de prachtige historische gevel elk detail uit het verleden koesteren. Zo is er 600 ton (zes-honderd ton!) zand uit de kelder gehaald om gasten straks onder gewelven te laten ontbijten. Loungen doen zij nabij een eeuwenoude water put, die uit een spierwitte muur lijkt te springen. De hele, hele oude spiltrap die helemaal van be neden naar boven gaat, is voorzich tigheidshalve verstopt achter een wandje. Want wie weet is het waar dat de trap is gemaakt van een scheepsmast uit vroeger tij den. Dat zou zonde zijn. De hotelkamers, negentien in to taal, zijn vrijwel allemaal anders. Je kunt knus verblijven, met uit zicht op de oranje daakjes. Of fami liaal, met de kinderen op de vide, Hotelkamer aan de achterkant. Met stadszicht. te midden van oude balken. Schit terend zijn die. Sommige nog deels voorzien van bloemetjesbe- hang, andere met bloemetjes be- krijt. Stuk voor stuk beslagen met enorme stalen spijkers. Ze lopen door in de badkamer. Het erkertje? Ook dat is een ka mer. Een grote nog wel. En met een beetje lenigheid kun je lekker met een boekje in het raam zitten. Heb je nog uitzicht op zee ook. „Driënhalve maand", antwoordt Chris McEvoy op de vraag hoe lang hij en compagnon Bart Eek- hardt bezig zijn geweest. „Nog een paar weken afwerken en dan zijn Hotelkamer aan de voorkant. Vanuit het erkertje heb je zeezicht. door Maurits Sep vlissingen - De gemeente Vlissin gen wil betere afspraken maken met de Stichting Economische Im puls Zeeland over wat die stich ting specifiek voor Vlissingen gaat doen. Die voorwaarde koppelt de gemeente aan voortzetting van subsidie voor de stichting. Vlissingen is bereid voor opnieuw drie jaar mee te doen aan de Eco nomische Impuls Zeeland (EIZ), die zich inspant voor de promotie en acquisitie van bedrijven voor de hele provincie. De gemeente be taalt daarvoor één euro per inwo ner, dus 45.000 euro per jaar. Aan het einde van elk jaar zal Vlissin gen beoordelen of de termijn met weer een jaar wordt verlengd. De gemeente wil echter wel meer waar voor haar geld. Uit een eva luatie van het werk van EIZ blijkt volgens de gemeente onvoldoende wat de stichting heeft gepresteerd. door Henk Postma we klaar. De inrichting loopt syn chroon. We hopen de sleutel op 1 juli te overhandigen." Dat gebeurt aan "Ruben de Pagter en diens vriendin Patricia. De Middelbur gers, beiden nieuw in het hotelwe zen, zagen het hotel als een kans die ze niet mochten laten lopen. „Vorig jaar hebben we samen door Australië en Nieuw-Zeeland ge reisd. Al die leuke hotels en hos tels gaven ons inspiratie. Dat wil den we ook. En eenmaal terug bleek het nog te kunnen ook. We hebben er heel veel zin in." aagtekerke - Er zit schot in de plannen voor enkele bedrijfsverza melgebouwen bij Aagtekerke. Als het meezit wordt er komend jaar gebouwd. Uit het dorp hebben zich al meer dan twintig zelfstandi gen gemeld die er werk- of kan toorruimte willen huren. De bedrijfsverzamelgebouwen ko men in de plaats van een voormali ge graanschuur aan de Zuidweg 3. Die is nu nog als caravanstalling in gebruik. Het is de bedoelingL de schuur te slopen, en te vervangen door twee tot drie gebouwen, met daarin units voor een totaal van zo'n zestien bedrijfjes. Dat kan pas na wijziging van het bestemmingsplan. Want het stuk grond mag nu alleen nog maar voor agrarische doeleinden wor den gebruikt. Tot gisteren lagen de voorwaarden ter inzage die de ge meente wil stellen aan de nieuwe bebouwing. Er meldde zich nie mand met bezwaren. Het project wordt ontwikkeld door de vof Zuidweg, een samen werkingsverband van Meijers Staal bouw uit Serooskerke en de plaat selijke aannemer De Korte-Minder- houd. Sinds april vorig jaar zijn zij eigenaar van het stuk grond. Behal ve de voormalige graanloods staan er nog wat kleinere bouwsels. Met de verzamegebouwen ontstaat daar een mooi afgerond bedrijven- terreintje, oordeelt de gemeente. Die stelt als eis dat de nieuwe ge bouwen in totaal niet meer dan 1800 vierkante meter in beslag mo gen nemen. En dat alleen onderne mers uit Aagtekerke er terecht kun nen Bovendien mag de nieuwbouw niet opvallend afwijken van de omringende bebouwing. En er moeten bomen worden geplant. De uitstraling mag eigentijds zijn, maar moet wel zijn geïnspireerd op de 'Zeeuwse traditie'. De initiatiefnemers hebben 'goede hoop' dat binnen die voorwaar den 'efficiënt en toch esthetisch verantwoord' kan worden ge bouwd, zegt woordvoerder Wil lem den Herder. Daarover is nog nader overleg nodig met de ge meente en omwonenden. Of al in 2011 kan worden gebouwd hangt af van de procedure tot wijziging van het bestemmingsplan. De dorpsraad is blij met het plan. Die dring er al jaren op aan. door Emile Calon middelburg - Een twintigjarige Middelburger zat een half jaar on terecht vast. Hij is in hoger beroep vrijgespro ken door het Haagse gerechtshof nadat de Middelburgse rechtbank hem vorig jaar veroordeelde tot een celstraf van één jaar waarvan de helft voorwaardelijk. De jongeman werd veroordeeld omdat de rechtbank vond dat hij vorig jaar, tijdens de Middelburgse kermis, geweld had gebruikt. Raadsman Martijn Kalle wees er toen al op dat de jongeman alleen maar geprobeerd had zijn vriend te helpen die in de problemen was gekomen bij een vechtpartij. Het Hof stelt in het vonnis dat er onvoldoende bewijs is geleverd dat de Middelburger opzettelijk ge weld zou hebben gebruikt. Volgens de raadsman is zijn cliënt zeer blij dat hij nu alsnog is vrijge sproken. Die vreugde weegt echter niet op tegen het feit dat hij onte recht vast zat, aldus de advocaat. De raadsman gaat een schade claim indienen voor de onterecht uitgezeten gevangenisstraf esmwsssesmw Wethouder Rob van Dooren wil 'specifieke afspraken' maken over acquisitie voor bedrijventerreinen, bevorderen van maritiem onder houd in Vlissingen en bevorderen van de ontwikkelingen rond de Kenniswerf. „Je moet dan denken aan broedplaatsen voor startende ondernemers op het gebied van ICT, marketing en techniek en sa men met ROC en Hogeschool Zee land nieuwe producten en dien sten ontwikkelen." TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29