PZCU Vakantiehuizen in Scheldekwartier Stadsgids zet zijn bakfiets terug Vrijheid achter de tralies ii^r. /AL( HERE! 26 en 27 28 en 29 STADSONTWIKKELING Aanpassing masterplan: recreatiewoningen, snellere aanleg jachthaven en meer maritiem Beste opstel uit Goes almanak E-readers en E-boeken Knit in Public Day Driesterrenhotel hippe impuls voor Vüssingse Nieuwendijk Donderdag 10 juni 2010 Van Persie, Ronaldo en Messi op Zeeuws gras Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het masterplan voor het Scheldekwartier wordt weer eens aangepast. Recreatiewonin gen moeten het Vlissingse nieuw bouwproject vooruit helpen. Om hoeveel woningen het gaat, dat weet wethouder Piet Polder man nog niet. Hij praat er net over met een exploitant, van wie hij de identiteit natuurlijk niet wil ont hullen. Ze zouden in elk geval in de buurt komen van de Dokha ven, dat nog sneller wordt omgeto verd in jachthaven. De omgeving, die mag van de gemeente Vlissin- gen nog wat maritiemer. Het zijn geen noodgrepen, zweert wethouder Piet Polderman. „Er is gewoon markt voor. Recreatiewo ningen zijn goedkoper en worden daarom misschien wel eerder ver kocht. Aan de Vlaamse kust is het een heel bekend concept. En die is helemaal vol. Steeds meer Belgen komen deze kant op." Dat deel wil hij aanboren. Of ver huizen. Tijdens de controle op ka- merverhuur, met name in de Rooie Buurt, is de gemeente Vlis- singen er namelijk achtergekomen dat een aantal woningen in ge bruik is als recreatiewoning. Ter wijl dat alleen mag aan de boule vard en in een deel van de binnen stad. „Eigenlijk belachelijk", vindt Polderman. „Iemand die al twaalf jaar een vakantiewoning heeft in Vlissingen, daar heb ik totaal geen problemen mee." Deeltijdwonen noemen ze dat te genwoordig. De steeds meer verva gende grens tussen een 'gewone' en een recreatiewoning wil de ge meente uitvegen, door het hele huisvestingsbesluit op de schop te nemen. „We ontdekten dat zo veel zaken ad hoe geregeld zijn. Al die regels willen we afschaffen, en te gelijk excessen tegengaan." Na de zomer 'heroriënteert' de ge meente zich met projectontwikke laars, die volgens de wethouder staan te popelen om mee te doen. Toch is er nog geen handtekening gezet. Waarom duurt het zo lang? „Dat is niet zo gemakkelijk, hoor. Als je wil dat marktpartijen het ri sico mee dragen, willen ze ook in vloed. Daar zijn we over bezig. Ei genlijk gaat het heel goed." Met het Scheldekwartier ook, blijft Polderman zeggen. Ook al zijn er in ruim acht maanden tijd nog maar een paar huizen verkocht. „We zijn gewoon op tijd: de wo ningmarkt trekt weer aan. Dan moeten we klaar staan." door Theo Giele MIDDELBURG - Stadsgids Ernst Nor- bert heeft zijn oranje bakfiets weer voor de Middelburgse Vleeshal op de markt gezet. Op 19 mei kreeg hij van een ambtenaar te horen dat hij moest vertrekken. Norbert verzorgt al sinds jaar en dag stads wandelingen. Eerst in dienst van de Tourist Shop, de laatste paar jaar als zelfstandig ondernemer. Om de aandacht van de toeristen te vangen kwam Norbert op het idee een antieke bakfiets neer te zetten. Voor zijn eenmanszaak kreeg hij zelfs een ondersteunend krediet van de gemeente. „In de cember heb ik gevraagd of ik mijn bakfiets op de markt mocht neer zetten. Omdat ik niets hoorde ging ik ervan uit dat het in orde was. Stom natuurlijk, ik had het met een zwart-op-wit moeten vragen." De oranje bakfiets kwam dus voor de Vleeshal te staan. Weken ging het goed. Dagelijks had Norbert tot wel dertig klanten. Tot die ne gentiende mei. Hij vermoedt dat door zijn voormalig werkgever is geklaagd. De Tourist Shop begint zijn rondleidingen een paar meter verderop bij het stadhuis. De Tou rist Shop verwijst voor commen taar naar de gemeente. Wethouder Frank Streng zegt dat de zaak vol gende week wordt besproken door het college van burgemeester en wethouder. „Norbert heeft een standplaatsvergunning nodig. Die is inmiddels aangevraagd en maan dag nemen we een besluit. Tot die tijd gedogen we de bakfiets." GOES - Evita Back uit Goes heeft gisteren in Den Haag een landelij ke opstelwedstrijd voor havo- en vwo-leerlingen gewonnen. Alliance Franchise aux Pays-Bas houdt elk jaar het Concours Vi sions d'Europe. De leerlingen werd gevraagd in het Frans te ver halen over de vraag 'Bestaat er vol gens jou een Europese jeugd'. Evi ta Back is leerlinge van het Ostrea Lyceum. De Middelburgse stadsgid Ernst Norbert bij zijn antieke bakfiets voor de ingang van de Vleeshal. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl £T^"D \TW "ET? V Marktsl 1 Middelburg ^L/i\V T0118886886 do. 10 juni, 19.00-20.30 uur demonstratie boeken bestellen? wvt za. 12 juni vanaf 10.00 uur in De Drukkerij van 12.00-16.00 uur in Zeeuws Museumcafé vw. drukkerijmiddelburg, nl Omdat gedetineerden natuurlijk niet zomaar naar een stembureau kun nen wandelen om mee te doen aan de verkiezingenhielden ze gisteren in Torentijd, de Middelburgse gevan genis, schaduwverkiezingen. Alle ge detineerden mochten hun stem uit brengen. De opkomst viel best tegen, die lag met 59 procent duidelijk la ger dan normaal bij verkiezingen voor de Tweede Kamer. Ze houden van outsiders in de gevangenis, blijkt uit de uitslag. De Partij voor de Dieren is onder gedetineerden met dertien zetels de grote verrassing. Ook de Piratenpartij is met zes zetels populair. Eén partij haalt een histori sche overwinning als het aan de ge vangenen ligt: de Partij voor de Vrij heid, met dertig zetels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27