economie 117 Duitsland in rep en roer over vliegtaks effeweg.nl Aandeelhouders zetten Delta voor blok PANIEK Luchthavens vrezen dat reiziger afhaakt supervoordelige busreizen Comfortabel wachten op Schiphol Google wil reclame tijdens navigeren Hongaars oliebedrijf Prijzen zeevaart door had illegaal voordeel brandstof gestegen NOORD-IERLAND OF WAT DACHT U VAN: Kijk op vivivi.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 4 dagen donderdag 10 juni 2010 door Chris van Alem WEEZE - De dreigende invoering van een vliegtaks in Duitsland heeft tot paniek in de Duitse lucht vaartsector geleid. Gevreesd wordt dat passagiers massaal wegblijven en tienduizend banen verloren gaan. German Wings heeft ge dreigd haar vliegtuigen in Keu len-Bonn en Düsseldorf naar Ne derland te verplaatsen. De Duitse regering wil vanaf 2011 een vliegtaks heffen om gaten in de begroting te dichten. Ofschoon nog niet bekend is hoeveel de be lasting bedraagt, gaan luchthavens en luchtvaartmaatschappijen uit van een heffing van tien tot vijf tien euro per passagier. Een defini tief besluit over invoering moet nog worden genomen. Lufthansa en Air Berlin, de twee grootste Duitse luchtvaartmaat schappijen, zijn tegen de ticketbe lasting. Air Berlin sprak van een 'catastrofe.' Het verbond van Duit se luchthavens vreest dat 3 procent van de passagiers afhaakt als de be lasting wordt ingevoerd. Ryanair, dat vanaf drie luchtha vens in Duitsland vliegt heeft nog niet met concrete maatregelen ge dreigd. „Ik wijs er alleen maar op dat we op Londen-Stansted zes tien van de veertig vliegtuigen heb ben weggehaald en in Dublin acht van de 24 door invoering van de tickettaks", aldus de woordvoer ster van de Ierse prijsstunter giste ren. Ierland introduceerde de vliegtaks vorig jaar. „Daardoor is het toerisme naar Ierland met bijna twintig procent teruggelo pen", aldus de woordvoerster. Rya nair vervoert dit jaar elf miljoen passagiers vanuit Duitsland. Directeur Ludger van Bebber van Airport Weeze verwees naar de vliegtaks die Nederland tussen juli 2008 en 2009 oplegde en die tot grote verliezen in de toeristenin dustrie leidde. Nederlandse reizi gers weken toen massaal uit naar luchthavens in Duitsland. Duitse luchthavens in de grensstreek (Düsseldorf, Keulen en Weeze) verwerken jaarlijks ruim 2,5 mil joen Nederlandse passagiers. 3. hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar Actiecode: 4231 SCHIPHOL - Passagiers van Cathay Pacific hebben als eer sten de nieuwe wachtruimte op luchthaven Schiphol in gebruik genomen. Voor hun middagvlucht naar Hong Kong mochten zij in de hal met luxe stoelen, beeldscher men en rustgevende verlichting vertoeven. „Cathay is de enige maatschappij op Schiphol die ook met een eer ste klas vliegt, naast de business en economy. Juist voor die eersteklaspassagiers was onze voorziening onder maats. Cathay wilde dat graag verbeteren", verklaart operationeel directeur Ad Rutten. foto Michel Claus/GPD door Ben Jansen MIDDELBURG - Delta komt met een nieuw voorstel naar de aandeel houders over de toekomst van wa terbedrijf Evides. De provincie en de gemeenten, die de eigenaars zijn van Delta, hebben de directie daar gisteren toe gedwongen. Delta bezit de Zeeuwse helft van de aandelen in Evides. De provin cie en de gemeenten vinden, daar toe aangemoedigd door de Haagse politiek, dat die aandelen regel recht in hun handen horen. Delta vreest dat die overdracht ten koste zal gaan van zijn financiële positie en wilde een besluit tot 2015 uit stellen. Bovendien zou de krediet waardigheid van Delta zonder Evi des met het rapportcijfer 6+ moe ten worden beoordeeld. De aan deelhouders - met de provincie voorop - vinden een 6 voldoende en willen uiterlijk eind 2013 de zeg genschap over de helft van het wa terbedrijf Het verschil van inzicht dreigde op een regelrechte botsing tussen Delta en zijn aandeelhouders uit te draaien, omdat het energiebe drijf aanvankelijk voet bij stuk hield. Gistermorgen staken de aan deelhouders de koppen bij elkaar om af te stemmen of de opvatting van grootaandeelhouder provincie breder werd gedragen. Daarna volgde overleg met Delta, waarin de directie werd gedwongen voor de aandeelhoudersvergadering van 21 juni met een aangepast voorstel te komen. AMSTERDAM Google wil automobilisten reclame laten horen of tonen tijdens het na vigeren. Google onderzoekt nog of reclames tijdens het reizen niet te veel afleiden of gevaarlijk zijn, zegt productmanager Hugo Barra. „Re clame maken doen we alleen als het gebruikers niet te veel afleidt, bijvoorbeeld als ze staan te wach ten voor een verkeerslicht." BRUSSEL DEN HAAG Het Hongaarse olie- en gasbedrijf MOL heeft jarenlang illegaal voor deel gehad omdat het de overheid lagere vergoedingen voor opge pompte brandstoffen hoefde te be talen dan concurrenten. Het be drijf moet daarom 112 miljoen euro aan illegaal voordeel terugbetalen aan de overheid, bepaalde EU-com- missaris Joaquin Almunia gisteren. Hogere brandstofkosten jagen de prijzen van vervoer in de Neder landse zeevaart omhoog. In het eer ste kwartaal van 2010 waren de prijsstijgingen de grootste in vier jaar, zo bleek gisteren uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook stegen de prij zen door de gestegen vraag naar zeevaartdiensten. 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet, overtocht per boot Calais-Dover v.v. en vervoer per Tourist Class touringcar Actiecode: 4232 Een bijzonder landschap en culturele hoogtepunten! Laat u tijdens deze busreis meenemen door de prachtige natuur en de bewogen geschiedenis van Noord-lerland. Geniet van een natuurtocht door Donegal en bewonderde oude kastelen. Breng ook een bezoek aan de steden Dublin en Belfast. 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner, bootovertochten Calais-Dover v.v. en Holyhead-Dublin v.v., stadsrondrit Belfast en Dublin o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar Actiecode: 4233 5 dagen Templin, Brandenburg ALL-IN v.a. €319,- 8 dagen Boedapest, Balaton en Poesta v.a.€399,- Vermeld nu bij boeking de actiecode en u maakt kans op een stedentrip!* Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten 'Kijk voor meer informatie de voorwaarden op www effeweg.nl/actiecode- A Diverse opstapplaatsen door héél Nederland V .'."Tfl" Vertrek o.a.: 5, 11, 17, 26 juli, 4, 13, 19 aug 4 dagen vanaf De stad van architectuur, cultuur en natuur Berlijn heeft veel te bieden. Bekijk de restanten van de Berlijnse Muur, het symbool van de Koude Oorlog. Kijk uw ogen uit in de schitterende dieren tuin in het hart van de stad of in het KaDeWe, het grootste warenhuis van Europa. Of maak een boottocht over de Spree. vanaf London, the place to be! Ga mee met deze busreis en maak kennis met deze schitterende stad. Zet uw horloge gelijk met de Big Ben. Bekijk de vele bezienswaardigheden als Buckingham Palace en St. Pauls Cathedral. Of ga shoppen in Oxfordstreet en Harrods.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17