121 buitenland Met stip dé voordeligste! stipreizen.nl VN straffen Iran weer om nucleair programma Yvo de Boer sombert bij afscheid Plan: 'Rem op palmolie in diesel' Verstekeling overleeft in landingsgestel Kroes: 'Csm-bedrijven letten beter op kind' EU wil soldaten op schepen bij Somalië Taliban vernietigen Navo-konvooi bij Islamabad donderdag 10 juni 2010 ISLAMABAD - Acht kilometer buiten de relatief rustige Pakistaanse hoofdstad Islamabad hebben de Taliban een Navo-konvooi van 130 voertuigen met een grootscheepse aanval vernietigd. Daarbij vielen minstens acht doden. De aanval van dins dagavond plaatselijke tijd weerspreekt de stelling van het Pakistaanse leger en van politici dat de Taliban in Pakistan zo goed als verslagen zijn. De meeste aanvallen van de Taliban vinden plaats in de grensstreek met Afghanistan, 250 kilometer verderop. Het konvooi was niet door militairen beveiligd. De totale schade wordt geschat op 80 miljoen dollar. De VS bevoorraden hun troepen in Afghanistan via Pakistan omdat er geen Af ghaanse havens zijn. foto T. Mughal/EPA NEW YORK - De VN-Veiligheids- raad heeft Iran opnieuw bestraft om zijn nucleaire programma. De raad nam gisteren nieuwe sancties tegen de islamitische republiek aan. De strafmaatregelen moeten voorkomen dat Iran de beschik king krijg over kernwapens. Twaalf van de vijftien leden van de raad stemden voor de resolutie. Brazilië en Turkije, die onlangs nog een uraniumdeal hadden ge sloten met Iran, stemden tegen. Li banon, dat namens de arabische landen in de raad zit, onthield zich van stemming. Iran heeft de nieuwe sancties, zo als verwacht, afgewezen. Ze zijn onjuist en maken de situatie ge compliceerder, verklaarde het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Teheran. De nieuwe resolutie scherpt onder meer het wapenembargo tegen Iran aan. Landen mogen Iran geen zwaar wapentuig meer leveren. Iran mag niets doen om de be schikking te krijgen over raketten die een nucleaire lading kunnen vervoeren. Verder mag Iran in het buitenland niet investeren in ura- niumwinning, raketontwikkeling en de verrijking van nucleaire stof fen. Landen krijgen bovendien het recht in havens en op open water schepen te onderzoeken, als het vermoeden bestaat dat deze verbo den goederen transporteren naar Iran. Ook Iraanse banken krijgen te maken met beperkingen. Ze worden nauwlettender gecontro leerd, om te voorkomen dat ze een rol spelen bij de aankoop van nu cleair materiaal. Het is de vierde keer dat de Veilig heidsraad sancties oplegt aan Iran. BONN - VN-klimaatchef Yvo de Boer heeft gewaarschuwd dat de bestrijding van het broeikaseffect een zeer langdurige kwestie kan worden. De Nederlander deed dat gisteren tijdens zijn afscheidsrede als secretaris-generaal van het VN-klimaatbureau UNFCCC op de jaarlijkse klimaatconferentie in Bonn. Tot 2020 zal het sowieso niet meer mogelijk zijn de opwarming van de aarde tegen te houden, aldus De Boer. Daarmee zal de doelstel ling om de temperatuurstijging de ze eeuw tot maximaal 2 graden Celsius te beperken, niet worden gehaald. De 55-jarige De Boer was sinds 2006 het hoofd van het VN-kli- maatbureau. Eind vorig jaar liep de klimaattop in Kopenhagen op een fiasco uit, tot grote frustratie van de Nederlander. De Boer kon digde eerder dit jaar zijn ontslag aan. Hij gaat werken voor accoun tantsorganisatie KPMG. BRUSSEL Palmolie geproduceerd op ontbost land, mag waarschijnlijk niet in Eu ropese biodiesel worden verwerkt. Dat staat in een ontwerprapport van de Europese Commissie. EU-commissaris Günther Öttinger (Industrie) maakt vandaag de crite ria bekend. Om de CO,-uitstoot te verminderen wil Brussel dat 10 pro cent van alle brandstof in 2020 komt van hernieuwbare bronnen. LONDEN Een Roemeense verstekeling die zich in het landingsgestel van een vliegtuig had verstopt, heeft een vlucht van Wenen naar Londen overleefd. De 20-jarige Roemeen overleefde de vlucht omdat het toe stel door slecht weer op lagere hoogte moest vliegen waar het minder koud was. Toch moest de man in het ziekenhuis behandeld worden wegens onderkoeling. BRUSSEL EU-commissaris Neelie Kroes (Digi tale Agenda) is tevreden dat gsm-bedrijven hun diensten veili ger maken voor kinderen. De be drijven introduceren in Europa steeds meer technieken waardoor kinderen moeilijker bij porno en andere diensten voor volwassenen kunnen. Kroes vindt wel dat bedrij ven ouders bewuster moeten ma ken van nieuwe gevaren. BRUSSEL De EU wil militaire bewakingscom mando's op schepen met humani taire hulpgoederen aan boord om ze te beschermen tegen piraten voor de kust van Somalië. Com mandant Peter Hudson van de Eu ropese marinemissie Atalanta heeft dat gisteren gezegd. „Zes sol daten kunnen een schip net zo goed verdedigen als een duur fre gat", zei Hudson. Zie stipreizen.nl/is| /ispc^ of/ispcs 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exeL Calamiteitenfond: boek online of bel 020 - 66 22 222 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excL Calamiteitenfonds/reserverlngskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12