buitenland 19 Ambtenaren staken in Spanje Welkom bestrijden pythonplaag Everglades in Florida De voordeligste van Nederland! CRISIS Burger verliest vertrouwen in premier Éénmalige introductiekorting woensdag 9 juni 2010 Premier wil 65 miljard bezuini gen. Protest tegen verlagen ambte narensalarissen. Vakbonden dreigen hele land plat te leggen. Socialistische partij zakt weg in peilingen. MADRID - Tienduizenden Spaanse ambtenaren hebben gisteren het werk voor een dag neergelegd uit protest tegen de bezuinigingsplan nen van de overheid. Vuilnis bleef liggen en de hogesnelheidstrein liep in Spanje vertraging op. De staking was een eerste waarschu wing. Als premier Jose Luis Zapa- tero geen water bij de wijn doet, dreigen de vakbonden op 30 juni het hele land plat te leggen. De socialistische regering van Za- patero wil de komende jaren 65 miljard euro bezuinigen om de overheidsfinanciën op orde te krij gen. Zij wil dat het overheidste kort in 2013 onder de 3 procent komt, zoals de Europese regels voorschrijven. Daartoe wil Zapa- tero onder meer de'ambtenarensa- larissen dit jaar met 5 procent ver lagen en volgend jaar bevriezen. Anders dan eerder in Griekenland, verliep de ambtenarenstaking in Spanje gisteren betrekkelijk rustig. De meeste scholen, ziekenhuizen en overheidsgebouwen bleven ge woon open en draaiden zondags diensten. Op een postkantoor in Madrid reageerde een van de werk nemers verbaasd: „We wisten hele maal niet dat er een staking was. De vakbonden hebben ons niet in gelicht." In veel steden werden wel manifes taties gehouden uit onvrede met het regeringsbeleid en als protest tegen de bezuinigingen. Volgens de bonden heeft drie kwart van de circa 2,6 miljoen ambtenaren gehoor gegeven aan de stakingsoproep. De regering houdt het op slechts 11 procent. Enkele honderden stakers voerden actie bij het ministerie van Econo mische Zaken in Madrid. Zij eisten het aftreden van Zapatero, die tra ditioneel dicht bij de bonden staat, maar zich nu hun woede op de hals heeft gehaald. De twee grootste vakbonden van Spanje, de CCOO en de UGT, heb ben gedreigd een algemene sta king uit te roepen als de regering hervormingen van de arbeids markt oplegt. De gesprekken daar over tussen regering, bonden en werkgevers zijn tot nu toe op niets uitgelopen. De vakbonden verzet ten zich fel tegen voorstellen het gemakkelijker en goedkoper te ma ken werknemers te ontslaan. Zapa tero kondigde vorige week aan dat zijn regering hervormingen zal af kondigen als er voor de 16e geen akkoord ligt. Maar liefst 86 procent van de Span jaarden heeft geen vertrouwen meer in Zapatero als regeringslei der. In de peilingen zakt zijn socia listische partij steeds dieper weg. Terwijl de premier hamert op rust en stabiliteit, omdat dit volgens hem de enige manier is waarop Spanje er bovenop kan krabbelen, stelt de grootste oppositiepartij, de Partido Popular (PP), alles in het werk om de onrust te vergroten, speculerend op vervroegde verkie zingen. De conservatieven zouden volgens de peilingen de absolute meerder heid krijgen. bied op: moeraskonijnen, wasbe ren, stinkdieren, lynxen, varkens en zelfs krokodillen. „Ze hebben Bob Freer met een gevangen wurg slang. geen dier boven zich staan", zegt Freer. „Ze planten zich ook ontzet tend snel voort. Ik heb wel eens een nest met 68 eieren gevonden." De staat Florida, die vorig jaar nog schatte dat er tussen de 125.000 en 150.000 pythons in het ruim 300.000 hectare grote natuurge bied leven, is pas actie gaan onder nemen nadat vorig jaar een slang een klein jongetje had gewurgd. Ongeveer vijftien vrijwilligers heb ben nu in Florida een vergunning om op pythons te jagen. Daarnaast is er ook een professioneel team van jagers actief Veelal gaan de ja gers 's nachts in groepjes op pad. „De jacht stelt natuurlijk niet veel voor", zegt Freer. „De staat wil bij het publiek de indruk wekken dat er iets gedaan wordt. In werkelijk heid hebben we veel meer midde len nodig. Wat kunnen we met zo weinig jagers nou bereiken?" Molenaar Welzijnsproducten is gespecialiseerd in welzijnsproducten om senioren het leven gemakkelij ker te maken. Molenaar is nieuw, maar de betrokken specialisten hebben al meer dan 10 jaar ervaring. Deze ervaring komt voort uit Prominent Mobiliteit en Scootmobielen.com. Deze vakmensen hebben de handen ineen geslagen! Ter introductie van Molenaar presenteren wij de Hamilton. Het voordeligste seniorenbed van Nederland. Bel 0341 - 27 4 0 40 voor meer informatie of een gratis Molenaar Thuisadvies. Een goede nachtrust is bepalend voor uw energie overdag. Daar om zijn zoveel mensen blij met hun Hamilton. Dit ergonomische eenpersoonsbed combineren we bij Molenaar met een matras die het beste past bij uw fysieke eigenschappen. Kiest u voor een verstelbare bedbodem, dan ligt u altijd goed. Onze slaapadviseur komt graag bij u langs. Bel voor een afspraak: 0341 - 27 40 40. Verschillende kleuren Verstelbare bodem Moeite met ver lopen of fietsen? Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden Geschikt voor op reis Scootmobielen vanaf Moeite met traplopen? Comfortabel naar boven Verhuizen niet nodig Geschikt voor elke trap Trapliften vanaf Is uw nachtrust niet meer zoals vroeger? Gemakkelijker in en uit bed gaan Minder draaien door optimale ondersteuning Twee verstelbare en verrijdbare delen! Seniorenbedden vanaf 2 C - Niet geldig l.c Gratis demonstratie bij u thuis Molenaar komt vrijblijvend naar u toe met de demonstratiebus. In uw eigen omgeving kunt u kennismaken met onze producten. En waarom zou u de scootmobiel of de rollator niet meteen uitproberen bij u in de straat? Bel 0341 - 27 4 0 40. Bedden Scootmobielen Rollatoren Trapliften Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail J Dhr Mevr Zonder postzegel opsturen naar: Molenaar Welzijnsproducten. Antw. nr. 506,8070 VB Nunspeet www.molenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9