sport 133 Oosterschelde Uw krant tijdens uw vakantie PZC Ride for the Roses: voor Brigitte Maxime Osse in de prijzen Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie woensdag 9 juni 2010 'Qua tactiek leggen we het hier af, maar ook qua materiaalgebruik' Hasse van Opbergen (Jeetje) door Koen de Vries KAMPERLAND - Het is afzien voor de deelnemers aan het EK zeilen in de klasse I24. Niet omdat ze hard moeten werken, maar juist omdat ze weinig te doen hebben. Van de drie dagen die het EK oud is, was het anderhalve dag dobberen gebla zen. En daarvoor komen ze niet naar Kamperland. Velen hebben honderden kilometers gemaakt om op de Oosterschelde mee te doen. Ze komen uit Duitsland, Groot- Brittannië, Italië, Zweden, Grieken land en natuurlijk Nederland. Gis teren lukte het ondanks een gebrek aan wind warempel toch nog om twee wedstrijden te varen. Zondag, op de eerste dag van het EK, hebben de boten uren vergeefs gewacht. De hele dag lagen ze in de regen te dobberen op de Ooster schelde. De wedstrijdleiding ging op zoek naar wind, maar vond die nergens. Maandag was het ideaal zeilweer en werden vier manches gevaren, maar gisteren was schraal hans opnieuw keukenmeester, 's Morgens ging het nog wel met de wind, maar toen - veel later dan verwacht - de buien over de provin cie trokken, viel die helemaal weg. Er stonden vier wedstrijden op het programma, waarvan er wonder boven wonder toch nog twee wer den afgerond. De derde zat er ook nog aan te komen, maar toen het aan het eind van de middag begon te waaien, zat er ook onweer in de lucht en werd de aftocht naar De Roompot geblazen. Wedstrijdleider Roy van Aller heeft dit EK al wat zitten piekeren, zoals hij het zelf noemt. Steeds pro beert hij acceptabele parkoersen uit te denken. Als die door de boeienleggers dan zijn uitgezet, blijkt de wind echter weer ge draaid of helemaal weggevallen en kan het piekeren opnieuw begin nen. Gistermorgen kon Van Aller (63) met enig kunst- en vliegwerk toch nog twee manches laten va ren. Tijdens de races werd het par koers wat aangepast, zodat de bo- COMPIECNE - Tijdens de internatio nale dressuurwedstrijd voor junio ren in Compiegne reden de Zeeuw se amazones Maxime Osse en Elisa beth Geluk zich in de prijzen. De landenproef werd gewonnen door Osse. De amazone uit Hei- kenszand stuurde Navarro naar een totaal van 68,108 procent Geluk eis te met Samaranch met 65,766 pro cent de vierde plaats op. In de indi viduele proef eindigde Osse met 70,00 procent als tweede. Geluk werd met 67,018 procent vijfde. De score van 66,754 was voor Osse met de Rubiquil-afstammeling. Trisha ook nog goed voor de zesde stek. In de kür op muziek werd Osse met Navarro tweede (72,766). Geluk werd met 70,750 vijfde. ten wind konden blijven vangen. „De omstandigheden wisselen sterk. Daarom moet je als dat kan de wedstrijdbaan aanpassen. Regle mentair is dat toegestaan", weet de Bressiaander, die zelf aan vele grote zeilwedstrijden heeft meegedaan. „Tijdens de wedstrijd wordt dan met boten en vlaggen aangegeven hoe het parkoers is aangepast." De Duitser Kai Mares was gisteren met de Runningman onverslaan baar. Hij won beide manches en rukte op naar de zesde plaats in het algemeen klassement. De lei der is ook een Duitser, Mare Daniël Mahlmann, met de Xenon. Opval lend is de hegemonie van Duitse en ook Britse boten. Hasse van Op bergen, met zijn Jeetje de enige Zeeuwse deelnemer, weet wel hoe dat komt: „Ze varen met het beste materiaal, ze hebben de crème de la crème. Ik heb goede zeilen, maar waar die jongens mee varen is echt top. Dat kan, want ze worden alle maal goed gesponsord." Daar komt bij dat de meeste Duitse en Britse boten goed geoliede ma chines zijn. De opvarenden zitten veel vaker met elkaar op een J24. „Ze hebben ervaring, daar kunnen wij niet aan tippen. Van dit soort jongens kunnen we niet winnen", aldus de uit Wilhelinadorp afkom stige Van Opbergen. Hij heeft met zijn bemanningsleden (drie uit Goes, één uit België) deze dagen al heel wat geleerd. Ze dachten dat ze wisten hoe je moet zeilen, maar daarmee overschatten ze zichzelf. „Qua tactiek leggen we het hier af, maar ook qua materiaalgebruik. We hebben gezien dat het nogveel beter kan." Van Opbergen staat na zes races 22e in het veld van 29 deelnemers. Gisteren haalde hij in de tweede ra ce de dertiende plaats, het beste re sultaat tot nu toe. Dat geeft de Zeeuwse equipe hoop. Eén deelne mer is uitgevallen. Maandag brak zijn mast en een nieuwe was in Kamperland niet zo snel voorhan den. De Duitse eigenaar heeft trou wens een toepasselijke naam: Frith- jof Schade. UIT TENNIS Halle. Mannen. Eerste ronde: Davidenko (Rus/2) - Greul (Dui) 7-6 (1) 6-0, Kiefer (Dui) - Joezjni (Rus/3) 6-1 7-5, Beek (Dui) - Statsjovski (Oek) 6-1 7-5, Zverev (Dui) - Serra (Fra) 6-4 6-4, Chiudinelli (Zwi) - Olivier Rochus (Bel) 6-3 2-6 6-3, Kohl- schreiber (Dui) - Bemelmans (Bel) 7-6 (2) 6-7 (10) 6-4. Birmingham. Vrouwen. Eerste ronde: King (VSt/16)—Flipkens (Bel) 6-4 6-0, Wozniak (Can/9)-Molik (Aus) 7-5 6-1. p. WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Tweede etappe Annonay - Bourg-Saint-Andéol: 1. Haedo (Arg) 177 km in 4.24.10, 2. Reimer (Dui), 3. Bole (Slv), 4. Chavanel (Fra), 5. Kluge (Dui), 6. Stauff (Dui)' 7. Galland (Fra), 8. Dumoulin (Fra), 9. Thomas (GBr), 10. Michel Kreder (Ned)' 23. Langeveld, 31. Tjallingii, 115. Moerenhout, 148. Mentsjov (Rus) 0.22,154. Tankink 1.05. Algemeen klassement: 1. Contador (Spa) 9.20.08, 2. Van Garderen (VSt) 0.02, 3. Brajko- vic (Slv) 0.05, 4. Thomas 0.10, 5. Cataldo (Ita) 0.12, 6. Pauriol (Fra), 7. Coppel (Fra) 0.14, 8. Riblon (Fra), 9. Verdugo (Spa) 0.15, 10. Millar (GBr)' 77. Kreder 1.49, 89. Mentsjov 1.57, 94. Langeveld 2.03, 97. Tjallingii 2.06, 106. Moe renhout 2.26, 118. Tankink 3.34. Duizenden fietsers komen zaterdag naar Goes om geld in te zamelen voor de kankerbestrijding. In de aan loop naar de Delta Ride for the Ro ses laat de PZC elke dag een bijzon dere deelnemer aan het woord. Van daag: Rien Schrijver (55) uit Den Helder. door Sven Remijnsen DEN HELDER - „Speciaal voor de Ri de for the Roses heb ik een poster gemaakt van mezelf op de race fiets, voorzien van wervende tek sten om zo veel mogelijk sponsor geld binnen te halen. Daarmee heb ik mijn werkplek laten behan gen. Ik ben een Zeeuw, geboren in Krui- ningen en opgegroeid in Goes, maar werk alweer jaren in het Ge- mini-ziekenhuis in Den Helder. Als longarts heb ik helaas dagelijks te maken met kanker. Dat gaat nog al te vaak niet goed. Zestien jaar geleden heb ik zelf een groot drama meegemaakt met mijn echtgenote, Brigitte. Zij kreeg darmkanker. Toen ging alles fout wat fout kon gaan, er waren steeds nieuwe complicaties en we kwa men zelfs op het punt dat het erop of eronder werd. Mijn vrouw onderging chemothe rapie en een hersteloperatie, maar al die tijd, bij elk onderzoek, was er weer die onzekerheid: zien ze iets, zien ze niets? Het was een hel se ellende. Tot men na vijf jaar in eens zei: 'Gefeliciteerd, jullie zijn er!' Rien Schrijver heeft zelf een poster gemaakt om mensen er op te attende ren dat hij meedoet aan de Ride for the Roses. Deze periode heeft een enorme impact gehad en ons leven heel erg veranderd. Wij dachten altijd dat ons niets kon gebeuren, maar het gebeurde toch. Het leven kan zo tussen je vingers wegglippen, het kan ineens afgelopen zijn. Daarom leven we sindsdien veel bewuster. We plannen zo veel mo gelijk vrije tijd met elkaar in. Ik heb geleerd nee te zeggen tegen mijn werk, omdat ik liever leuke dingen doe met mijn vrouw. In die zin is ons leven verrijkt, na vijf jaar hel. Ik kijk erg uit naar de Ride for the Roses. Ik hoop dat er een gigan tisch bedrag wordt opgehaald, want ik zie elke dag weer dat het ontzettend nodig is. Kanker ver eist heel veel onderzoek. Er wordt wel vooruitgang geboekt, maar dat gebeurt in kleine stapjes. Het me rendeel van de mensen met long kanker haalt het niet Daarom moet er zo veel energie worden ge stoken in onderzoek. Ik moet van ver komen, maar dat heb ik er graag voor over. Mijn ouders wonen nog in Goes en de kinderen gaan mee, dus we maken er een gezellig familieweekeinde van. En gelukkig is ook mijn vrouw erbij." Vakantieplannen? Wanneer u langer dan zes dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. Zo treft u bij thuiskomst geen volle brievenbus aan. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: A) Doe iemand anders B) Laat uw krant op uw een plezier met uw krant vakantieadres bezorgen Gratis bezorging op huisadressen binnen ons verspreidingsgebied Gratis bezorging op huisadressen binnen ons verspreidingsgebied (buiten ons verspreidingsgebied tegen portokosten) C) Haal de krant af met vakantiewaardebonnen In te wisselen bij alle verkooppunten in Zeeland zoals o.a. campingwinkels, supermarkten, boekwinkels en kiosken Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet? Maak dan gebruik van deze bon. Voor vragen belt u met de afdeling Lezersservice via telefoonnummer 088 - 013 99 20 Ik maak gebruik van de vakantieservice: Voorletters: Om Ov Het tijdelijke bezorgadres is: Naam: Achternaam: Adres: Adres: Postcode: Postcode: Plaats: Plaats: Telefoon: Telefoon: Geboortedatum: Ik kies voor het volgende: A O Doe iemand anders een plezier met mijn krant, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. B O Bezorg de krant op mijn vakantieadres in Nederland. ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. C O Stuur mij vakantiewaardebonnen (voor max. 3 mnd.) Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop met postzegel naar: PZC. o.v.v. 'Vakantieservice', Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. Ik ben op vakantie: t/m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 99