Piekeren en dobberen op de 321 sport Triatlon op nieuwe loop- en fietspaden Badmintonster Audina wil rentree maken Hans Dekkers mist Delta Tour Zeeland Volleybalsters Oranje onderuit tegen Cuba Trainer Benitez rond met Internazionale Peelanderloop wint aan populariteit s Ij - woensdag 9 juni 2010 IJ ZE N D IJ KE Wielrenner Hans Dekkers uit IJzen- dijke kan niet meedoen aan de Del ta Tour Zeeland, die morgen be gint en tot zondag duurt De 28-jari- ge Zeeuws-Vlaming van Land bouwkrediet kampt nog altijd met een virus in zijn lichaam, waar door hij al sinds maart langs de kant staat. Dekkers had graag aan de Delta Tour Zeeland meegedaan. De derde etappe komt door IJzendijke. MONTREUX De Nederlandse volleybalsters hebben gisteren hun eerste wedstrijd in de Masters van Montreux verloren. Cuba was in de Zwitserse plaats te sterk voor Oranje, dat alleen de derde set won: 3-1 (25-18 25-22 17-25 25-23). Het duel duurde ruim anderhalf uur. Manon Flier was topscoorster met 22 punten. Vandaag speelt Nederland tegen China. MILAAN De Spaanse trainer Rafael Benitez stapt van de Engelse Premier Lea gue over naar de Italiaanse Serie A. De voormalige coach van Liverpool gaat aan de slag bij Internazionale, de club van international Wesley Sneijder. De voorzitter van Inter, Massimo Moratti, maakte de aan stelling van Benitez gisteravond be kend. Benitez was sinds 2004 in dienst van Liverpool. KAMPERLAND Drie jaar geleden vond Tisha Abuijs dat er op Noord-Beveland een loopwedstrijd gehouden moest worden: de Peelanderloop. Voor de vierde editie van zondag hebben zich in de voorinschrijving al meer deelnemers gemeld dan in de afgelopen jaren. Het parkoers gaat door het bos, over de Veerse Gatdam en het strand. De start is bij het Waterskicentrum Schots man in Kamperland. De start van de vijf, tien en vijftien kilometer is om 12.00 uur. S~" Jttlf I EUROPEES KAMPIOENSCHAP J24 Op de derde dag van de Europese titelstrijd in de j24-klasse is het zoeken naar wind. Er worden maar twee races gevaren. De wedstrijdorganisatie verplaatst de boeien tijdens één van de EK-races. Het is voortdurend zoeken naar de wind op de Oosterschelde. foto Ronald den Dekker V ww.pzc.nl/wkvoetbal Verslaggever en blogger Barry van der Hooft voelt (nog) geen gevaar rn Johannesburg MEEST GELEZEN 1. GPC heeft selectie rond 2. Brazilië en Engeland doorstaan test 3. Robben denkt snel weer fit te zijn STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch te bereiken: 0118-434040 VLISSINGEN - Het Waterschap Zeeuwse eilanden sluit het project Zwakke Schakels feestelijk af op woensdagmiddag 30 juni in de om geving van het Nollestrand. Aangezien je in deze omgeving kunt zwemmen, fietsen en lopen is in overleg met Antony van den Berg van Loopgroep Zeeland beslo ten om twee kleine triatlons te houden. De wat gevorderde atleet kan om 14.10 uur start bij het kunstwerk op het Nollestrand voor 500 meter zeezwemmen, 10 kilometer fietsen en 5 kilometer lo pen. De mensen die zoiets willen proberen kunnen een kwartier la ter aan de slag met 250 meter zee- zwemmen(of zeelopen), 5 kilome ter fietsen en 2,5 kilometer lopen. De laatste twee onderdelen van de triatlon gaan over de nieuw aange legde loop- en fietspaden richting Westduin. Deelname is gratis, maar voorin schrijving is wenselijk. Zie voor verdere gegevens: www.wze.nl/ nolle-westduin. Aangezien de orga nisatie dan toch al op poten staat, houdt de Loopgroep Zeeland 's avonds om 19.30 uur een trimloop vover 5 kilometer en 10 kilometer met na-inschrijven en start bij Pantha Rhei. Voorinschrijven is gratis, na-inschrijven 2,00 euro. Zie ook www.loopgroepzeeland.nl NIEUWEGEIN - Mia Audina gaat in Maleisië werken aan haar come back. De badmintonster verhuist donderdag voorlopig naar het Azia tische land. Ze hoopt daar weer volledig fit te worden om vervol gens aan wedstrijden te kunnen meedoen. „In Maleisië zijn de faciliteiten voor haar beter", lichtte Martijn van Dooremalen, technisch direc teur van de badmintonbond toe. „Ze heeft veel goede sparringpart ners tot haar beschikking. In Kuala Lumpur ligt op elke hoek een baan. Dit is het beste voor haar. Ze kan zich daar volledig op de trai ning concentreren." Audina beëindigde in 2006 haar loopbaan. Ze won in 1994 en 2004 zilver op de Olympische Spelen. Ze heeft zich doel gesteld in Lon den nog een keer aan de Spelen mee te doen. „Ze gaat nu eerst tien tot twaalf weken trainen. We moeten afwachten hoe het af loopt." Ze gaat trainen in de Kuala Lum pur Racquet Club. Van Doore malen: „Er zitten daar trainers die ik ken. Mia houdt mij op de hoog te van haar vorderingen. Ze wil er volledig voor gaan. Ik vind het wel heel spannend. Ik ben erg benieuwd of het haar gaat luk ken." sailcenter.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 98