zeeland 125 Fati Benkaddour beiden Gieterij hekelt milieuregels Jp <-'D v< PWZ: gemeente is te streng Zorgeloos een nieuwe woning kopen Nieuwdorp en Vrouwenpolder centraal tijdens Architectuurdag Concert in Burgh Bewoners Sluis mogen toch voetbal kijken met Finstral □FIüSfilM' Bieb Kapelle begint met uitleen e-readers Krijger Tabak weer beste verkooppunt Oud-katholieke dienst in Magdalenakerk Verkeershinder wielerevenementen woensdag 9 juni 2010 S Mannen neuken omlaag, vrouwen vrijen omhoog. If you can't beat them, think and fight harder. We hebben de ratio, we moeten die wel gebruiken." zichzelf ook een babe. Zij schetste het verschil tussen man en vrouw met een anekdote: „Ik ging laatst uit eten met een zeer bekende schrijver die zei dat hij de concur rentie niet aanging met vrouwen. Hij wil de beste zijn, maar blijk baar alleen van mannelijke schrij vers. Ik dacht; hoezo? Ik denk heel anders. Ik wil schrijven niet als een wedstrijd zien. Ik ben blij dat er meer goede schrijvers zijn. Ik lees namelijk zelf ook graag een goed boek." Over het gebruik van haar beeltenis op de boekomslag: „De uitge ver moet mijn boek verkopen en denkt dat zo'n foto helpt. Als mensen zo eerder 17,95 euro neertellen, heb ik daar geen moeite mee." Medeorganisator Lisette de Rave hoopt dat vrouwen door de net werkbijeenkomst bewustere keu zes maken. „En veel vrouwen hebben nooit de kans op zo'n bijeenkomst te netwerken. Over twee jaar willen we dit weer doen." KtsssaBKUBgatessaB den haag - Precisiegieterij PWZ in Zierikzee hoopt dat de Raad van State een streep haalt door de mi lieubeperkingen in het bestem mingsplan Bedrijventerreinen. PWZ is een toonaangevend produ cent van hoogwaardige gegoten machineonderdelen. De gemeente verlaagde in het bestemmingsplan evenwel de zogenoemde milieuca tegorie van 3.2 naar 3.1. Dat lijkt een marginaal verschil, maar vol gens Norbert Clarijs van PWZ is dat een wereld van verschil. „Met 3.2 kan zich een volwaardig metaal- bewerkingsbedrijf op onze locatie vestigen, maar met 3.1 zijn prak tisch alle metaalbedrijven uitgeslo ten. En dat heeft grote invloed op de verkoopwaarde van ons bedrijf en de uitbreidingsmogelijkheden in de toekomst", zei PWZ-woord- voerder Clarijs. Ook de woordvoer ster van de gemeente Schou- wen-Duiveland, die het bestem mingsplan heeft vastgesteld, erken de dat er een beperking is aange bracht. „Maar onder bepaalde voorwaarden kunnen metaalbe drijven in categorie 3.2 ontheffing krijgen. We willen de handen vrij houden om andere ontwikkelin gen mogelijk te maken", zei de ge meentewoordvoerster. Dat is ook precies de kern van de kritiek van PWZ op het plan. „De beperkin gen zijn opgelegd om ontwikkelin gen in de toekomst, zoals woning bouw in de buurt van PWZ, moge lijk te maken. Er is niet gekeken naar het.bedrijf zoals dat nu func tioneert", zei een woordvoerster van PWZ. De Raad van State gaat bekijken of PWZ niet al te veel aan banden is gelegd. Uitspraak over enkele weken. ■BHHMHHn Veerhaven Kruiningen appartementen eengezinswoningen Villapark de Vrijburgh West-Souburg toe woningen in jaren '30 slijt Bel «POf meer Informatie: 0118 - 641 500 ld|!| Orisant www.woningverkoopgarant.nl vrouwenpolder - Tijdens de Dag van de Architectuur, op 23 juni, staan in Zeeland de dorpen Vrou wenpolder en Nieuwdorp cen traal. Deskundigen en belangstellenden doen dan per bus beide dorpen aan. In Vrouwenpolder praten de archi tecten, planologen en projectont wikkelaars over de plannen die on langs zijn gepresenteerd door een denktank uit het dorp. In Nieuw dorp staat het Sloebos centraal. De bustocht begint om 12.30 in Middelburg. Belangstellenden kun nen gratis meereizen. Om 13 uur stopt de bus in Nieuwdorp. Daar is een bijeenkomst in het Bevrij dingsmuseum en een wandeling. Om 15 uur arriveert de bus in Vrouwenpolder. Daar is een bijeenkomst in het Ver enigingsgebouw, een wandeling en een busrit. www.cbkzeeland.nl burgh - In de Hervormde kerk aan de Ring van Burgh wordt aan staande zaterdag een inloopcon cert gegeven. Willie den Hollander (orgel) en Annette Kik (viool) spelen tussen 16.00 en 17.00 uur. Het concert wordt gegeven in het kader van de Kunschouw 2010. Cultuur dichtbij Later vandaag beelden van de repeti tie Crescendo en Oosterlands fanfare op www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST GELEZEN 1Actie aankleding woning Amira 2. Terrein wacht op betere tijden 3.100 handtekeningen tegen lodges TIPS:schouwenduiveland@pzc.nl sluis - Bewoners van de Gouver neurstraat in Sluis mogen van de gemeente toch een groot scherm plaatsen in een plantsoen in hun straat om samen naar het WK voetbal te kijken. Eerder leek het erop dat de bewo ners een evenementenvergunning moesten aanvragen. Dat hoeft nu toch niet. Er is afgesproken dat de omwonen den de straat vrijhouden en even tuele schade aan het plantsoen zelf herstellen en anders betalen. De bewoners reageerden veront waardigd op de suggestie dat zij een vergunning nodig hadden om samen tv te kijken. Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN PAC Zonweringen Vlissingen 10118 - 5520 10 KAPELLE De bibliotheek van Kapelle begint medio juni met het uitlenen van e-readers. Daarmee is ze de eerste van Zeeland. Middelburg heeft test- exemplaren liggen, maar die mo gen niet worden meegenomen. Zeeuws-Vlaanderen heeft plannen om e-readers uit te lenen, maar is nog niet zover. De e-reader is een handzame computer, waarmee di gitaal een boek te lezen is. Digitale boeken kunnen via internet ge- download worden. Leden kunnen het apparaat tegen borg lenen. GOES goes - De Award voor het beste Staatsloterij verkooppunt in de pro vincie Zeeland is voor de zesde keer op rij gewonnen door Tabac Gifts Krijger Tabak te Goes. Dat heeft de Staatsloterij dinsdagmor gen bekendgemaakt. Primera Vlissingen en Primera Oost-Souburg zijn tweede en derde geworden. De verkooppunten zijn mede verantwoordelijk voor het succes van de loterij. GOES De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland houdt zaterdag een dienst in de dagkapel naast de Maria Mag dalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Pastoor J. van Handenhoven uit Sint-Niklaas leidt de eucharistievie ring. De oud-katholieken komen elke tweede zaterdag van de maand sa men. De viering begint om 10.30 uur. GOES Verkeersdeelnemers van en naar Goes moeten zaterdag 12 juni reke ning houden met hinder door twee wielerevenementen. De start en de finish van de tocht Ride for The Roses vinden plaats op het ter rein van de Zeelandhallen. Ook wordt op dezelfde dag een etappe van de Delta Tour Zeeland voor profwielrenners gehouden. De cou reurs worden om circa 17.00 uur bij de finish verwacht. De netwerkbijeenkomst in Goes werd omlijst met een buffet en een 'belevingsbeurs' die ontspannende zaken aan bood als massages, aromatherapie en prosecco- en chocoladeproeverijen. fotografie Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95