221 zeeland Liefde moet jaloezie PZC Ve Tuin kamer Scholieren krijgen vrij voor WK-wedstrijd Rechter stelt buren van café in ongelijk Expositie van vijf vrouwen in Renesse Concert Duivelands mannenkoor OPENLUCHTTHEATER Sneeuwwitje duikt op in De Boswachterij The Beatles www.pzc.nl/webwinkel De Jongeschool voert onderwijs naar Jenaplan in Zoektocht naar spullen van Meester Breetvelt woensdag 9 juni 2010 roor een moment mn rust Tuinmeubelen Parasols Barbecues Buitenverlichting Spa's Sauna's Potterie Woonaccessoires Wciiiock 14 4416 PX Kroiningen 0! 1357 2406 www.detmn-karner.ni GOES De leerlingen van het Pontes Goe- se Lyceum krijgen maandagmid dag vrij in verband met de WK-wedstrijd Nederland-Denemar- ken. Rector Els van Doorn stelt dat het een geste is aan de leerlingen, in plaats van het voorkomen van spijbelgedrag. „Het is de enige wed strijd die Nederland om 13.30 uur speelt, dus vonden we dat het wel een keertje kon." De leerlingen kunnen in de aula op groot scherm kijken, maar mogen ook naar huis. Ook de leerlingen van Pontes Pie- ter Zeeman in Zierikzee kunnen in de aula (of thuis) voetbal kijken. Op het Ostrea Lyceum kan ook sa men gekeken worden. Op het Cal- vijn College gaan de lessen ge woon door. TT r - ORANJE Oranjekoorts op de zeedijk? Kijk voor de verklaring op www.pzc.nl/buutekieke TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl Tips of foto's voor de weblog na tuur naar buutekieke@gmail.com ZIERIKZEE De Middelburgse rechtbank heeft omwonenden van café De Vlinder in Zierikzee in het ongelijk gesteld. De buren hadden bezwaar ge maakt tegen de monumentenver gunning die de gemeente Schou- wen-Duiveland aan het café heeft verstrekt. Die vergunning moest er komen, omdat de eigenaar het café niet volgens de regels heeft ver bouwd. Om dat te herstellen moest hij onder andere een koelcel in de tuin aftimmeren. Juist die koelcel is voor de buren reden voor be zwaar. Ze vinden dat het ding ge luidsoverlast veroorzaakt. Maar de rechter vindt dat geluidsoverlast niets met het al dan niet verstrek ken van een monumentenvergun ning te maken heeft. Voor overlast gelden andere regels en wetten. RENESSE Vijf vrouwen exposeren van 12 tot 20 juni in galerie uit de Kunst, Stoofweg 5 in Renesse. Tijdens de expositie is werk te zien van eige naar Marga Meijrink. Zij heeft een fascinatie voor sieraden van schel pen. Haar zus Henny Post uit Oos terhout laat schilderijen gemaakt met met verschillende technieken zien. Mirjam Wigchers uit Nieu- werkerk exposeert tuinbeelden van Granito. Joke Prins uit Renesse maakt keramiek met verschillende soorten klei en technieken. Conny Polfliet uit 's-Gravenpolder begon met poppen maken maar is inmid dels overgestapt op sculpturen. De expositie is gelijktijdig met de Kunstschouw, maar maakt daar geen deel van uit DREISCHOR Het Duivelands mannenkoor sluit aanstaande zaterdag het seizoen af met een zangavond in de Adriaans- kerk in Dreischor. Aan de avond werken het Duivelands mannen koor, het Schouws Jeugdorkest en gemengd koor De Lofstem uit Ar- nemuiden mee. Organist is Arjen van Dalen. Christiaan Stouten zal enkele nummers van het koor bege leiden op de piano. De leiding van de avond is in handen van ds J. Jop- pe van de Hersteld Hervormde Ge meente Sint Maartensdijk. Kerk open vanaf 19.00 uur. door Ali Pankow Sneeuwwitje maakt zondag haar opwachting in de Bos wachterij bij Westenschou- wen. En zij niet alleen. De belangrijkste figuren uit het beken de sprookje zullen ook van de par tij zijn. Theatergroep Applaus Rozen uit Zoetermeer geeft in het kader In stripvorm Dit schitterende boek over de beroemdste band ooit is ge maakt door een collectief van vijfentwintig jonge, getalen teerde Franse striptekenaars. Met zeer sprekend tekenwerk en goed bedachte dialogen hebben ze het succesverhaal van de Fab Four tot leven gewekt. Uitvoering paperback, 252 pagina's. Lezersprijs* 19.95 exclusief 2,95 verzendkosten categorie DVD's en Games van de Kunstschouw Westerschou- wen twee openluchtvoorstellingen van Niet doen Sneeuwwitje. Het is een toneelstuk van Anton Kool haas in een bewerking van Jos Nij- hof en Bram Wildeman. De voor stelling wordt gespeeld in de kuil naast het infocentrum van Staats bosbeheer bij de ingang van de Boswachterij. „Het draait om jaloezie op leven en dood. Uiteindelijk is het de zierikzee - Na drie jaar voorberei ding voert de J.L. de Jongeschool in Zierikzee in september het Jena- planondetwijs in. Dit onderwijs heeft als eerste prin cipe dat elk kind uniek is. Verder wordt er gewerkt in stamgroepen. Dat zijn groepen van verschillende leeftijden. Kinderen ervaren zo hoe het is om jongste, middelste en oudste te zijn. Geïnteresseerden kunnen van 14 tot 18 juni kennis maken met het Jenaplan. Op 21 juni wordt een in formatieavond gehouden. De J.L de Jongeschool is de eerste iena- planschool op Schouwen-Duive- land en de tweede in Zeeland. vraag of de liefde in staat is de ja loezie en het gif te overwinnen zegt regisseur Petra de Haan. Zij streek vorig jaar met haar groep neer aan het strand bij paviljoen Our Seaside voor de opvoeringen van De avonturen van Odysseus. Voor 'Sneeuwwitje' biedt het bos een passender locatie. De Haan onderhoudt een nauwe band met de Westhoek. Zij ver toeft met regelmaat in haar twee- zierikzee - De redactie van de Kro niek van het Land van de Zeemeer min, het jaarboek van vereniging Stad en Lande, is op zoek naar mensen die schoolhoofd en kunst schilder Gerrit Henderik Breetvelt (1896-1982) uit Zierikzee hebben gekend. Redactielid Daan van der Wekken is op zoek naar materiaal voor een artikel over Breetvelt dat eind no vember zal verschijnen in de 35ste jaargang van de kroniek. Daarnaast hoopt de redactie schil derijen van de Zierikzeeënaar in bruikleen te krijgen voor een over zichtstentoonstelling in het ge meentehuis. Meer informatie via om-4H03i/ddwekken@hetnet.nl. Scène uit Niet doen Sneeuwwitje door theatergroep Applaus Rozen uit Zoetermeer. WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92