PZC 2I Koppeling toerisme en cultuur intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 23 SAMENWERKING VVV, Platform Musea en Kunstwandeling bundelen de krachten Rondvaartboot na averij weer in de vaart Actie voor Amira werpt vruchten af Handtekeningen tegen ecolodges almanak WK Liefde moet jaloezie en gif overwinnen Woensdag 9 juni 2010 Westerschouwen Kultureel wil deel subsidie terug Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - De WV, het platform musea Schouwen-Duiveland en de Stichting Kunstwandeling Zie- rikzee bundelen de krachten. Zo gaan WV en Kunstwandeling sa menwerken bij de exploitatie van de Dikke of Sint-Lievensmonster Toren in Zierikzee en komt de toe komstige educatief medewerker voor de musea op Schouwen-Dui veland in dienst van de WV. „Het is een mooie koppeling tus sen toerisme en cultuur", vindt voorzitter Theo Metaal van het museumplatform. „Je zou bijna het idee krijgen dat cultuurplein Centree hier toch enigszins tot le ven komt", zei Metaal gisteroch tend in de Dikke Toren tijdens de presentatie van dit samenwerkings verband. Volgens hem biedt deze bundeling van krachten een schoolvoorbeeld voor concrete uitvoering van het museumbeleid zoals beschreven in de gemeentelijke nota 'Eenheid in diversiteit'. De WV exploiteert vanaf dit sei zoen zelf de Dikke Toren en zet daar als suppoost een medewerker van reïntegratiebedrijf De Zuid hoek voor in. Op de benedenruimte is een expo sitie ingericht met werk uit de gale ries die meedoen aan de maande lijkse kunstwandeling door Zierik zee. „Het betreft een proef Aan het ein de van het seizoen zullen we be zien of kosten en baten in goed evenwicht blijven", laat VW-direc- teur Sylvia van der Geest weten. De WV huurt de toren al sinds de jaren 70 van de Rijksgebouwen dienst, maar gaf de exploitatie er van tot vorig jaar uit handen aan het particulier initiatief van de fa milie Pilaar in Zierikzee. De VW heeft besloten dat nu zelf te gaan doen. „Over de geschiede nis van de toren stond nog niet zo veel op papier. Daarom hebben wij een informatiefolder in drie ta len laten maken om uit te delen aan de bezoekers", zegt Van der Geest. De Dikke Toren is van woensdag tot en met zaterdag geo pend en tijdens de schoolvakan ties van maandag tot en met zater dag, steeds van 10.00 tot 16.30 uur en kan als vanouds voor twee euro worden beklommen. Voor de functie van educatief me dewerker musea per 1 september hebben zich een kleine 40 sollici tanten gemeld. Deze functionaris wordt betaald door de gemeente, maar de VW zal als werkgever optreden. „Dat past goed in het beleid van de ge meente de musea op termijn te la ten verzelfstandigen", zegt Theo Metaal. NEELTJE JANS Rondvaartboot Christiaan B. van Deltapark Neeltje lans is gisteren weer in de vaart genomen, nadat het schip ruim twee weken op de werf in Sluiskil had gestaan. De boot was door een verkeerde ma noeuvre hard op een dam van ba saltblokken gezet. Daarbij liepen boeg en schroef schade op. De reparatie zou tussen de 40 en 50.000 euro hebben ge kost. Waarnemend directeur Edwin van Delft van Deltapark Neeltje Jans bevestigde gisteren de averij, maar wilde over het schade bedrag niets zeggen. ZIERIKZEE De actie die gevoerd is om de nieu we woning van Amira aan te kun nen kleden, is stopgezet. Er is in middels voldoende geld ingeza meld. Amira verloor haar zoon en doch ter bij het Zierikzeese familiedra ma op 6 maart. Binnenkort trekt ze met haar zoon in een nieuw huis, maar het ontbreekt haar aan geld voor de inrichting. Dankzij steun van onder meer Zeeuwland en een bijdrage van twee fondsen zijn in middels voldoende middelen ver gaard. De actie is opgezet via de Stichting Gentlewoman. ZIERIKZEE Namens omwonenden en andere belanghebbenden zijn gisteravond 110 handtekeningen aangeboden aan wethouder Ad Verseput. De 110 handtekeningen zijn afkom stig van tegenstanders van de bouw van vijftig ecolodges bij de landschapscamping van de familie Van Deist in Zonnemaire. De tegenstanders van de lodges vre zen onder meer overlast van ver keer en verstoring van het nachte lijk duister. De plannen voor de bouw van de ecolodges zijn nog niet definitief. Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggever op de Bevelandse re dactie van deze courant leeft voor voetbal. Met het WK in aantocht breken dan ook mooie tijden voor hem aan. Omdat hij afgelopen week einde dienst had, mogen die twee da gen later in de week worden gecom penseerd. Gebruikelijk is dat die op donderdag en vrijdag worden opge nomen, in combinatie met een atv op woensdag. Die atv-dag wilde on ze gewaardeerde collega nu graag naar maandag doorschuiven. Want, zo was zijn ogenschijnlijk loyale ar gument, 'dan zijn we met wat meer mensen tijdens de verkiezingen'. Zijn collega's, die minder om voetbal ge ven, weten wel beter. Maandag is het Nederland-Denemarken. De VVV Schouwen-Duiveland voert dit seizoen bij wijze van proef zelf de exploitatie van de Dikke Toren in Zierikzee uit. In de torenvoet is tevens een expositie ingericht met werk van diverse galeries die deelnemen aan de maandelijkse Kunstwandeling door Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Geldig van woensdag t/rri zaterdag, Max 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag ei Intratuin Koudekerke v- k-; www intratuin.nl Druk-en Deze week: Vingerhoedskruid. Decoratieve zomerbloeier, hoogte 80 cm. Van 8,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91