341 sport Tankink pakt troostprijs ieuv Akkoord België en Advocaat Everse nieuwe trainer Sparta DAUPHINÉ LIBÉRÉ Etappezege voor Argentijn Haedo Naomi van As naar Laren woensdag 9 juni 2010 BRUSSEL - Dick Advocaat en de Bel gische voetbalbond KBVB hebben een akkoord bereikt over een scha devergoeding voor zijn vroegtij dige vertrek als bondscoach van België. De advocaten van beide par tijen zijn het zaterdag eens ge worden. Dat meldde de bond giste ren. Het bedrag is niet officieel bekend gemaakt. Naar verluidt gaat het om 950.000 euro. „De overeenkomst tussen de advocaten is definitief', aldus Jean-Marie Philips, namens de KBVB. „De tekst zou begin vol gende week moeten ondertekend worden door alle partijen." De trainer nam half april ontslag bij de Rode Duivels en werd vorige maand benoemd als bondscoach van Rusland. Advocaat deed de KBVB volgens Belgische media eer der een aanbod van 250.000 euro, maar de bond zou dat bedrag te laag vinden. Contractueel was Ad vocaat naar verluidt verplicht tot het betalen van een geldsom van een kleine miljoen euro. De KBVB overwoog stappen tegen Advocaat als de zaak niet naar tevredenheid zou worden opgelost, maar nu is er toch nog een akkoord bereikt. De KBVB maakte ook bekend dat de samenwerking met Bert van Lingen per direct is beëindigd. Hij was assistent van Advocaat. ROTTERDAM - ]an Everse is de nieu we coach van Sparta Rotterdam. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over een contract voor komend seizoen. Everse was in 1999 en 2000 al eer der trainer bij Sparta. De laatste maanden van het afgelopen sei zoen was hij als interim-coach in dienst bij sc Heerenveen. In februa ri verving hij Jan de Jonge. In Rotterdam volgt hij Aad de Mos op, die anderhalve maand de taken van de ontslagen Frans A- delaar overnam. De Mos wist Sparta niet in de eredivisie te hou den. door Patrick Delait BOURC-SAINT-ANDÉOL - Juan José Haedo heeft de laatste vlakke etap pe in het Criterium du Dauphiné aangegrepen om zijn erelijst een beetje op te poetsen. De 29-jarige Argentijn van Saxo Bank was in Bourg-Saint-Andéol oppermachtig in een massasprint. Haedo had ruim een fietslengte voorsprong op de Duitse kampioen Martin Reimer. Grega Bole, maandag nog de snelste in de eerste etappe, strandde op de derde plek. Lange tijd zag het ernaar uit dat Bram Tankink revanche kon ne men voor zijn niet-selectie voor de Tour de France. De Tukker maakte deel uit van een kopgroep van vijf die al na zestien kilometer het ha zenpad koos. Doordat het peloton pas laat reageerde, mochten de vijf tot ver in de finale blijven hopen op een dagsucces. Pas op twee kilometer van de fi nish bezweken Tankink en co on der het beukwerk van Saxo Bank en Team Sky. Omdat hij op twee klimmetjes van tweede categorie als eerste bovenkwam, hield Tan kink aan zijn avontuur wel de bol letjestrui over. Het is een troost prijs voor de rampzalige maandag etappe waarin zes van de acht Ra- bo-renners onderuit gingen. Voornaamste slachtoffer was Paul Martens. In het ziekenhuis van Va lence werd maandagavond een ge broken rib en een scheurtje in zijn rechternier ontdekt. De Duitser blijft nog zeker tot en met vandaag ter observatie in het ziekenhuis. Ook Dennis van Winden kwam gisteren niet meer aan het vertrek in Annonay. De 22-jarige renner had te veel last van zijn hand. Door de drukte in het ziekenhuis van Valence kon er nog geen dia gnose worden gesteld. Van Win den laat zich nu onderzoeken in Amersfoort. Ploegleider Jan Boven vond dat zijn team goed had gereageerd op alle tegenslagen. „Het kan met zo iets twee kanten op. Of het loopt helemaal mis omdat iedereen toch een mentale tik heef gekregen. Of Juan Jose Haedo wint de eindsprint in de tweede etappe van de Dauphiné Libéré. Het peloton achterhaalde vijf vluchters, onder wie Bram Tankink, op twee kilometer van de finish. foto Laurent Cipriani/AP het gaat zoals vandaag. We heb ben de hele dag in de picture gere den en er nog een aardige prijs aan overgehouden ook." Niet alleen Rabobank, maar ook Tankink zelf kon een succesje goed gebruiken. Nog balend van zijn niet-uitverkiezing voor de Tour, begon Tankink met hevige keelpijn aan de proloog. Een anti- bioticakuur hield hem de voorbije dagen op de been. „De bollen ko men Bram toe. Hij reed erg sterk", sprak Boven lovend over de 31-jari- ge Tukker. Vandaag zijn bij Rabobank alle ogen gericht op Denis Mentsjov. Met het oog op de Tour de France is de tijdrit van Monteux naar Sor- gues (49 km) een serieuze graad meter voor de Rus. Later deze week volgen nog drie zware berge tappes, waarvan eentje (zaterdag) met aankomst op Alpe d'Huez. Bo ven: „We hebben met Denis afge sproken dat we het'van dag tot dag bekijken. Vooral de laatste drie da gen zijn heel zwaar. Denis moet hier niets. Het gaat er om dat hij beter in vorm komt." zevenheuvelenloop. nl ABNAMRO LAREN - Hockeyster Noami van As verruilt volgend seizoen Klein Zwitserland voor Laren. De inter national tekent een contract voor twee jaar. Met haar nieuwe club kan ze op jacht naar het landskam pioenschap. Van As (26) heeft al vele prijzen ge wonnen, maar alleen met de Ne derlandse ploeg. Hoogtepunten tot nu toe waren de olympische titel in 2008 en de wereldtitel van 2006. Vorig jaar werd ze uitgeroepen tot beste speelster van de wereld. In het clubhockey kon ze met het Haagse Klein Zwitserland, waar voor ze sinds 2001 uitkomt, nooit potten breken. De club eindigde dit seizoen in de hoofdklasse als zesde en liep dus (weer) de play-offs mis. Laren, met onder an deren Kim Lammers en Minke Smeets-Smabers, haalde daarente gen de finale van de play-offs. Daarin werd verloren van Den Bosch. 1 - iegen groesbeek de Gelderland UMCftFi StRadbou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90