zeeland 125 een ervaring die we niet wilden missen' Plannen worden bij laag water in zand geschreven Dief busje niet terug naar cel Op Dag van Architectuur staan Nieuwdorp en Vrouwenpolder centraal Insluiping in huis Braderie Philipsland vergeet 't voetbal niet Kwartet met concert van verlangen in kerk Oud-katholieke dienst in Magdalenakerk □FWSTBAI' woensdag 9 juni 2010 B den haag - Een ex-verslaafde Goe- senaar (32) hoeft niet terug naar de cel. De man is weliswaar in ho ger beroep door het Haagse rechts hof veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijf weken wegens de diefstal van een KIA-bedrijfsbus, maar heeft die al in voorarrest uit gezeten. De Goesenaar is door het gerechtshof vrijgesproken van de eveneens ten laste gelegde diefstal en heling van een bestelbusje. De man is twee jaar geleden door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot drie maanden cel straf Hij had bijna de helft van de ze straf reeds uitgezeten en ging in hoger beroep omdat hij niet terug wilde naar de gevangenis. De Goe senaar is gestopt met drugs. Hij heeft een vriendin en wordt bin nenkort vader. Tegen de man was twee weken geleden door de hof- aanklager een gevangenisstraf geëist gelijk aan het voorarrest als ook een werkstraf van 60 uur. door Henk Postma nieuwdorp - Tijdens de Dag van de Architectuur, op woensdag 23 juni, staan in Zeeland de dorpen Vrouwenpolder en Nieuwdorp centraal. Deskundigen en belang stellenden doen dan per bus beide dorpen aan. In Vrouwenpolder praten de archi tecten, planologen en projectont wikkelaars over de plannen die on langs werden gepresenteerd door een denktank uit het dorp. In Nieuwdorp staat het Sloebos cen traal. De dorpsraad van Vrouwenpolder heeft zich voorgenomen de recent gepresenteerde dorpsplannen scherp voor het voetlicht te breng en. Het gaat daarbij onder meer om het herinrichten van de Fort den Haakweg. Ook wordt tijdens het bezoek be keken hoe de rommelige parkeer plaats bij de supermarkt kan wor Zorgeloos een nieuwe woning kopen Veerhaven Kruiningen appartementen eengezinswoningen Villapark de Vrijburgh West-Souburg luxe woningen in jaren '30 stijl Bel voor meer informatie: 0118 - 641 500 Orisant www.woningverkoopgarant.nl den omgetoverd tot fraai dorps plein. De Dag van de Architectuur is een initiatief van de Zeeuwse architec ten en het Zeeuws Centrum voor Beeldende kunst, vormgeving en architectuur. Vrouwenpolder en Nieuwdorp staan model voor dorpen die ook in tijden van economische crisis en krimp vooruitgang willen boe ken. Bekeken wordt hoe architec ten, planologen en investeerders daar hun steentje aan kunnen bij dragen. De bustocht begint om 12.30 in Middelburg. Belangstellenden kun nen gratis meereizen. Om 13 uur stopt de bus in Nieuwdorp. Daar is een bijeenkomst in het Bevrij dingsmuseum en een wandeling. Om 15 uur arriveert de bus in Vrouwenpolder. Daar is een bijeen komst in het Verenigingsgebouw, een wandeling en een busrit. www.cbkzeeland.nl rilland - Terwijl de bewoners niet thuis waren, is maandag com puterapparatuur gestolen uit een huis aan de Stellestraat in Rilland. Dat moet gebeurd zijn tussen 06.00 en 15.00 uur. De politie beschrijft het als inslui ping, omdat er geen sporen van in braak zijn aangetroffen. Marcel Hogenstein hoorde de uitdrukking van een maat. 'Plannen worden bij laag water in het zand geschre ven'. „Kenmerkend voor onze reis," zegt hij. „We hadden onderweg willen wer ken, maar dat bleek door allerlei formaliteiten niet te doen. In Bar bados bedachten we dat je na het Panamakanaal niet meer terug kan. En dus werd het geen reis om de wereld. We hebben soms de route aangepast aan de ver wachte visite. Ook dat moet je niet doen, want het weer gooit roet in het eten. En telkens als we wat planden, bedachten we met een drie alternatieven. Dat is ver moeiend. Moet je niet doen. Het beste plan is gewoon géén plan." Het stel is ouder en wijzer gewor den. Ascha: „Bij de Cariben denk je aan kalm varen met een rosee- tje in de kuip. Maar zo werkt het SINT PHILIPSLAND Sint Philipsland houdt zaterdag 19 juni de jaarlijkse braderie van 10.00 tot 20.00 uur in de Voorst raat, Kerkring en de Schoolstraat. Er is een kinderbraderie tussen 10.00 tot 12.00 uur aan de Kerkring. 's Middags bakt Ons Boeregoed bab belaars, Veilig Verkeer Nederland demonstreert de kanteltruck. Er is ook een paardentram te zien. Café het Durp toont op groot scherm de WK-voetbalwedstrijd Nederland-Ja pan. 'S-HEER ABTSKERKE Een concert met de titel 'Verlan gen' is zondag 13 juni te beluiste ren in de Kerk van 's-Heer Abtsker- ke. Sopraan Lies Noordhof en alt Marja de Waard worden begeleid door Stoffel Gunst op de piano en Nathalie Verburg op de klarinet. Zij vertolken muziek van Dvorak, Brahms en van Robert en Clara Schumann. Het concert begint om 14.30 uur. Entree is zes euro. GOES De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland houdt zaterdag een dienst in de dagkapel naast de Maria Mag dalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Pastoor J. van Handenhoven uit Sint-Niklaas leidt de eucharistie viering. De oud-katholieken ko men elke tweede zaterdag van de maand samen. De viering begint om 10.30 uur. dus niet. We hadden elke dag 25 knopen wind." Hun relatie heeft er na 22 maan den op de boot niet onder gele den. Marcel: „Je doet altijd alles sa men. Zelfs boodschappen, omdat je te voet niet alles alleen kan dra gen. En dan is twaalf meter boot soms te klein." Ascha: „Op Curasao hebben we mede om die reden - maar ook omdat het stormseizoen was - de boot op de wal gezet en zijn we voor vijf maanden naar Neder land gegaan. Wij zijn nog bij el kaar. Maar in Kaapverdië en in Cu rasao liggen veel verwaarloosde boten met verlaten mannen erop. Want het zijn altijd de vrouwen die er af stappen. We hebben veel zeilers ontmoet die uit elkaar zijn gegaan. We hebben zelfs wissels gezien. Dat de vrouwen bij eikaars mannen aan boord de reis afmaak ten." met Finstral Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN PAC Zonweringen Vlissingen 10118 - 55 20 10 ORANJEGEKTE Stuur uw oranje-foto's naar www.pzc.nl/fotoalbum/oranje2010 EN VERDER Vóór het stemmen nog even de inter views met de lijsttrekkers zien: www.- pzc.nl/specials/lijsttrekkersdebat. BEL VOOR TIPS: 0113-315672 Iets grappigs meegemaakt? Stuur uw almanak naar redgoes@pzc.nl 1 Zierikzeeënaren Ascha Kikstra en Marcel Hogenstein op hun zeilboot 'Live', waarmee zij naar de Cariben en de Verenigde Staten zijn geweest. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85