genwijze bal 3i Portugees Nani mist WK vanwege schouderletsel Noord-Koreanen houden ook in Zuid-Afrika niet van bezoek NIJLCRUISE WAS www.corendon.nl 023-751 06 06 Goed nieuws Robben, schrik bij' Bouiahrouz C* Corendon I NOG NOOIT ZO VOORDELIG ■mmmm Nijlcruise Egypte Classic Verslaggever Barry van der Hooft is in Zuid-Afrika volg hem via www.pzc.nl/wkvoetbal woensdag 9 juni 2010 :o'n 10.000 fans wordt r 70.000 mensen met t. gekocht." „Dit is een groep waarin iedereen met iedereen omgaat. Witte en zwarte tafelsDie kennen we niet." Nigel de Jong mÊJWIÉMt vmm johannesburg - Als alles volgens planning verloopt, sluit Arjen Rob ben het komend weekend in Johan nesburg al aan bij de selectie van Oranje. Robben kreeg gisteravond dat goede nieuws te horen van zijn fysiotherapeut Dick van Toorn. Robben liep zaterdag een klein scheurtje op in zijn linkerham string en even bestond de vrees dat de aanvaller een streep door zijn WK moest zetten. Maar dat doem scenario lijkt nu afgewimpeld te zijn, al wenst bondscoach Bert van Marwijk zich nog niet te laten vast pinnen op een bepaalde datum voor zijn rentree. Een ding is zeker: de eerste wedstrijd van komende maandag tegen.Denemarken komt te vroeg. „Met zijn blessure kun je geen risico's nemen. Bovendien heeft hij na zijn laatste wedstrijd van drie weken geleden, de finale van de Champions League, nog nauwelijks iets kunnen doen." Dat Robben wordt behandeld door een 78-jarige fysiotherapeut, die geen deel uitmaakt van de medi sche staf van Oranje, is voor Van Marwijk geen enkel probleem. „On ze dokter is pas net in Zuid-Afrika aangekomen en heeft gisteren nog om de tafel met Arjen en Van Toorn gezeten. Alles is in goed over- leg gegaan." Gisteren leek er even een zorgen kindje bij te komen: Khalid Bouiah rouz. De verdediger ging tijdens de training door zijn enkel en de kwet suur liet zich ernstig aanzien. Maar na verloop van tijd meldde Van Marwijk dat het allemaal meeviel. De bondscoach verwacht hem van daag gewoon weer op de training. johannesburg - Portugal moet het tijdens het wereldkampioen schap stellen zonder Nani. De voetballer van Manchester United heeft te veel last van een schou derblessure. Nani liep de kwet suur vorige week vrijdag op bij de training, vlak voor vertrek naar Zuid-Afrika. „Na diverse tests zijn we tot de conclusie gekomen dat Nani niet fit genoeg is om aan het WK mee te doen", aldus een ver klaring van de Portugese bond. In de voorbereiding scoorde Nani nog als invaller in de oefenwed strijd tegen Kameroen. Hij was de afgelopen dagen nog positief over een spoedig herstel. Zijn plaats in de selectie wordt ingenomen door Ruben Amorim van Benfica. Bij Japan, één van de tegen standers van Oranje, is onzeker heid over de inzetbaarheid van middenvelder Makoto Hasebe. De door Barry van der Hooft tembisa - Op de groene hekken rondom het Makhulong stadion zit ten gevaarlijk scherpe punten. Komt dat even goed uit, moeten ze bij de Noord-Koreaanse voetbal bond hebben gedacht, want op on verwacht bezoek zitten ze dit WK niet te wachten. De selectie wordt angstvallig van de buitenwereld af geschermd. Maar dankzij de richtlij nen van de Fifa moeten de Aziaten toch zo nu en dan hun onbekende gezichten laten zien. In Tembisa, een township met hon- dérdduizenden inwoners, houden acht bewapende agenten het hek op een kier. Ze kijken erbij alsof ze een groep criminelen tegenover zich hebben. Het is precies vier uur 's middags en met een WK-accredi- tatie mag je naar binnen. De Noord-Koreaanse ploeg blijkt popu lair onder de internationale media. Eigenlijk is dat niet zo gek, want wie zich vreemd gedraagt wordt vaak snel opgemerkt. Zo'n zeventig journalisten klitten in de gang naar het veld samen, om maar zo dicht mogelijk bij de sterspeler van Noord-Korea te kunnen staan. Jong Tae-se is een wonderlijke ke rel van 26, die in Japan is geboren, uit Zuid-Koreaanse ouders. Hij kreeg zijn opvoeding volgens het ge dachtegoed van Chongryon, een pro-Noord-Koreaanse organisatie voor Koreanen die in Japan wonen. 26-jarige middenvelder moest maandagavond de training af breken vanwege rugklachten. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek Hasebe zijn onderrug gek neusd te hebben. „Hij heeft nog steeds pijn. Ik wil niet dat hij zich forceert, maar ik denk dat hij door kan gaan met pijnstillers", aldus bondscoach Ta keshi Okada. Denemarken, dat maandag te gen Nederland speelt, werd giste ren niet getraind door bonds coach Morten Olsen. De zestigjari ge oefenmeester heeft last van een virus en bleef in bed. De afwezigheid van de coach is niet het enige probleem bij de Denen. Arsenal-speler Nicklas Bendtner is nog altijd een twij felgeval voor het treffen met Oran je. Hij kampt met een liesblessu- Jong Tae-Se De spits had een Zuid-Koreaans paspoort, maar wilde alleen voor de grote vijand uitkomen. Zuid-Ko- rea erkent Noord-Korea niet als land en dus is een dubbele nationa liteit niet mogelijk. Dankzij hulp van vage organisaties kreeg hij toch nog zijn Noord-Koreaanse pas poort. Jong Tae-se heeft de bijnaam 'Way ne Rooney van Noord-Korea', spreekt als één van de weinige spe lers Engels en gedraagt zich als een gearriveerde vedette. „Ik ga in ieder duel op het WK scoren", meldde hij een paar dagen eerder al, zon der met zijn ogen te knipperen. Het past bij Jong Tae-se, die af en toe nogal loslippig kan zijn en daar om door de veiligheidsdienst nauw lettend in de gaten wordt gehou den. Op het WK lijkt het resultaat op voorhand al vast te staan: drie nederlagen. „Waarom?", vraagt de spits. „Op het WK van 1966 heeft Noord-Korea de wereld verrast. Dat willen en kunnen wij ook. Onze mentaliteit is zo sterk als die van de Duitsers." In Zuid-Afrika zijn Brazilië, Portu gal en Ivoorkust de opponenten. „We spelen straks tegen Cristiano Ronaldo en Kaka. Die mannen ken ik alleen van televisie. Het zijn voor beelden voor me, maar ik ben niet bang voor ze." Hij moet zich dinsdag samen met zijn ploeggenoten aan de wereld la ten zien. Dan is het gedaan met de besloten trainingen, waarbij het lijkt alsof de staatsgeheimen angst vallig voor vijanden verborgen wor den gehouden. Het is de geheimzin nigheid die past bij het land dat een politieke paria is en door zowat de hele wereld wordt genegeerd. Jong Tae-se: „Politiek en sport zijn twee verschillende zaken. Ik wil er aan bijdragen dat wij het imago van Noord-Korea veranderen." Het is een mooi doel, dat op voor hand onbereikbaar lijkt voor de on derdanen van Kim Jong-il. De kans is groot dat De Geliefde Leider zich zelfs met het trainingsschema op het WK heeft bemoeid. Het is dan ook geen verrassing dat alle media vertegenwoordigers om half vijf worden weggestuurd. Het groene hek wordt snel weer gesloten. VLIEGVAKANTIES •-ÜIWli.u. ï7 flIU EEN EGYPTE Vol Pension Sp. Kijk voor het uitgebreide &Z'. programma op onze website Dag-tot-dag in het kort Dag 1: Na aankomst gaat u per bus van Hurghada naar Luxor. U checkt in aan boord Dag 2: Vandaag brengt u een bezoek aan de Karnak b Luxor tempels. Dag 3: Na het ontbijt een bezoek aan de Horus Tempel in Edfu. Dag 4: U bezoekt vandaag de Lage en Hoge Aswandam Dag 5: In de ochtend heeft u uw tijd vrij te besteden. In de middag zult u een bezoek brengen aan Kom Ombo en diens tempel Dag 6: Rustdag Dag 7: Bezoek aan de vallei der Koningen Luxor (facultatief) Dag 8: Terugvlucht naar Amsterdam Egypte .woorden schieten tekort om zo'n fantastisch land te beschrijven! De schoonheid van het landschap, de vriende lijkheid van de bevolking, de originaliteit van de beschaving en de rijkdom van de kunstschatten kan niemand onverschil lig laten. Een Nijlcruise is dé manier om Egypte met al haar schatten te ontdekken en is een ervaring om nooit te verge ten. Belangrijke hoogtepunten van deze cruise zijn de Horus Tempel in Edfu, de tempels van Karnak en Luxor, de stad Luxor (een waar openluchtmuseum) en de graven in de Vallei der Koningen ...Ga met ons mee op een 8-daagse ontdekkingsreis over de mystieke Nijl I f 2C p r Visum en handelirvj Ice lier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77