niet op een katholiek orgel zeeland 125 PVV IS grote winnaar bij Oranjekoorts in goede banen verkiezing Zwin College Ko en Corrie liepen altijd samen op West-Zeeuws-Vlaanderen n. Zeeuws-Vlaamse scholen leiden Fietstocht buurtdub Den Dullaert Thematisering kleine kernen op laag pitje Ruim 1100 euro voor weeskinderen in Cluj SOKA steunt oma's in Zuid-Afrika woensdag 9 juni 2010 z door Martijn de Koning OOSTBURC - De PW is de grote winnaar van de scholierenverkie zingen op het Zwin College in Oostburg. De partij kreeg gisteren 30 procent van de 344 uitgebrach te stemmen. De WD werd twee de (20 procent), vóór de SP (14 pro cent). Opvallend was ook de zesde plaats van de Piratenpartij (6 pro cent). Docent maatschappijleer Carlos de Smit heeft wel een verklaring voor de goede score van de par tijen uit de 'buitenkant' van het politieke spectrum. „Het stemge drag van jongeren wordt enorm beïnvloed door wat er thuis aan de keukentafel wordt besproken. En ik denk dat er de afgelopen ja ren over veel punten op een vrij extreme manier is gepraat." Waar volwassenen regelmatig als nog besluiten wat gematigder te stemmen dan ze wellicht eerst van plan waren, zetten jongeren hun zin makkelijker door, stelt De Smit. „Bovendien denk ik dat ze wat minder snel overzien wat in de praktijk de consequenties zou den zijn van hun stemgedrag." TERNEUZEN - Het kwartet scholen voor voortgezet onderwijs in de re gio houdt rekening met Oranje koorts. Ze verkorten lesuren en ge ven scholieren de gelegenheid (de len van) de wedstrijd thuis of op school te bekijken. Alleen het op het beroepsonder wijs gerichte ROC Westerschelde past het lesrooster niet aan voor de wedstrijd Nederland-Denemar- ken op maandag 14 juni om 13.30 uur. 'Topsportvriendelijke' school De Rede geeft leerlingen de mees te gelegenheid om de wedstrijd te zien. Alle lessen zijn maandag om 13.10 uur afgelopen, twintig minu ten voor de aftrap. Het Zwin College laat alle lessen slechts veertig minuten duren, om de schooldag om 13.20 uur af te kunnen sluiten. Het Zeldenrust Steelantcollege laat de lessen door lopen tot 13.35 uur, vijf minuten na het begin van de wedstrijd. Het Reynaertcollege in Hulst heeft het lesrooster aangepast om leerlin gen de kans te geven op de hoogte te blijven van het wedstrijdver loop. De lessen zijn ingekort tot 35 minuten, zodat voetbalminnende leerlingen bij het wisselen van lo kaal even kunnen kijken hoe Oran je er voor staat. Net als bij de drie andere middelbare scholen kun nen scholieren de voetbalwed strijd op een groot scherm in de aula volgen. HULST Buurtvereniging Den Dullaert houdt zondag 13 juni een fietstocht die langs mooie plekjes in de omge ving van Heikant voert. De afstand is ongeveer 30 kilometer. Het ver trek is vanaf het Van Ceulenplein tussen 13.00 en 14.00 uur. Deelna me is gratis én inclusief een con sumptie onderweg. Bij slecht weer informatie of de tocht doorgaat via 06 14 32 84 69 (Hans Loykens). TERNEUZEN Het activiteiten in het kader van het project thematisering van de kleine kernen in de gemeente Ter- neuzen worden voorlopig op een laag pitje gezet of misschien hele maal geschrapt. Het budget van 90.000 euro voor de uitvoering van het beleidsplan toerisme wordt volgend jaar met 18.000 eu ro verlaagd. Het project is bedoeld om een aantal dorpen toeristisch beter op de kaart te zetten. HEIKANT Zestig belangstellenden schoven in brasserie du Commerce in Heikant aan tafel voor een aspergemaaltijd voor het goede doel. Er was ook een verloting waarvoor de prijzen beschikbaar waren gesteld door het plaatselijke bedrijfsleven. Met het etentje en de loterij werd uit eindelijk ruim 1100 euro opge haald. Met het geld worden wees kinderen geholpen in het Roe meense Cluj. De aspergemaaltijd wordt jaarlijks gehouden. TERNEUZEN Stichting Ouderenzorg Kanaalzone voelt zich niet alleen 'maatschappe lijk verantwoordelijk' in eigen re gio. SOKA gaat via de Nederlandse non-profit organisatie WorldGran- ny grootmoeders in Zuid-Afrika on dersteunen. In Kaapstad wonen veel oma's die kinderen verloren aan de gevolgen van aids. World- Granny ondersteunt, met een loka le organisatie, vooral oma's bij het zorgen voor het gezond laten op groeien van hun kleinkinderen. nmtiitwri —11 mi >miwi> intuin (^■■■■irtimimii"'tinwwwnitfirmmiiitiwmmw'"iwi«ni"'iïritwmrn'tfrti>iiiihaitiiwmwriwmhi«i ra»iinii ihmhihi iiwihi nnnwhiiir uimhii mii door Wilma Valk SCHOONOIJKE - Het zijn echt Schoondijkse namen, Huigh en Hennekeij. Ze zijn er dan ook ge boren en getogen, Ko Huigh (85) en Corrie Hennekeij (80). Toch kwam het door de oorlog dat ze l dichter bij elkaar kwamen. Giste- ren was het paar zestig jaar ge trouwd. f In 1943 werd Ko tewerkgesteld in l Duitsland. Hij had geluk; hij - t kwam bij een landbouwer onder I Berlijn terecht. „Dankzij mijn va- K der. In mijn identiteitsbewijs K stond als beroep timmerman, dus V was er veel kans dat ik in een fa- K briek zou moeten werken. Vader m maakte het bewijs met een stukje L spek onleesbaar. Ik haalde een nieuwe kaart en liet als beroep landbouwer invullen." Ko werd kind aan huis bij de Duit se boerenfamilie. „Door de bouw van de Muur is het contact jaren lang wat minder geweest, maar na de val van de Muur zijn we er een aantal keren naartoe geweest." Ko keerde in 1945 terug naar Schoondijke. Zijn ouderlijk huis was vernield en zijn familie woon de vlak bij de Dam in een bunker. Ertegenover woonde de familie Hennekeij. Dochter Corrie werkte bij een confectiefabriek in Aarden burg. Ko pakte zijn oude beroep weer op en bleef tot aan zijn vut int de bouw werken. Na zijn werk kwam hij altijd langs de bushalte, waar Corrie uitstapte als ze van haar werk kwam. Ze woonden vlak bij elkaar, dus liepen ze sa men op. „Maar het begon pas echt tijdens een boerenkoopdag," weet Corrie nog. „Er stond een tent en er werd gedanst." Sinds 56 jaar woont het paar aan de Willemsweg, nog geheel zelf standig. Corrie zorgt voor haar Ko, voor het huishouden en voor de tuin; ze is dan ook 'nog maar' tach tig! Samen kregen ze vier kinde ren, waarvan er één twintig jaar ge leden overleed. Nu zijn er ook zes kleinkinderen (de oudste is dertig en de jongste vier), en één achter kleinkind. Samen vieren ze ko mende zaterdag hun diamanten huwelijk. Voor vrienden, buren en kennissen was er gistermiddag een drukbezochte receptie in de Mao- Het echtpaar Huigh leerde elkaar kennen doordat Ko na de oorlog in een neblusser in Schoondijke. bunker woonde, tegenover het huis van Corrie. foto Mark Neelemans Jan Scheele bespeelt het orgel van de hervormde kerk in Oostburg. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75