Speel-o-theek samen met speel-o-theek zeeland j 23 Koorlid Tilly Goossen krijgt Gregoriusspeld Natuurlijk vakmans Auto over de kop, bestuurder ongedeerd Gemeente kort op subsidie oud papier kansarme kinderen in Oekraïne Rode pinguïns nog voor de zomer klaar Germen Modde voorzitter zwembad woensdag 9 juni 2010 Op de Rooseveltlaan, ter hoogte van de rotonde, is gistermiddag rond kwart voor vier een auto over de kop gegaan. De bestuurder, een 54-jarige Terneuzenaar, raakte bij het oprijden van de rotonde ver moedelijk de rand. Daar verloor hij de macht over het stuur, waarna zijn voertuig over de kop ging. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar zijn auto raakte door het ongeluk geheel vernield. TERNEUZEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen de subsidie aan verenigingen voor het ophalen van oud papier in twee jaar tijd terug brengen van vijf naar vier cent per kilo. De fractie van TOP Gemeente belangen is tegen. „Korting op deze subsidie levert niet veel op en door de economische crisis hebbend ver enigingen, door het afhaken van sponsors, toch al veel problemen om hun budget financieel rond te krijgen", reageert fractievoorzitter Giel van Boom. Het aantal Joodse inwoners van Oekraïne. Een heel kleine minderheid, want het land telt in totaal 46 miljoen inwoners. Het overgrote deel daarvan is Oekraïner of Rus. Het Coeiedoelenwinkeltje en de speel-o-theek zijn ondergebracht in dezelfde ruimte in gemeenschapscentrum Den Dullaert. De openingstijden zijn dins dag en vrijdag van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur. BRESKENS De veelbesproken rode pinguin- beelden staan nog voor het zomer seizoen bij de jachthaven in Bres- kens. De beesten komen te staan op een twaalf meter hoge, verwoes te stelling en staan daarmee sym bool voor de klimaatverandering. Het ontwerp van kunstenaar Willi am Sweetlove wordt gemaakt in op dracht van de jachthaven. Een aan tal omwonenden heeft zich verzet tegen de komst van het kunstwerk. AARDENBURG Germen Modde is de nieuwe voor zitter van de Stichting Recreatie- bad Elderschans, het zwembad in Aardenburg. Modde volgt Jan de Ridder op. De Ridder was de drij vende kracht achter de 'reddingsac tie' voor het zwembad, toen de ge meente Sluis dat vorig jaar wilde sluiten. Hij blijft wel actief in 'Nieuw Elan', het samenwerkings verband dat het sportpark nieuw le ven in wil blazen. TERNEUZEN Tanny Malschaert uit Hulst exploiteert sinds begin deze maand het Goeiedoelenwinkeltje en de speel-o-theek in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. foto Mark Neelemans 1. Onteigening voor Plan Perkpolder 2. Rode pinguïns in Breskens 3. Geen geld voor sportdag Axel EN VERDER Stem op onze stelling 'Goed idee van Zeeuws-Vlaams Platform over tunnel' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.tmcwoonwinkels.nl E3 ftirkeffiroi'p UULTI LOER .Multi Vloer"' is de professionele aanbieder van parket- en laminaatvloeren. Wij kopen in met zo'n 50 collega's van Parketgroep Nederland. Alie vloeren worden door onze eigen ervaren parketteurs geïnstalleerd. TMC Goes l Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 KLOOSTERZANDE - Tilly Goos- sen-Jonkheijm uit Kloosterzande is gisteravond verrast met het erete ken van de Gregoriusvereniging, een hoge kerkelijke onderschei ding. Ze zingt al 25 jaar in het koor van de parochie van Ter Duinen en miste in die jaren volgens vi- ce-voorzitter Jo Collet van het kerkbestuur geen enkele repetitie. Ook tijdens de erediensten heeft Goossen-Jonkheijm bijna nooit verstek laten gaan. Kerkbestuurder Collet reikte de onderscheiding vanwege al haar verdiensten uit aan het koorlid na afloop van de wekelijkse repetitie in de kerk aan de Groenendijk. Tilly Goossen-Jonkheijm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73