Enthousiasme voor krulbollen stijgt Zeeland Haringen smaken in hele regio intratuin Bewoners mogen voetbal kijken 29 24 en 25 BUITENBANEN Voorzitter Molenzicht hoopt sport ook buiten IJzendijke populairder te maken ZEEUWS-VLAANDEREN ii door René Hoonhorst ijzendijke - Krulbolclub Molen- zicht uit IJzendijke heeft er het laatste jaar ruim dertig leden bij ge kregen en telt er nu ongeveer 115. Woordvoerder Andy de Schipper hoopt dat de aanleg van acht nieu we buitenbanen de bolsport de ko mende jaren voor nog meer (jon ge) mensen aantrekkelijk maakt. Onder de bezielende leiding van bestuurslid De Schipper, ondanks zijn slechts 37 jaar recordkam pioen in de regio, maakte Molen- zicht zich vorig jaar sterk om het krulbollen meer aanzien te geven. De Schipper: „De bolsport hoort tot de volkscultuur van Zeeuws- Vlaanderen. Die folklore moeten we koesteren en niet verloren la ten gaan." De eerste Mauritsbolling, een inter nationaal krulboltoernooi op spe ciaal aangelegde buitenbanen, werd vorig jaar met een groot scheepse publiciteitscampagne om geven. De belangstelling viel welis waar iets tegen, maar het festijn trok tijdens een prachtig juliweek- eind wel veel aandacht. Molen- zicht slaagde er het afgelopen jaar ook in een kleine jeugdafdeling met tien leden op te zetten en ook wat 'jeugdiger' volwassenen aan te trekken. „Onder de vijftig ben je nog jong, gold tot voor kort voor krulbollers. Maar Molenzicht telt nu ook wat meer leeftijdsgenoten van mij en zelfs wat twintigers." Vooral plaatselijke voetballers voe mmmssmmssw len zich aangetrokken tot het krul bollen. „Het voetbalseizoen ligt in de zomer stil. Die mannen vinden het prachtig om onder het genot van een pintje op de bolbaan ac tief te zijn", weet De Schipper. Hij hoopt dat de nieuwe buitenbanen nog meer mensen enthousiast ma ken voor het bollen. Veel oude le den hebben het niet zo voorzien op buiten bollen, omdat de zand- banen een heel andere techniek vergen. Nieuwelingen worden juist vooral getrokken door - zeker in de zomer - lekker in de buiten lucht bezig te kunnen zijn. De tweede Mauritsbolling van 30 juli tot en met 1 augustus, waarbij onder meer het open Nederlands Kampioenschap wordt gehouden, geeft kandidaatbollers uit de wijde omgeving nog eens de kans om op ontspannen wijze kennis te ma ken met het krulbollen. De Schip per hoopt dat Molenzicht nog ver der groeit. „Het mooiste zou zijn dat alle clubs in de regio hun le dental zien groeien." SLUIS - Bewoners van de Gouver neurstraat in Sluis mogen van de gemeente Sluis een groot scherm plaatsen in een plantsoen in hun straat om samen het WK voetbal te kijken. Eerder leek het erop dat de groep een vergunning moest aanvragen. Dat vindt de gemeente nu toch niet nodig. Er is afgespro ken dat de bewoners de straat vrij houden en eventuele schade aan het plantsoen zelf herstellen en an ders betalen. Sluis krijgt eerste Zeeuwse tankstation voor rijden op alcohol Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SLUIS - Dikke maatjes grijnsden gis teren visliefhebbers ook in Zeeuws-Vlaanderen vanuit elke viswinkel en supermarkt aan. Aan de randen van de regio - in Sluis en Hulst - werden de maatjes weer officieel ten doop gehouden tijdens een haringparty. In Sluis liet de familie Pfaff het op het laatste moment afweten. Maar vispromotor en oud-burgemeester Cees van Liere vond het niet erg de 'eerste' haringen te krijgen uit handen van een blonde schone. Het vaatje waarin de maatjes za ten, werd hem overigens aange reikt vanaf een stoere trekker- trek-tractor: de monstertruck. Hoewel uitbater Edwin Verstraete van de Korenbeurs het schenken van 'corenwijn' tijdens de Hulster haringparty heeft afgezworen, liet hij de maatjes weer in sterke drank zwemmen. „We moesten de zilte lekkernij toch echt een keer combineren met zeewierjenever van het Breskense slijterijmeisje Pe tra de Boevere. Door een bodem pje te schenken, houden we de ge zelligheid in de hand." Het haring happen bracht 3000 euro op voor de bouw van een reus uit de tijd van Maximiliaan. Die gigant moet in de toekomst tijdens de Vesting- dagen door de stad paraderen. Cees van Liere laat het eerste maatje naar binnen glijden. foto Mark Neelemans Een protestant mocht niet op een katholiek orgel Woensdag 9 juni 2010 Deze week: 'Vingerhoedskruid. Decoratieve zomerbloeier, hoogte 80 cm. Van 8,99 NU PER STUK zaterdag Max. 3 artikelen per klant Koopavond donderdag en vri|dag. Intratuin Koudekerke Gaigeweg 5 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71