12 if Jagers op het goud woensdag 9 juni 2010 Twee verloren finales, in 1974 en 1978, zijn tot dusver de belangrijkste wapenfeiten van het Nederlands elftal op wereldkampioenschap pen voetbal. Lukt het Oranje de komende weken dan eindelijk wel om mondiaal de beste te worden? Bondscoach Bert van Marwijk hoopt dat doel in elk geval met de volgende 23 spelers te bereiken. door Leon ten Voorde Maarten Stekelenburg Keeper Geboortedatum 22-09-1982 Club Ajax Wie heeft het nog over Edwin van der Sar? Bijna niemand. Een groter compliment kun je Maarten Steke lenburg niet maken. De twijfelaar is een vaste waarde geworden. André Ooijer Verdediging Geboortedatum 11 -07-1974 Club PSV WK is laatste klus voor Ooijer. Het moet raar lopen, wil hij basisspeler zijn. Terugkeer bij PSV verliep te leurstellend, want door vormverlies zat hij regelmatig op de bank. Demy de Zeeuw Middenveld Geboortedatum 26-05-1983 Club Ajax Van aanvallende middenvelder ge transformeerd tot dienende speler, die de balans bewaakt. Als Mark van Bommel of Nigel de Jong er niet zijn, moet hij het gat opvullen. Michel Vorm keeper Geboortedatum 20-10-1983 Club FC Utrecht Is al tijden geruisloos de tweede man van Oranje. Toen de strijd los barstte om de derde plek in de se lectie voor het WK, hoorde je nooit zijn naam. Een goed teken. Giovanni van Bronckhorst Verdediging Geboortedatum 05-02-1975 Club Feyenoord Wanneer speelt hij zijn laatste duel in zijn loopbaan? Op 11 juli, Johan nesburg, dag en plek van de finale? Wat een afscheid zou dat zijn na meer dan honderd interlands. Ryan Babel Voorhoede Geboortedatum 19-12-1986 Club Liverpool Moet zo snel mogelijk weg bij Liver pool, want anders dreigt zijn car rière definitief in het slop te gera ken. Is in de pikorde van Oranje voorbijgestreefd door Eljero Elia. Ibrahim Afellay Middenveld Geboortedatum 02-04-1986 Club PSV PSV is tevreden over zijn ontwikke ling, de buitenwacht vindt dat hij een matig jaar doormaakte. Snakt naar grote club in grote competitie, maar hoe groot is de interesse? Klaas-Jan Huntelaar Voorhoede Geboortedatum 12-08-1983 Club AC Milan Moet vrezen dat hij de stand-in wordt van Robin van Persie als cen trumspits. Heeft bij AC Milan dit seizoen te weinig gespeeld om aan spraak op meer te mogen maken. Bert van Marwijk Coach Geboortedatum 19-05-1952 Staat na een relatief eenvoudige aanloop van twee jaar voor zijn eer ste echte grote klus. Weet hij de juiste snaar te raken bij de getalen teerde spelers van Oranje? Joris Mathijsen Verdediging Geboortedatum 05-04-1980 Club HSV Over zijn plek bestaan allang geen twijfels meer. Mathijsen is een ze- kerheidje, altijd. Heeft voor zichzelf wat goed te maken, want zijn club HSV kende een zwak seizoen. Rafael van der Vaart Middenveld Geboortedatum 11-02-1983 Club Real Madrid Bleef tegen ieders advies bij Real Madrid en knokte zich uiteindelijk terug in de basis. En dat niet alleen, Van der Vaart werd zelfs een be langrijke speler bij de Koninklijke. Sander Boschker Keeper Geboortedatum 20-10-1970 Club FC Twente Levend bewijs dat jongensboeken geschreven kunnen worden als je bijna 40 bent. Kampioen met Twen te, bekroonde superseizoen met een plek in de WK-selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56