41 binnenland Het debat van de laatste kans TOQS VERKIEZINGEN Het gat tussen de WD (34) en de PvdA is in de jongste pei ling van Maurice de Hond geslonken van zes naar vier zetels. Gisteravond gingen de fractievoorzitters nog een keer in debat. Pleegzus van Willeke: politie zal niets vinden Drol levert veel op Advertentie vernield Vader levert zoon na overval af bij politie PW grootste volgens middelbare scholier woensdag 9 juni 2010 DE VERKIEZINGEN De fractievoorzitters tijdens het laatste verkiezingsdebat van gisteravond. Het is vandaag D-Day voor de politieke partijen. Na vier weken campagnevoe ren is vanavond laat bekend welke partijen zich in de kie zersgunst mogen verheu gen. door Hanneke Keutjes en Lianne Sleutjes DEN HAAG - Daar schoven ze gister avond weer over de buis: de lijst trekkers van de politieke partijen. Gestropdast of gejurkt, maar in elk geval geschminkt voor het NOS-debat. Nog een keer debatteerden zij voor de verkiezingen en probeer den ze elkaar vliegen af te vangen. Op het gebied van economie, socia le zekerheid en zorg. Dertien uur voordat de stembus sen opengaan, staat er nog veel op het spel. Onderzoek heeft uitgewe zen dat veel kiezers pas op het al lerlaatste moment de knoop door hakken, ook in deze campagne die vooral ging over de tegenstelling tussen links en rechts. Een goede prestatie in het slotde bat kan nog net wat stemmers over de streep trekken. Die was gisteren niet iedereen ge geven. Bij veel lijsttrekkers leek gis teren de campagnemoeheid toe te slaan. Het was een herhaling van zetten. Ooit originele oneliners klonken nu sleets. Alleen SP-lijst- trekker Emile Roemer scoorde met een opmerking tegen Geert Wilders, die hij verweet niet aan dure woningen te tornen: „Het geld van Henk en Ingrid sluist u door naar de villa van Frederik-Jan van Hier tot Gunder." Mark Rutte (WD) kreeg weer het verwijt dat hij de zwarte kant van zijn programma wegpoetst, zowel van Femke Halsema (Groenlinks) als van CDA-lijsttrekker Jan Peter Balkenende. Opnieuw omzeilde hij vragen over het betalen voor huisartsbezoek en de hoge huur- stijgingen. Dat kwam hem op kri tiek te staan van Halsema. „Gaat u nou voor die maatregelen staan. Een premier moet eerlijk en ver trouwenwekkend zijn", riep zij hem toe. Balkenende op zijn beurt kreeg van Rutte voor de voeten gewor pen dat zijn laatste kabinet niets voor elkaar heeft gekregen. „Goed kope kritiek. Het CDA loopt niet weg voor zijn verantwoordelijk heid", aldus Balkenende. Voor PvdA'er Job Cohen lijkt de verkiezingsdag net iets te vroeg te komen. Hij stak beter in zijn vel dan in eerdere debatten. Zo pareer de hij de kritiek van Rutte die vindt dat de PvdA te weinig doet om de overheidsfinanciën snel op orde te brengen. Cohen: „U wilt de economie een kickstart geven maar ik ben bang dat het een elektroshock wordt." PW'er Geert Wilders wilde ande re lijsttrekkers tot de afspraak dwingen dat er voldoende ver pleegkundigen zijn in verzorgings huizen. Maar die wens hebben alle par tijen, aldus Rutte. D66-lijsttrekker Alexander Pecht- old wilde van de WD-leider we ten of hij de PW nou wel of niet uitsluit als kabinetspartner. Rutte zei wederom geen partij uit te slui ten. De WD schommelt in de pei lingen rond de 35 zetels en lijkt daarmee het voortouw te mogen nemen bij de coalitievorming. Moeilijkheid bij de vorming van DEN HAAG - Als het aan middelbare scholieren ligt dan is de PW van daag de grote winnaar van de Tweede Kamerverkiezingen. De partij haalde bij de Scholierenver kiezing dertig zetels. De WD ein digde op de tweede plaats (28), ge volgd door de PvdA (25). foto Robert Vos/ANP een kabinet is dat Wilders onver kort vasthoudt aan een AOW-leef- tijd van 65 jaar, net als de SP overi gens. Dat bracht Rutte tot de con statering dat een kabinet met de PW moeilijk zou worden. De SP, winnaar van vier jaar gele den, staat nu op 12 zetels. Het CDA krijgt er zes. D66 steeg naar veer tien. De overige zetels gaan naar: GroenLinks (13), CU (4), Partij voor de Dieren (7), SGP (2), Trots op Ne derland (1). De Piratenpartij wordt met 8 zetels rijkelijk bedeeld. KOEKANGE - „Van een doorbraak in de zaak van de vermiste Wille ke Dost is geen sprake, want de po litie zal niets vinden in de boerde rij in Koekange." Dat zei dochter Mieke van de gearresteerde pleeg moeder gisteren. Haar moeder en haar jongste broer worden ver dacht van betrokkenheid bij een misdrijf tegen pleegdochter Wille ke. „Het is machtsvertoon. De poli tie en justitie lijken zo de gemaak te fouten te willen overschreeu wen. Het waren mijn ouders die telkens geprobeerd hebben groot scheepse onderzoeken in gang te zetten. Maar de vermissing kreeg nooit de aandacht die wij wilden." PAUL KUSTERS verkiezinsen AMSTERDAM Een liefhebber van uitwerpselen heeft gisteren bij veilinghuis Chris tie's 7500 euro neergeteld voor een drol. De keutel kwam onder de ha mer tijdens een veiling van heden daagse kunst. De drol is overigens kunstmatig gefabriceerd door de Vlaamse kunstenaar Wim Delvoye (1965). NIEUW-VENNEP Een 35.000 vierkante meter grote advertentie voor de Partij voor de Dieren in een graanveld naast de Kaagbaan in Nieuw-Vennep is ver nield. Van de vernieling is aangifte gedaan. De agrariër Jan Ham, op wiens land de advertentie was in gezaaid, vermoedt dat de dader in het weekeinde met een chemisch goedje aan de slag is geweest. TILBURG Een Tilburgse vader heeft zijn 18-ja- rige zoon maandagavond bij de po litie afgeleverd, nadat hij hem op internet herkende als overvaller. De vader herkende, na een tip van een vriend, zijn zoon op bewa- kingsbeelden die door de politie op YouTube waren gezet. Daarop was te zien hoe twee jonge man nen in maart een vrouw overvie len bij een geldautomaat in Til burg. Toen zijn zoon de beroving bekende, nam zijn vader hem mee naar het politiebureau, waar hij is ingesloten. Een balletjespistool dat vermoedelijk is gebruikt bij de be roving, is aangetroffen in de wo ning van de verdachte. De bewakingsbeelden waren eer der getoond in het landelijke pro gramma Opsporing Verzocht. TOO& EN HENKONL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4