coffeeshops onzeker geworden Prescarï zeeland 13 DELSCHER Breekpunten 'Anderen moeten handen vuil maken bij bevoorrading' WK ACTIE! André Beckers commentaar WK-expo in Voetbal Experience DEZE WEEK Vanaf 2 stuks, korting 'Zorgsaamsalaris binnen de norm' 'tiwaaüii tal Body Scan woensdag 9 juni 2010 Het voortbestaan van vier coffeeshops in Goes, Tèrneuzen en Vlissingen is onzeker nu er (straf)zaken lopen tegen de eigenaren van deze ondernemingen. Advocaat André Beckers vindt het zorgelijk dat in Zeeland en enkele andere regio's het Openbaar Mi nisterie actief jaagt op coffeeshops. „Daaruit blijkt dat de verschillende parketten aan politiek doen. En blijkbaar verschilt per parket de politieke kleur." De verkiezingscam pagne is achter de rug. En daar is vrij wel niemand rou wig om. De politici zijn bekaf en veel kiezers zijn het beu. Er werd tijdens deze campagne zelden hard op de man ge speeld. Niemand werd gedemo- niseerd. Toch is het maar de vraag of het voor de kiezers een aantrekkelijke campagne was. Voor visies was meestal min der ruimte dan voor oneliners en uitkomsten van doorbereke ningen van het CPB. Opvallend was voorts de alomtegenwoor digheid van de politici. Of het nu ging om social networks of showprogramma's, er viel niet aan te ontkomen. Diverse politici formuleerden tijdens hun jacht op kiezers breekpunten. Dat legt een zwa re hypotheek op de formatie. De formateur krijgt het toch al niet gemakkelijk, want moge lijk zijn er voor het vormen van een coalitie drie of vier partijen nodig. Met alle breekpunten die inmiddels op tafel liggen wordt dat een moeilijke opgave. De po litici hebben met deze breek punten zichzelf en het land een slechte dienst bewezen. Coffeeshops moeten een leverancier zien te vin den die de softdrugs op afroep levert. De coffee shophouder mag de opslag en be voorrading niet zeifin beheer ne men. Ook mag hij geen al te nau we banden onderhouden met zijn cannabisleverancier(s), want an ders kan er sprake zijn van straf baar medeplegen, aldus strafrecht advocaat André Beckers. Sinds de veroordeling op 25 maart van Checkpoint door de Middel burgse rechtbank wordt in de we reld van de coffeeshops gepraat over de gevolgen van het vonnis. FILMZAAL WINNEN? Stem op je favoriete boekverfilming en win een privé-voorstelling! Doe mee op www.pzc.nl/filmbythesea Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl Mooie Oranjefoto gemaakt? Zet 'em op www.pzc.nl/foto Beckers concludeert na bestude ring dat een coffeeshop niet ge dwongen wordt in strijd met de opiumwet te handelen bij het be voorraden van de shop. „De cof feeshop moet er in de ogen van de magistratuur voor zorgen dat ande ren 'vuile handen' maken." Deze werkwijze biedt volgens de advocaat van Checkpoint echter geen garantie dat er niet vervolgd wordt. Hij citeert de rechters die in het Checkpointvonnis stelden: 'aan de levering aan de achterdeur wordt door justitie geen prioriteit gegeven als een coffeeshop zich aan de gedoogverklaring houdt en de overlast en omvang beperkt is'. Hij wijst er vervolgens op dat ook volgens de Middelburgse recht bank er geen normen gelden voor de omvang van een coffeeshop. Beckers: „Dat soort normen wor den kennelijk van geval tot geval onzichtbaar bepaald." Hij wijst er wel op dat coffeeshop houders forse problemen kunnen krijgen met de belastingdienst als er gewerkt wordt met vaste leve ranciers en zelf geen cannabis in voorraad houdt. „Het inschakelen van een leverancier ziet de belas tingdienst als een constructie. Het is wrang dat de overheid niet in middelburg - In het voetbalmu seum in Middelburg is tot en met september een expositie te zien met allerlei (spelers)attributen van vervlogen wereldkampioenschap pen voetbal. Alle officiële wedstrijdballen vanaf 1970 zijn te bewonderen als onder deel van de expositie. De ballen zijn voorzien van het officiële lo go. Adidas Nederland heeft ze ge schonken. Te zien zijn verder KNVB-oranje- paspoorten voor de supporters, faxen van NOC/NSF en de Bel staat is om met één mond te spre ken, zo concludeert de raadsman. Checkpoint werd door de recht bank ook veroordeeld voor mede plichtigheid bij het uitvoeren van cannabis. Coffeeshops in andere gemeenten hoeven volgens Beckers niet bang te zijn voor een dergelijke veroordeling omdat dat deel van het vonnis gebaseerd is op een aanvullende regel in de Ter- neuzense gedoogverklaring. Hij wijst er wel op dat die specifieke regel selectief wordt toegepast. „Miami verkoopt ook nu nog aan buitenlandse klanten maar wordt daar niet op aangesproken." ir ww rata— gische voetbalbond na het winnen van het EK in 1988, draaiboeken van het Nederlands Elftal uit 1990, een plaquette met het logo van Ita lia '90 en een zilveren schaal ge schonken door de Argentijnse voetbalbond aan de KNVB tijdens de finale Nederland-Argentinië op het WK van '78. Het officiële bidbook, dat ervoor moet zorgen dat het WK in 2018 of in 2022 naar Nederland en Bel gië komt is ook te zien. Johan Cruijffen Ruud Gullit overhandig den het vorige maand aan de Fifa. 25% Grote Markt 11-13, Goes terneuzen - Paul Rademacher, di recteur van Zorgsaam Terneuzen verdient 235.000 euro en niet ruim 330.000. Zijn salaris bij Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen wordt af getrokken van dat van Zorgsaam. „De salarissen vallen binnen de norm", zegt een woordvoerder. Dat ze aan de bovenkant van die norm zitten, erkent ze. „Maar we hebben een complexe organisatie." Homegrow Checkpoint Terneuzen gesloten Felix Binicewicz foto's Peter Nicolai, Ronald den Dekker, Willem Mieras en Lex de Meester (Nieuwe kliniek in Baarn) GRATIS 24 uur peroag "Prescan vertelde mij dat er bij I op de 50 mensen een tumor wordt ontdekt. Gelukkig weet ik nu dat ik gezond ben!" - John de'Wolf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3