Voortbestaan aantal 21 zeeland Wat staat er op jouw spandoek? Zwanenzang PZC woensdag coffeeshops De uitspraak van de Middelburgse rechtbank in de strafzaak door Ernst jan Rozendaai tegen de eigenaar van het Terneuzense Miami kan grote gevolgen hebben voor andere Zeeuwse coffeeshops. De krant 5 weken voor 15 euro! woensdag 9 juni 2010 Geen dierder plek voor hem op aard Geen oord ter wereld hem meer waard Dan, waar beschermd door dijk en duin Ons toelacht Cats' oude huis en tuin Waar hij nu bijna acht jaar woont Maar zijn premierschap niet bekroont Al klinkt nog zijn benepen stem: 'Ik worstel moedig en ontzwem!' Het land dat fier zijn zonen prijst En ons met trots de namen wijst Van Bestevaer en Balkenende Redders uit 's lands grootste ellende Die juist met tegenwind hun fiets op stappen En dan gewoon wat harder trappen Moet hij die onverschrokken riep: 'U lacht zo lief Nu in de nacht verdwijnen als een dief? Gij Zeeland, zijt ons eigen land Wij dulden hier geen vreemde hand Die over ons regeeren zou Aan onze vrijheid zijn wij trouw Wij hebben vandaag slechts één keus Balkenende voor Zeeland, da's de leus Al liet hij Nederland onder zich vertrutten Hier blieven wij geen Cohen of Rutte. (op de wijs van het Zeeuws Volkslied) COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestern-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 'Ibezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Emile Calon Sinds 2008 is het aantal cof feeshops in het Zeeuwse met 33 procent vermin derd. Van negen naar zes. Het voortbestaan van vier van die zes is ook nog eens onzeker om dat Openbaar Ministerie en over heid zaken hebben aangespannen tegen de eigenaren. Zo probeert de gemeente Vlissingen al meer dan een jaar Home Grow in de Kasteelstraat te sluiten. Volgens burgemeester Wim Dijkstra duurt de procedure zo lang omdat er fou ten zijn gemaakt. Hij zet echter door en verwacht dat over enige tijd de Middelburgse rechtbank een oordeel mag uitspreken over het sluitingsbevel. Ondertussen heeft het er alle schijn van dat het OM in het Zeeuwse serieus jaagt op coffee shops. In mei 2008 werd na een in val Checkpoint (Terneuzen) geslo ten. Twee weken later startte een onderzoek tegen Miami (eveneens Terneuzen) en vorig jaar begon ook een onderzoek tegen de eige naar en drie medewerkers van de Goese coffeeshop Aarden. Omdat die eigenaar ook een zaak in Vlis singen heeft kan een veroordeling van hem gevolgen hebben voor de shops in beide steden. Volgens het OM worden in de zaak tegen de Goese coffeeshop- houder de vier verdacht van bezit en verwerking van ongeveer hon derd kilo hennep. Het onderzoek is, aldus Elke Kool (OM), zo goed als afgerond. Ze weet echter nog niet wanneer het viertal voor de rechtbank moet verschijnen. Morgen doet de Middel burgse rechtbank uit spraak in de strafzaak te gen de eigenaar en de bedrijfslei der van Miami. Het Openbaar Mi nisterie eiste twee weken geleden tegen de eigenaar een boete van 40.000 euro, een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en een werkstraf van 180 uur. De bedrijfs leider moet van justitie ook een voorwaardelijke celstraf krijgen en een werkstraf van 240 uur. Die voorwaardelijke celstraf vormt volgens de raadslieden Mark Duns- bergen en Eduard Smit het groot ste probleem. Wie een dergelijke straf achter zijn naam heeft staan, Voetbalfan en creatief met taal? Bedenk dan een leuke 'woorddribbel' en zet die op een virtueel spandoek. De PZC biedt voetballiefhebbers vanaf vandaag de mogelijkheid om in de aanloop naar het WK voetbal en ook tijdens het toer nooi een eigen spandoek te ma ken. U kunt hiervoor terecht op de site van deze krant: www.pzc.nl/jouwspandoek.nI U krijgt daarbij de gelegenheid een kreet in te vullen. Elke dag kan volgens hen nauwelijks nog opereren in de wereld van de cof feeshops en softdrugs. Smit spreekt zelfs van een beroepsver bod. Daar komt ook nog eens bij dat ie mand met een dergelijke veroorde ling achter zijn naam, zijn gemeen telijke gedoogbeschikking voor een coffeeshop kwijt kan raken. De gemeente Terneuzen wil op voorhand niet aangeven of de eige naar van Miami daarvoor moet vrezen. Volgens een woordvoerder moet daar nog naar gekeken wor den. Het OM wil nog niet vooruitlopen op de rechtszaak tegen de eige naar van de Goese en Vlissingse coffeeshop en zijn medewerkers. Gezien de eisen tegen Miami vreest raadsman Martijn van der Want op zijn minst ook een voor waardelijke celstraf waardoor die ondernemer, als de rechtbank de eis volgt, zich ook moet afvragen of hij zijn bedrijf kan voortzetten. Van der Want: „In ieder geval loopt de ondernemer dan het risi co om voor langere tijd in een cel te belanden als hij, of een mede werker, wordt betrapt bij de nu eenmaal noodzakelijke bevoorra ding van zijn gedoogde shop." Van der Want is van me ning dat justitie op deze manier het strafrecht ge bruikt voor het sluiten van en te rugdringen van gedoogde coffee shops omdat de Zeeuwse overhe den, met uitzondering van de ge meente Middelburg, terughou dend zijn in hun optreden tegen deze ondernemingen. Volgens justitie is er geen sprake van extra aandacht voor de Zeeuw se coffeeshops. Officier van justi tie Esther Bethlehem zei twee we ken geleden met nadruk dat de zaak tegen Miami 'echt niets te ma ken had met Checkpoint'. Dunsbergen liet duidelijk merken die bewering niet te geloven. Hij wees erop dat in januari 2008 het OM getipt werd en dat het onder zoek maanden later, twee weken na de inval bij Checkpoint, startte. Van der Want stelt dat het lande lijk beleid is om geen prioriteit te geven aan de aanvoer naar coffee shops. „In Zeeland wordt echter intensief en gericht op de zogenaamde ach- krijgt één van de teksten een eer volle plek op de WK-pagina van deze krant. Uw naam wordt daar bij vermeld. Op de site zijn uiter aard alle inzendingen te lezen. Het WK voetbal begint vrijdag met de wedstrijd tussen Zuid-Afri- ka en Mexico. Het Nederlands elf tal komt maandag 14 juni voor het eerst in actie. Oranje speelt dan in Johannesburg om 13.30 uur tegen Denemarken. Daarna volgen nog poulewedstrijden tegen Japan (19 juni) en Kameroen (24 juni). Coffeeshops in Zeeland In een paar jaar tijd is het aantal coffeeshops in het Zeeuwse met 33 procent verminderd. Van negen naar zes. Het voortbestaan van vier van die zes is ook nog eens onzeker omdat het OM en de overheid rechtszaken hebben aangespannen tegen de eigena ren. Vlissingen Middelburg Goes Terneuzen totaal Sixty Two en Roxy gesloten. Middelburg heeft geen coffeeshops meer. terdeur gerechercheerd. Er vinden observaties plaats en telefoons worden getapt." Hij vindt dat in strijd met de geest van het gedoogbeleid. „Want cof feeshops moeten nu eenmaal be voorraad worden. Dat weet je op het moment dat je gedoogt" Raadsman André Beckers uit Maastricht, de advocaat die zich ge specialiseerd heeft in softdrugza ken, vindt de Zeeuwse jacht op coffeeshops ook opvallend. Hij ziet echter dat ook in sommige an dere regio's justitie veel aandacht geeft aan coffeeshops. Hij vindt dat zorgelijk 'omdat daaruit blijkt dat de verschillende OM-parket- ten aan politiek doen'. Stellig: „En blijkbaar verschilt per parket de politieke kleur." Ja, ik neem de PZC en ontvang, de eerste 2 Weken gratis en neem aansluitend: □'een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA!4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA 14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 - Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In hel colofon heft u nadete informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2