zeeland 123 komt dichterbij V>& Tuin kamer Van drie naar twee gebouwen Cohen wint op Cypressenhof Rommelmarkt voor dorpskerk en Gambia Bieb Kapelle begint met uitleen e-readers Danker Jan Oreel signeert in Goes Praktijk voor Fysiotherapie "Mazzinilaan" -wijk Griffioen- PvdA uit forse kritiek op ex-SP-duo woensdag 9 juni 2010 w Weihoek 14 4416 PX kruidingen 011357 2406 www.deluin-kamer.nl roor een moment ran rust Tuinmeubelen Parasols Barbecues Buitenverlichting Spa's Sauna's Potte rie Woonaccessoires AACTEKERKE Op het Dorpsplein in Aagtekerke wordt zaterdag 12 juni vanaf 09.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst gaat voor veertig pro cent naar de stichting Steun en Op bouw Gambia (Afrika), tien pro cent is voor de Voedselbank Wal cheren en de helft voor het onder- houdsfonds van de dorpskerk. Kapelle De bibliotheek van Kapelle begint vanaf medio juni met het uitlenen van e-readers. Ze is de eerste van Zeeland. Middelburg heeft test exemplaren liggen, maar die wor den niet uitgeleend. Zeeuws-Vlaan- deren heeft plannen om ze uit te le nen, maar is nog niet zover. Chinees Indisch restaurant POM LAY" Wij dragen vandaag onze zaak over aan een nieuwe eigenaar en willen U allen hartelijk bedanken voor uw vertrouwen in de afgelopen twintig jaar. Na een verbouwing zal de nieuwe eigenaar U van harte welkom heten in het eerste Japanse restaurant van Zeeland. Familie GUO GOES Tekenaar Danker Jan Oreel is zater dag 12 juni in boekhandel Het Paard van Troje in Goes om zijn nieuwe boek te signeren. Tussen 13.30 tot 15.30 uur zet hij voor wie wil een tekeningetje in zijn strip boek 'Zeeland, van Nehalennia tot Westerscheldetunnel, 2000 jaar ge schiedenis in strip'. Het stripboek over de Zeeuwse ge schiedenis verscheen vorige week bij de boekhandel aan de Lange Vorststraat De praktijk van Mevr. A. Bervoets, Mazzinilaan 1 is per 1 juni overgenomen door Mevr. J. van Hoorn-Mélis. Mevr. J. van Hoorn en Mevr. A. Bosman zetten de praktijk enthousiast voort. Voor afspraken: 0118 625337 of 0615 304358. Bijna honderd leerlingen van de Cypressenhof brachten gisteren hun stem uit bij de kinderverkiezingen. De PvdA won. foto Lex de Meester middelburg - Als het aan de Mid delburgse kinderen van de Cypres senhof ligt, wordt lob Cohen de nieuwe minister-president. Bij de kinderverkiezingen op de school won de PvdA met 24 van de 93 stemmen. Alleen leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de school brachten hun stem uit. Dat deden ze in de echte stemhokjes die vandaag ook wor den gebruikt. Met het echte rode potlood. Er was alleen een andere stembus, om problemen te voorko men. „We hebben een week lang aan- dacht aan de verkiezingen be steed", vertelde juf Jeanette van Loo. „In het begin vonden ze het veel te moeilijk. Maar ze bleken sommige namen ook wel te ken nen. Wilders, Balkenende, Rutte, Cohen en Halsema waren wel be kend. Maar waarom ze op welke partij stemmen, vinden ze nog steeds moeilijk uit te leggen." De Cypressenhof blijkt een 'link se' school. Als tweede eindigde GroenLinks met 13 stemmen. Daar na volgden PW (12), CDA (10), SP en D66 (9), VVD (7), PvdD (6), CU (2) en 1 blanco stem. Op de plaats van de huidige consistorie (de lage aanbouw links op de foto) komt een veel grotere aanbouw die door het openbreken van de gemetsel de boog in verbinding staat met de kerk. foto Ruben Oreel re dingen gebruikt kan worden, zo als koorrepetities." De Protestantse Gemeente ver wacht weinig weerstand meer, om dat omwonenden en andere be langhebbenden in een eerder sta dium zijn geïnformeerd over het bouwplan. Besuijen: „We hebben toen weinig negatieve geluiden ge hoord." middelburg - Het Middelburgse PvdA-raadslid Peter de Doelder uit te maandagavond forse kritiek op het feit dat ieannette de Vis en Henriëtte Minekus in de raad blij ven zitten hoewel ze met de SP hebben gebroken. Hij noemde het 'heel navrant' voor de SP-kiezers die zich nu niet meer vertegen woordigd zien in de raad. De Vis en Minekus gaan verder als Duur zaam Rood. Kamerlid Trix de Roos beschuldigt op de SP-site het duo van schenden van de afspraken over opgeven van zetels bij een breuk met de partij. door Selma Osman Zodra de Odulphuskerk verbouwd is, verliest de van oorsprong gerefor meerde Ichtuskerk in Meliskerke haar functie. De gemeente Veere heeft al belang stelling getoond voor het gebouw met parkeerterrein en pastorie^ Zij wil nadenken over een herstructu rering van het gebied aan de Berg straat. Volgens voorzitter van de kerken raad Jan Wisse krijgt de gemeente straks het recht om de kerk als eer ste te kopen. De PKN-gemeente Biggekerke-Meliskerke heeft nu nog drie kerkgebouwen. Dat moe ten er twee worden. Natuurlijk kleven er emotionele bezwaren aan het afstoten van het kerkgebouw, zegt Wisse. Dat heeft volgens hem vooral te maken met persoonlijke gebeurtenissen die er plaatsvonden. Nadat er een Samen-op-Weg-ge- meente werd gevormd was er met een kerk in Biggekerke en twee in Meliskerke één gebouw te veel. De keus viel op de oudste van de twee kerken die in Meliskerke staan. De Icht uskerk werd pas in 1961 gebouwd. Wisse: „Het onderhoud van deze kerk blijft toch voor onze rekening en deze kerk een andere bestem ming geven is lastig in een dorp als Meliskerke." De Ichtuskerk is zó groot dat hij nu zelfs op drukke dagen maar halfvol zit, terwijl de Odulphus kerk weer veel te weinig zitplaat sen biedt. Na de verbouwing wordt die situa tie anders. De aanbouw valt af te sluiten en kan worden openge steld als er behoefte is aan extra zit plaatsen. Wisse: „Nu hebben we die plaatsen nog nodig, maar de prognose voor de toekomst is an ders." TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl Multi Vloer® is de professionele aanbieder van parket- en laminaatvloeren, Wij kopen in met zo'n 50 collega's van Parketgroep Nederland. Alle vloeren worden door onze eigen ervaren parketteurs geïnstalleerd,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25