PZC Bouw complex Domburg start na vakanties intratuin 25 22 en 23 RESIDENCE 't Groentje voor 1 juli gesloopt Levende maaimachines Tuingereedschap uit wagens gestolen almanak door Henk Postma DOMBURG - De bouw van Residen ce Wijngaerde in Domburg start na het vakantieseizoen. Het 'majes teitelijk' appartementencomplex verrijst op een markante plek, waar nu nog motel 't Groentje staat. Dat wordt de komende we ken gesloopt. Tijdens het vakantieseizoen zal Domburg daar geen overlast van ondervinden, verzekert projectont wikkelaar Arcus. „De sloopwerk zaamheden zijn dan al achter de rug. Wel vindt archeologisch on derzoek plaats. Maar dat gaat niet met hinder gepaard", zegt An- ne-Marie Janse, hoofd verkoop- en marketing van Arcus. De stadsraad van Domburg be sloot maandagavond de gemeente om opheldering te vragen. De sloop zou op 24 mei beginnen. Maar daar is nog weinig van te zien. Leden van de stadsraad meenden zelfs te weten dat de sloop was stilgelegd. Ondertussen is al wel de stoep langs 't Groentje opgebroken. Dat is de belangrijkste looproute naar het strand. De stadsraad sprak de vrees uit dat vakantiegangers daar straks last van ondervinden. Loos alarm, bezweert Janse. Volgens haar is slechts sprake van enkele dagen vertraging. Ze verzekert dat deze week de beuk er in gaat, don derdag of anders vrijdag. De bin nenkant van 't Groentje is al ge stript. Wethouder Jaap Melse toonde zich gisteren ook verbaasd dat nog zo weinig haast is gemaakt. „Het gebouw moet in juni gesloopt zijn. Dat staat zwart op wit. Voor 1 juli moet het tegen de vlakte liggen, liefst nog eerder." Hij gaat er van uit dat die datum gehaald wordt. „Desnoods zetten ze dubbele werkkracht in." Residence Wijngaerde krijgt 22 tot 28 luxe appartementen, in prijs va riërend van 6 ton tot 1,2 miljoen. Verder komen er een restaurant en drie winkels in. De helft van de appartementen is al verkocht. Dat was voorwaarde om met de bouw te beginnen. „We zijn er hartstik ke trots op, zeker in deze moeilijke tijd, dat dit is gelukt", zegt Janse, „Als we aan het bouwen zijn, ver wachten we de rest te verkopen. Dan kunnen de mensen pas echt zien hoe mooi het wordt." Arcus belooft een gebouw dat 'knipoogt naar de stijl van Engelse landgoe deren en Franse Chateaux'. Dag van Architectuur steekt Vrouwenpolder een handje toe Tip? walcheren@pzc.nl Woensdag 9 juni 2010 Uitbreiding dorpskerk van Meliskerke komt dichterbij VEERE - Het waterschap Zeeuwse Eilanden zet op de Pol- redijk tussen Veere en Vrouwenpolder schapen in om het gras kort te houden. De levende maaimachines zijn van schaapherder Jan Kal- jouw van Kaljouw Landschapsbeheer uit Biggekerke. Kal- jouw bracht zijn kudde gistermiddag naar de noordzijde van de dijk aan de kant van het Veerse Meer. De schapen zorgen er niet alleen voor dat het gras kort blijft, maar ook dat er meer soorten gras gaan groeien op de dijk. Volgens het waterschap kan dat omdat de schapen langs verschillende gebieden trekken en daar door zaden van de verschillende grassoorten over een groter gebied verspreiden. foto Ruben Oreel VLISSINGEN In de nacht van maandag op dins dag is op het terrein van een Vlis- sings tuinbedrijf ingebroken in een drietal bedrijfswagens. Uit de voer tuigen werd zwaar tuingereed schap weggenomen, waaronder en kele kettingzagen. Ook werd inge broken in een loods op het terrein. Daaruit wordt nog niets vermist. De braakschade en de waarde van het weggenomen gereedschap was gisteren bij de politie nog niet be kend. Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggever op de Bevelandse re dactie van deze courant leeft voor voetbal. Met het WK Voetbal in aantocht bre ken dan ook mooie tijden voor hem aan. Omdat hij afgelopen weekeinde dienst hadmogen die twee gewerkte dagen later in de week worden ge compenseerd. Gebruikelijk is dat die op donderdag en vrijdag worden opgenomen, in combinatie met een atv-dag op woensdag. Die atv-dag wilde onze gewaardeerde collega nu graag naar maandag doorschuiven. Want, zo was zijn ogenschijnlijk lo yale argument, 'dan zijn we met wat meer mensen tijdens de verkiezin- gen'. Zijn collega's, die minder om voetbal geven, weten echter wel beter. Maandagmiddag is de wedstrijd Ne derland -Denemarken. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: Vingerhoedskruid. Decoratieve zomerbloeier, hoogte 80 cm. Van 8,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23