economie 113 Begrotingen in wet regelen te verbeteren risico's bij 3E JAGER EU bespreekt strenger beleid Reorganisatie Unilever kost banen Geen claims kanker door nachtwerk Oranjekoorts in supermarkten stijgt Belgen nemen Gouda's Glorie over TOE AAN (HER)FINANCIERING van uw belegging of bedrijfspand? woensdag 9 juni 2010 waardedaling huizen stijging maandlasten 7^ pensioenvoorzieningen in gevaar (Q beperking doorstroming ook niet-huizenbezitters zijn de dupe £5 nóg minder kansen voor starters geen aandacht voor integrale aanpak LUXEMBURG - Demissionair minis ter van Financiën Jan Kees de Ja ger wil dat de eurolanden in natio nale wetten normen opnemen voor hun begrotingstekort en staatsschuld. Dat zal regeringen en parlementen dwingen eerder in te grijpen als er een overschrijding dreigt. Die normen moeten min stens zo streng zijn als die welke nu binnen de eurozone gelden. De Jager opperde dat gisteren in overleg met zijn EU-collega's. Hij verwees naar Duitsland, dat in zijn grondwet heeft vastgelegd dat het begrotingstekort vanaf 2016 niet meer dan 0,35 procent mag zijn. Volgens De Jager zal van zo'n be perking en van het wettelijk vast leggen hoe de tekorten moeten worden teruggedrongen, een pre ventieve werking uitgaan. „Je moet dan toch een hogere drem pel over als je overschrijdingen wilt goedkeuren", zei hij. De minis ter volgt hiermee het advies van De Nederlandsche Bank. Die zei vorige week dat veel landen te rooskleurig begroten. Achterafkan Brussel dan wel maatregelen ne men, maar het is beter als parle menten zelf eerder ingrijpen als de EU-normen niet worden gehaald. Het idee komt aan de orde in de werkgroep van EU-voorzitter Her man van Rompuy die zich buigt over een strenger begrotingsbeleid in de EU. Maandag richtten de mi nisters formeel de instelling op die landen die failliet dreigen te gaan met maximaal 750 miljard euro aan leningen kan bijspringen. Maar De Jager zei 'dat we de finan ciële markten moeten laten zien dat we niet alleen noodverband aanbrengen, maar ook structureel iets doen'. AMSTERDAM - Producent van con- tijd' onder druk. Hoeveel kosten sumentengoederen Unilever Unilever bespaart met deze reorga- schrapt 95 banen bij de fabriek in nisatie wilde de zegsvrouw niet Oss. Gedwongen ontslagen wor- zeggen. Unilever heeft nu twee den niet uitgesloten bij deze reor- productielijnen voor soep-in-zak, ganisatie, aldus Unilever gisteren, een in Polen en een in Oss. Deze Het concern voert de reorganisatie worden samengevoegd in Polen, door om de kosten te verlagen. In Oss wordt de sausproductie, die De marges in de soep-, saus- en momenteel deels in Italië -plaats vleesproducten staan al 'geruime vindt, ineen geschoven. iiiiiwiiiiiwwwiiiiiiiiii||iMiiiiiiii[iT[]iriiiiiiiiiiiiiigiiiiii "WiimirriW—Min 1 ii'iiii—i 1 iiiiw» iiiiiiiiHiiiiiirrrtiiiiiiwaaiiirr 'inimtrnnm AMSTERDAM De oproep van de FNV aan mensen die jarenlang nachtdienst hebben gedaan en borstkanker hebben, zich te melden, leidt vooralsnog niet tot schadeclaims. Dat heeft Ma rian Schaapman van het Bureau Be roepsziekten (BBZ) van de FNV la ten weten. Circa tien verpleegkun digen in Denemarken hadden een schadevergoeding gekregen. NIEUWEGEIN Supermarkten zagen hun omzet mede door verkoop van Oranjepro ducten de afgelopen week stijgen. Met 604 miljoen euro lag de omzet 7 miljoen hoger dan in een gemid delde week van 2010. De verkoop van Oranjevla blijft wel achter ver geleken met het WK van 2006, al dus onderzoeksbureau GfK. GENT Het Belgische voedingsbedrijf Groep Vandemoortele neemt de margarine- en vettenactiviteiten van het Nederlandse Van Dijk Food Products over. Van Dijk Food Products heeft als bekende merken Diamant en Gouda's Glorie. Groep Vandemoortele produceert naast margarines en vetten diepvriesbak- kerijproducten. EESaiBERiCHT Aardappelen Frites geschikt 8,50-11,00 prijshou dend Export 8,50 -9,25 prijshoudend Granen, zaden en peulvruchten Tarwe maal telersprijs uit opslag col lecterende handel 117,00 per ton Tarwe voer telersprijs 117,00 per ton Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO www.zl- to.nl Financiering tot 90% executiew. mogelijk Scherpe tarieven (o.b.v. Euribor) Onafhankelijk en deskundig advies capitalvi J.F. (Coos) v/d Ouden telefoon: 0113-273 732 www.capitalvision.nl Als de hypotheekrenteaftrek wordt ingeperkt, heeft dat direct invloed op de woningmarkt én op de economie in Nederland. Niemand kan echter precies voorspellen wat de exacte gevolgen zijn. Juist in deze tijd mogen we met elkaar geen onverantwoorde risico's nemen. De NVM wil de hypotheekrenteaftrek daarom niet afzonderlijk bekijken maar pleit voor een weloverwogen en structu rele aanpak van de woningmarkt. aflossing hypotheken stimuleren scheefwonen vermijden bouwen naar behoefte A] vrije huursector meer TT ruimte geven huizenbezit starters bevorderen overdrachtsbelasting afschaffen krimpgebieden als kansgebieden zien Goed gevoel NVM Met een structurele aanpak van de wo ningmarkt wordt een aantal knelpunten opgelost waar nu onvoldoende aandacht voor is. Dat zorgt op termijn voor een veel beter woonklimaat in Nederland, waar iedereen van kan profiteren. De NVM heeft daarom zeven speerpunten geformuleerd die zij graag met u én met een volgend kabinet wil delen. Nieuws gierig geworden? Bekijk onze speerpun ten vandaag nog opwww.nvm.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13