omdraait II ULb*wsiüuj Sckeide^cmriier Vrij dinsdag 8 juni 2010 De Ford Transit Westfalia is uitgerust met een keukentje met spoelbak, koelkastje en kookplaat. Overal zijn handige opbergkastjes ingebouwd. En de bus heeft verwarming. De zitbank kan worden omgebouwd tot een tweepersoonsbed. Het uitvouwdak herbergt een nog groter bed. Aan de buitenkant van het busje kun je een luifel uitvouwen. In Zeeland zijn nauwelijks parkeerplaatsen waar je met je camper kunt overnachten. Het Scheldekwartier in Vlissingen ligt de komende jaren voor een groot deel braak. Een perfecte locatie voor een camperterrein, vindt Tesselaar. Hij heeft een uitgebreid plan uitgewerkt en bij de gemeente ingediend. „Het is echter nooit van de grond gekomen." Dat de locatie wel potentie heeft, bewees de Giro d'Italia. „Met de Giro kon je er met de camper gaan staan. Prachtige locatie. Aan het water, rustig en met uitzicht op de skyline van Vlissingen. Zo'n camperplaats zou goed voor de Vlissingse binnenstad zijn. Het hele jaar door heb je er dan toeristen om de hoek." foto's Lex de Meester het wel eens gebeuren dat je via Zwitserland naar Italië wil, maar uiteindelijk via Frankrijk rijdt." Go with the flow, is dus het devies van de campereigenaar. „En je moet van autorijden houden", aldus Tesselaar. Vier jaar geleden kochten de twee hun eerste kampeerbus. Op vakantie in Normandië hadden ze zo'n vehikel gehuurd en dat beviel zo goed, dat ze hun eigen busje wilden heb ben. Een tijdje was de bus zelfs hun dagelijks vervoer. „Ik heb er veel mee door Nederland gereden voor mijn bedrijf', zegt Van der Hoe ven. „En nog steeds. Ik exporteer en importeer lampionnen. Ik kan de bus helemaal volstou wen met spullen en als ik ergens helemaal in het noorden moet zijn en niet in één dag van Zeeland naar daar en weer terug kan, dan blijf ik lekker in mijn bus slapen." Vrijheid, ja dat is het, knikt Tesselaar. „We zitten graag aan de dijk bij Bruinisse of mid den in de natuur in de Eifel. Ook in de winter. Dan is het een kwestie van een dikke jas aan. Vaak zijn we dan de enige op de camping. Een heerlijk gevoel." Dennis Rijsbergen De grote charme van het hebben van een cam per is vrijheid. Veel campertoeristen willen niet op een camping staan, maar gewoon op een vrije locatie. Zulke vrije parkeerplaatsen heb je in Zeeland nauwelijks. „Dat is een groot gemis. Op internetforums wordt daar ook veel over geklaagd", stelt Koen Tesselaar. Enige uit zondering in de provincie is Tholén-stad. Daar is een terrein te vinden waar je met je camper mag overnachten. De gemeente Tholen legde namelijk bij wijze van proef vorig jaar twee camperplaatsen aan op het havenplateau in Tholen-stad. Het bleek een schot in de roos: 127 campereigenaren maakten gebruik van de voorziening. Vandaar dat de gemeente er voor dit seizoen twee extra camperplaatsen bij heeft gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81