Als je de contactsleutel IO Het KaMvpeerkuje dinsdag 8 juni 2010 Het is de dag voor vertrek. Het kampeerbusje is schoongemaakt, alleen de spullen moeten er nog in. Van der Hoeven en Tesse laar hoeven niet zo nodig ver weg. De mooiste plekjes liggen om de hoek aan de Zeeuwse kust. „Bij Burgh-Haamstede bijvoorbeeld, is het erg mooi", knikt Van der Hoeven. „Of Bruinisse en Ouwerkerk. Daar gaan we graag naartoe, al is het maar voor een weekendje." Dit keer ligt de bestemming ech ter heel wat verder weg: Noord-Spanje. Waar precies? „Dat weten we echt nog niet. Het enige doel is een bepaald wijnhuis waarvoor we zijn uitgenodigd. Verder laten we het af hangen van het weer en of we het er naar ons zin hebben. We plannen het liefst niets." Van der Hoeven en Tesselaar zijn drukbezette Anne-Bouk van der en Koen Tesselaar De vakantie begint al als ze de straat uitrijden. Reizen is voor hen niet van punt A naar punt B rijden. Nee, het avontuur start al wanneer ze de contactsleutel van hun kampeerbusje omdraaien. De Ford Transit Westfalia geeft de twee Vlissingse ondernemers Anne-Bouk van der Hoeven en Koen Tesselaar alle vrijheid om te gaan en te staan waar ze maar willen. ondernemers. Voor het eerst in jaren hebben ze eens tweeënhalve week vrij. Zij importeert met haar bedrijf ABCompany lampionnen. „Ik ben de grootste van Nederland op dat gebied", stelt Van der Hoeven. Hij is eigenaar van het Sint Jacobscafé in Vlissingen. Veel tijd om er eens van tussen te gaan, hebben ze niet. „Vaak hebben we hooguit negen dagen", zegt Tesselaar. Het busje is voor de twee dan ook ideaal. „We kunnen weg wanneer we willen, we kunnen ons snel verplaatsen en we hebben alle comfort bij ons", aldus Van der Hoeven. Belangrijkst is echter dat je met de kampeer- bus overal snel kunt komen, stellen de twee Vlissingers. De Ford haalt met gemak een vaart van 120 kilometer per uur, terwijl je met een caravan achter je auto met 80,90 naar je vakantiebestemming sukkelt. De kampeerbus is ook niet zo'n knoepert van een camper die zich in het eerste de beste smal, Frans dorps straatje klemrijdt. „We kunnen dus overal gemakkelijk komen", zegt Tesselaar. „In kleine dorpjes of bovenop de Dolemieten." Vrijheid, dat is het gevoel dat de twee onder nemers krijgen bij de kampeerbus. Of je nu in Zeeland langs één of andere dijk staat, naar de zonsondergang staart om dan de camping op te zoeken, of midden in de winter in de wildernis van de Eifel gaat kamperen. „Vroeger had ik een caravan", zegt Van der Hoeven. „Dat is toch heel anders." „Klopt", vult Tesse laar aan. „Moest jé eerst helemaal naar Frank rijk tuffen, daar een camping zoeken, de boel opbouwen en dan kon de vakantie eindelijk eens beginnen. Met een kampeerbusje begint de reis al meteen. Want als je het ergens leuk vindt, dan blijf je er een paar dagen. Zo kan Colofon Buiten: verschijnt elke dinsdag als bij lage bij de PZC en BN/DeStem Buiten is een bijlage overleven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl - ffwgawntftyy n - r.-.A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80